Autor Wątek: Ciekawostki z niebieskiego dywanu  (Przeczytany 367387 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
To może zrobicie wygodne wygięcie na przedramię w raptorze i cziropterze. Ja już z moją cziropterą dochodzę do momentu frustracji, kiedy w afekcie wezne i sam spiłuję korpus i go domaluję...
A dzie Cie rżnie?

Poka dupe







« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2016, 14:14:38 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
To może zrobicie wygodne wygięcie na przedramię w raptorze i cziropterze. Ja już z moją cziropterą dochodzę do momentu frustracji, kiedy w afekcie wezne i sam spiłuję korpus i go domaluję...
A dzie Cie rżnie?

Uwiera mnie w prawe przedramię. W sweterku się nie odczuwało. Teraz jak jest ciepło, to któtki rękawek się nosi. Muwiłę, żem upierdliwy i skrzywiony na punkcie ergonomii ;) Nawet jestę członkię towarzystwa ergonomii...  Jakbyście kiedyś potrzebowali porad odnośnie ergonomii, to wieszzzzzz ;)
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Czasami jak leżę nieruchomo przez 4-5 godzin z Ipadem, to mnie jebucko uwiera w brzuch. Jestem kompletnie załamany nie wiem co robić...

Spoiler

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Czasami jak leżę nieruchomo przez 4-5 godzin z Ipadem, to mnie jebucko uwiera w brzuch. Jestem kompletnie załamany nie wiem co robić...

Spoiler
Świnia :D
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Czasami jak leżę nieruchomo przez 4-5 godzin z Ipadem, to mnie jebucko uwiera w brzuch. Jestem kompletnie załamany nie wiem co robić...

Spoiler

Amputuj ;)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Ipada

Ładna ta Tamandua

Nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem ale robicie takie z blachą dookoła mostka jak w Tele?

Spoiler
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Ipada

Ładna ta Tamandua

Nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem ale robicie takie z blachą dookoła mostka jak w Tele?

Spoiler

A chcesz kupić, czy tylko tak zagadujesz?
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2016, 18:24:27 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Zgadnij
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Generalnie to chyba na tym polega kastom szop, że robią to, co chcesz. Skoro nawet mostek od PRSa mogą wsadzić, to czemu nie standardowego telaka? Głupie pytania dzisiaj zadajesz ;)
Tak mnie się wydaję ;)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Daj mi jeden przykład kiedy nie zadałem głupiego pytania
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Daj mi jeden przykład kiedy nie zadałem głupiego pytania

chociażby tu:
Cytuj
Daj mi jeden przykład kiedy nie zadałem głupiego pytania
B ( o ) ( o ) B S

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Dla mnie jest to piękne wiosło i jak gada tak, jak wygląda, to nie mam pytań :) Gratki dla Twórców, przez duże T.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Generalnie to chyba na tym polega kastom szop, że robią to, co chcesz. Skoro nawet mostek od PRSa mogą wsadzić, to czemu nie standardowego telaka? Głupie pytania dzisiaj zadajesz ;)
Tak mnie się wydaję ;)

Wiesz co, chyba nie do konca z tym ze zrobia co chcesz. Pewnych rzeczy nie chcemy robic, a most PRSa był jakims wyzwaniem. Ten od tele tym nie jest i nie koniecznie mnie podnieca. Owszem jak kazda dobra dziwka mam swoją cene ale musi za tym iśc jeszcze "to coś" ;)

Co do brzmienia czekamy na subiektywny test wroobla, pierwszy sygnał pozytywny ale poczekamy co zagra w studio.
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2016, 22:08:11 wysłana przez commelina »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
No wiadomo, że nie wszystko. Nawet boję się myśleć, jakie ludzie mogą mieć pomysły, ale most tele do waszego "odpowiednika" telecastera nie jest chyba jakąś fanaberią?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Jak most tele z blachą, to tylko Babicz imho. Dzwoni to i kurwi.

BTW. Czy chopaki ze Skerva zrobio raptora z wyprofilowanię pod prawą rękę? Czy Nebelung będzie w wersji flat top? jeżli tak, to poproszę :D
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2016, 23:25:46 wysłana przez Wolfhorsky »
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No wiadomo, że nie wszystko. Nawet boję się myśleć, jakie ludzie mogą mieć pomysły, ale most tele do waszego "odpowiednika" telecastera nie jest chyba jakąś fanaberią?

