Autor Wątek: VGS Soulmaster VSM-120/7 Select  (Przeczytany 9703 razy)

Offline tosiekFTW?

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
VGS Soulmaster VSM-120/7 Select
« 13 Maj, 2013, 23:34:02 »
Mam takie pytanko: co sądzicie o gitarze wymienionej w temacie, czyli VGS Soulmaster VSM-120/7 Select? interesuje mnie przede wszystkim to drewno z którego jest wykonana - nato. Słyszałem, że to odmiana mahoniu, ale nic poza tym o nim nie wiem.

Inne aspekty tegoż instrumentu również są mile widziane. :)

Tu macie link do wiosła na oficjalnej stronie VGS: http://www.vgs-guitars.com/vgsproduct.html?&no_cache=1&L=0&call=detail&productId=28433&searchGenre=2682&searchBrand=276&series=Select

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Drewno jest bardzo pokojowe, dlatego nie radze grać Open Airów i trawnikowych jam session  8)

Offline tosiekFTW?

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
szczerze wątpię w "pokojowość" bądź "plenerowość" drewna... różne są czynniki kształtujące brzmienie i ich skutki, ale bez przesady...

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
To je nato nie amelinium  8)

W każdym bądź razie... ja bym się specjalnie tym nie przejmował - myśle, że przeważająca większość gitar do 2 - 2,5k gdzie mają w specce napisane mahą to tak naprawde siedzi tam nato :)

Druga sprawa BC Rysiek ma sporo gitar z nato, i nie można powiedzieć, że wszystkie to kupa :)
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2013, 19:26:22 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Mnie interesuje natomiast evertune.
Ma to ktoś?
Bo gitarka mi się podoba alę tak jak znienawidziłem floyd rose to nie wiem czy ten ET wgl będzie mi sprzyjał.
Lubię przestrajać gitarkę, rożnie, raz w dropa raz w inny strój dlatego myśle że ta gitara nie była by dla mnie odpowiednia ze względu na ustawianie tego ET którego główną ideą jest trzymanie jednego stroju ciągle.
Anyway - ma to ktoś?
Fekal Party

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Evertune nie przeszkadza w robieniu dropów z tego co wiem.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Evertune jest spoko.  Naprawdę.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mnie interesuje natomiast evertune.
Ma to ktoś?
Bo gitarka mi się podoba alę tak jak znienawidziłem floyd rose to nie wiem czy ten ET wgl będzie mi sprzyjał.
Lubię przestrajać gitarkę, rożnie, raz w dropa raz w inny strój dlatego myśle że ta gitara nie była by dla mnie odpowiednia ze względu na ustawianie tego ET którego główną ideą jest trzymanie jednego stroju ciągle.
Anyway - ma to ktoś?

Niedługo bedziemy to sprawdzać na sobie jedno wiemy ze jeśli co chwila zmieniasz strój  to bedziesz miał sporo regulacji (przebierania się :P )

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Macałem ostatnio Evertuna (w dwóch VGS z przedziału cenowego 2-2,5k) ustawionego w trybie "bend stop". Powiem tak, nie było opcji żeby wiosło przestroić na szybko do dropa. Po prostu się nie dało. Istna masakra - ustawiasz i trzyma jak zaczarowany. Tylko o bendach możesz zapomnieć w tym trybie. :D W trybie normalnym nie dane mi było pograć, ale właściciel sklepu twierdził, że wtedy się nie rozstraja i daje się bendować jednocześnie. Za jakiś czas się tam może znów przejdę, tym razem ze śrubokrętem i zdam relację. :D
It's always nice to have a penis.

Offline defender4

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Witam
Grałem na Evertune (tylko 6 strun). Strój trzyma to prawda. Tryb zmienia się na bend mode bez użycia srubokręta (tylko kluczem w lewo). Dziwne, że w sklepie w którym był .rogaty tego nie wiedzieli. To chyba dlatego, że sprzedawcy zarabiają 1500zł. Zmiana stroju do Drop czy inny to już regulacja specjalnym kluczykiem (widać to na filmie ale sam tego nie robiłem) We Wrocławiu już tego 6cio strunowego soulmastera nie mają więc nie sprawdzę jak to działa w praniu (chodzi czy to czasochłonne, bo że da się to wiem na 100)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Szkoda tylko, że trzeba wypatroszyć gitarę do tego stopnia, żeby wstawić ET, co FR :( Miałem okazję pograć na obu trybach i mogę jedynie stwierdzić, że nie jest to rozwiązanie dla mnie. Most wygodny i w ogóle, niemniej jednak w ustawieniach nierozstrajających, vibrato było prawie niewykonalne i przede wszystkim nie brzmiało za cholerę, bo do zrobienia vibrato trzeba było mocno majtać struną po gryfie, jak przy bendach o ton, lub więcej. A vibrato lubię i to bardzo. Dużo drewna w gitarze od jakiegoś czasu także, choć kiedyś wychodziłem z założenia, że im mniej, tym lepiej. Więc jak dla mnie, nietrafiona inwestycja. Jeżeli jednak ktoś mało używa vibrato, lub wcale, za to nie lubi odstrajania niskich strun przy mocnym ataku, polecam, w tej roli sprawdza się super :)

