Autor Wątek: Porownanie LP Burny;2xEdwards;Orville  (Przeczytany 12208 razy)

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Porownanie LP Burny;2xEdwards;Orville
« 11 Maj, 2013, 19:54:57 »
Siamanosław,

nudziło mi sie to nagrałem krótkie porównanie 4 wiosełek rodem z Dzapan.
Ocene zostawiam Wam. Wszytkie wiosla nagrane na tych samych ustawieniach.

no to pa.
s











Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
IMO Edwardsy>Orville>Burny

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
mi burny najlepiej siedzi :P
i always go full retard

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Orville>Burny>Edwards nr.1>Edwards nr.2

a tak w ogóle to fajne riffy, chuj z gitarami
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Różnią się niuansami, riff zajebisty.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
hahah .. to potestowane :) dzieki - moze wkrotce bede mogl sie juz pochwalic calymi numerami na razie robimy :p 

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Niuanse. Kwestia przystawek.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
I co, skończyłeś na pace DL ?:) Lepsiejsza od Messy ?:)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Burny > Orville > Edwards :) Riff bardzo przyjemny, nie da się ukryć!
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
I co, skończyłeś na pace DL ?:) Lepsiejsza od Messy ?:)

heh... ciezko powiedziec czy lepsza..na pewno inna. Mesa zajebiscie brzmi na żywo jak grasz na salce albo malym koncercie.. ale jak sie ja naglasnia to juz jest troche slabiej..trzeba trafic dobrego pana za galkami zeby ukrecil oba wiosla tak jak trzeba. Ja ze swoja mesa kombinowalem na prade duzo  - nawet inny mikrofon kupilem bo 57ka zbierala sporo siary ale i tak jakos mi ta zmiana nie robila ... a w czym byl problem? -  Mesa ma strasznie nisko osadzony "niski srodek" - brzmi debilnie ale faktem jest ze wchodzisz nim mocno w pasmo basu co przeklada sie na to ze "mesa mooooliii".. i o to sie rozchodzi przy tych wszystkich nieszczesnch dopalkach.. a chodzi o to zeby wiosla w kapeli sie dogadywaly ze soba, poza tym z racji tego ze troche nagrywam to mam zajoba na punkcie wspolgrania wiosel... ale wracajac do tematu - DLka jest szybsza bardziej zbita i ladnie spasmowana - po nagraniu wlasciwie nie musze jej za specjalnie traktowac EQ..co oznacza ze jak pojde z nia na koncert to sie tysz odezwie :p takze na pewno ja sobie zostawie ;) - a co z mesa ? - tego nie wiem heheh.  pewnie niedlugo ja puszcze w swiat. ..juz jest duza - niech idzie :p

Co do niuansów wlasnie to chcialem pokazac... ludziska zabijaja sie o wiosla jaraja sie ze potki zmienili i nagle "cos sie odezwalo czego nie bylo"; "urywa dupe" itd...a tak naprawde idziesz na koncert czy wlazisz do studia kladziesz rowno slady, i wszystko sie zgadza... i kopie bo: dobrze zagrales, bo pan specjalista ukrecil mix, bo pan realizator naglosnil Cie ladnie na koncercie itd.. od pewnego poziomu wiosla (w swoich kategoriach stylistyczno muzycznych) po prostu brzmia prawie tak samo..  to tyle niedzielnych madrosci. ;)


Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
I co, skończyłeś na pace DL ?:) Lepsiejsza od Messy ?:)
Co do niuansów wlasnie to chcialem pokazac... ludziska zabijaja sie o wiosla jaraja sie ze potki zmienili i nagle "cos sie odezwalo czego nie bylo"; "urywa dupe" itd...a tak naprawde idziesz na koncert czy wlazisz do studia kladziesz rowno slady, i wszystko sie zgadza... i kopie bo: dobrze zagrales, bo pan specjalista ukrecil mix, bo pan realizator naglosnil Cie ladnie na koncercie itd.. od pewnego poziomu wiosla (w swoich kategoriach stylistyczno muzycznych) po prostu brzmia prawie tak samo..  to tyle niedzielnych madrosci. ;)

Bardzo dobre podsumowanie moim zdaniem. Taakich smaczków jest od zajobu.
A co do gitar jakoś tak mi właśnie też ten Edwards a po nim zaraz Orville sie wybija.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Na moje Burny>Edek1>Orville>Edek2, jakoś te dwa ostatnie mniej selektywnie od pierwszych, bardzo fajne i obiektywne demo.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
dzieki :) wszyscy jestesmy Olafami  Englundami hehehhe

Zomballo

  • Gość
Zajebiste! Je nie mógłbym się zdecydować, która brzmi lepiej. W każdej jakiś niuans może robić w końcowym efekcie lepiej. Fajnie siedzą w miksie. Ile gainu dajesz na potencjometrze w mesie?

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
gain na godzinie 13  - wiec nie za duzo, z reszta slychac jak siada drive jak nie kostkuje przy przesunieciach :p
duzo gejnu w ogole zabiloby ten test

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4371 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2008, 07:57:17
wysłana przez Pan Sinner
3 Odpowiedzi
3995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2010, 17:06:25
wysłana przez anton
9 Odpowiedzi
8185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 00:27:58
wysłana przez dom?n
18 Odpowiedzi
7335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2013, 15:40:05
wysłana przez kangoo
4 Odpowiedzi
2420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2013, 21:31:41
wysłana przez annih1