Offline defender4

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Dziś kurier dostarczy mi gitarkę VGS soulmaster VSM-120/7, więc od soboty mogę odpowiedzieć na nurtujące Panów pytania. Tylko z zakupem w tym roku to raczej nie ma szans. Ja zapytałem większość sklepów w kraju i nie mają na stanie. Gitarę (ostatnią sztukę) zakupiłem w sklepie Thomann (polecam) dostawa za free i 3 lata gwarancji i 30 dni na zwrot (tak to tylko Era). Jeśli jednak ktoś się bardzo zanęci to w połowie stycznia mają znowu się pojawić w sklepach. Po prostu mosty Evertune się skończyły w Europie (trochę to dziwne). W sklepie Thoman 57% klientów kupujących gitary elektryczne zakupiło tego VGSa!!! to szok. Dużo zrobił filmik reklamowy Pozdrawiam

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jakby ktoś chciał to ten VGS jest w Poznaniu w Music Store. Dla mnie strasznie płasko i sucho brzmiał, ale to pewnie wina tych stockowych pickupów.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dziś kurier dostarczy mi gitarkę VGS soulmaster VSM-120/7, więc od soboty mogę odpowiedzieć na nurtujące Panów pytania. Tylko z zakupem w tym roku to raczej nie ma szans. Ja zapytałem większość sklepów w kraju i nie mają na stanie. Gitarę (ostatnią sztukę) zakupiłem w sklepie Thomann (polecam) dostawa za free i 3 lata gwarancji i 30 dni na zwrot (tak to tylko Era). Jeśli jednak ktoś się bardzo zanęci to w połowie stycznia mają znowu się pojawić w sklepach. Po prostu mosty Evertune się skończyły w Europie (trochę to dziwne). W sklepie Thoman 57% klientów kupujących gitary elektryczne zakupiło tego VGSa!!! to szok. Dużo zrobił filmik reklamowy Pozdrawiam

 :o

Mogę na dzisiaj wskazać przynajmniej dwa sklepy, w których są takie mosty. kwestia wykonczenia i ilości strun.

Nienawidzę  takich niesprecyzowanych informacji, i podniecania sie procentami podawanymi przez sklep które ki chooi wiadomo jak są liczone.
Akurat jesteśmy w trakcie szukania takiego mostu na "cito" wiec mamy info z pierwszej ręki, rownież od sklepów.
Dla nas te mosty to jak mawia klasyk " a ić pan f chooi "

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
W sklepie Thoman 57% klientów kupujących gitary elektryczne zakupiło tego VGSa!!! to szok.
Nienawidzę  takich niesprecyzowanych informacji, i podniecania sie procentami podawanymi przez sklep które ki chooi wiadomo jak są liczone. 

Kolega też nie był rzetelny, bo na stronie thomanna jest podane że (obecnie) 51% osób oglądających tę gitarę ją kupiło. Nie 5x% osób oglądających wszystkie gitary ;)

I patrząc na to że przedtem było 57% a teraz jest 51% (pewnie kilka osób z ss weszło po przeczytaniu tematu) może nam zobrazować o jakich liczbach mówimy :P
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Statystyki, a idąc z psem na spacer statystycznie mamy po 3 nogi, to moje ulubione podsumowanie takich danych i całe szczęście nie mam psa ani kota :P 

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jak dla mnie temat kończy się na tym, ile trzeba wyfrezować z dechy, żeby wstawić to ustrojstwo :)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odkopuje temat ponieważ jestem bliski zamówienia tego wiosła ale mam pytanie:

Czy evertune podobnie jak FR napina strune naciagiem tych sprężyn? chodzi o to że lubie napiete struny a gram w dropAb i mam juz dosyć grubych drutów i tego co z nimi związane a FR nie lubie bo nie stać mnie na takiego co nie puszcza stroju tak wiec może to?


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czytam i nie rozumiem o co pytasz. Evertune przy zmianie strun musisz regulować do danych strun. Masz kilka sposobów na jego regulację , tak ze niweluje bendy, lub delikatnie na nie pozwala, ale nie jest wtedy taki ever.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Juz znalazłem informacje a chodziło mi o to czy ten most sam w sobie naciaga strune tak jak to robi np. FR.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
9282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2013, 23:09:33
wysłana przez lwronk
3 Odpowiedzi
2434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2013, 10:10:29
wysłana przez Matzer
51 Odpowiedzi
16607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2015, 03:19:07
wysłana przez lwronk
0 Odpowiedzi
3110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2020, 07:46:14
wysłana przez edde13
0 Odpowiedzi
810 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2021, 19:17:39
wysłana przez dari555