Widzisz, dla mnie ten most to takie odniesienie wprost, takie lekko po chamówie, którym ratuje sie kilka firm by zachować charakter ze niby rasowe tele a zupełnie nim nie jest,  które w moim postrzeganiu niszczy nasz design o ile kiedykolwiek był nasz :P no ale przyjmijmy ze był. No nie pasuje mi za cholere ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Kwestia gustu, jeśli chodzi o estetykę, ale gra to zwyczajnie lekko inaczej. Nie lepiej, nie gorzej, ale inaczej, przez samo to, że pickup jest inaczej osadzony.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Co Ty :o

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Przez samo to że pikap jest inaczej osadzony lekko inaczej nie jest, bo w tele pikap jest tylko przykryty tym blaszanym, niestrojącym, niewygodnym chujostwem od góry, a poza tym siedzi sobie w drewnie, jak gdyby nigdy nic na trzy śubki, dokładnie jak w powyższym przypadku.

Nie kumam więc co miałoby mieć wpływ na różnicę w soundzie?

Edit:
Byłbym zapomniał - gitara jest prze-wy-kur-wista. Dbałość o wykończenie i osadzenie progów jest miażdżąca, generalnie diabeł tu tkwi w detalu, ERGONOMIA-MOBILNOŚĆ-PARTIA-NARÓD. Saundłajz - na razie skasowała drastycznie doinwestowanego Fujigena na moich ulubionych Kinmanach, ale wczoraj mi jeszcze faza nie zeszła po kolacji, więc może to tylko złudzenie apteczne. Zaniese jom do studia i nagram jakąś piosenkę, to puszczę prupki bo wiadomo - bez próbek wszyscy skołowani chodzą, wydajność w hutach spada i w ogóle sądzę, że właśnie przez to Błaszczykowski nie szczelił.
« Ostatnia zmiana: 06 Lip, 2016, 10:23:15 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A nie mówiłem ze bedzie subiektywnie ? ;)

@lwronk  pls , czy ja wszystko musze nazywać po imieniu ? Mamy swoje sprawadzone, wyliczone ustawienia pipaków mostowych, takie kurwa po naszemu i chuj,  i ni jak mi to sie nie zgadza z oryginałem, który jak wiadomo gra najlepiej. Ja nie chce by grało najlepiej, my chcemy by grały jak my chcemy i uwazamy ze jest najlepiej dla instrumentu, a rynek to zwyczajnie i brutalnie zweryfikuje.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Nie no, jest przykręcony do blaszanego chujostwa, nie do drewna.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A ja nawet pamiętam jak Cię prosiłem, żebyś mi pipak deko odsunął od mostka, na co powiedziałeś że nie trzeba prosić, bo difoltowo odsuwacie go od mostka;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A nie mówiłem ze bedzie subiektywnie ? ;)

@lwronk  pls , czy ja wszystko musze nazywać po imieniu ? Mamy swoje sprawadzone, wyliczone ustawienia pipaków mostowych, takie kurwa po naszemu i chuj,  i ni jak mi to sie nie zgadza z oryginałem, który jak wiadomo gra najlepiej. Ja nie chce by grało najlepiej, my chcemy by grały jak my chcemy i uwazamy ze jest najlepiej dla instrumentu, a rynek to zwyczajnie i brutalnie zweryfikuje.

@commelina Bardziej chodziło mi o to, że żadna opcja nie jest "lepsza" i widocznie taką wizję tego modelu macie. Każdemu wedle gustu. Żeby było śmieszniej, ja w swoich daję most telesiowy modern tylko dlatego, że menzura jest 24,75", także jak najbardziej rozumiem, czemu robicie, jak robicie. EOT ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie odnajduję związku pomiędzy rodzajem mostka a menzurą ale ok, to są Twoje przemyślenia i nic mi do tego i prosze, nie tłumacz mi tego. Może i jestem niemiły, przepraszam,  ale przyznaję czasami irytuję sie jak mi sie tłumaczy rzeczy oczywiste, i oczywiście zależy kto tłumaczy.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
A nie mówiłem ze bedzie subiektywnie ? ;)

@lwronk  pls , czy ja wszystko musze nazywać po imieniu ? Mamy swoje sprawadzone, wyliczone ustawienia pipaków mostowych, takie kurwa po naszemu i chuj,  i ni jak mi to sie nie zgadza z oryginałem, który jak wiadomo gra najlepiej. Ja nie chce by grało najlepiej, my chcemy by grały jak my chcemy i uwazamy ze jest najlepiej dla instrumentu, a rynek to zwyczajnie i brutalnie zweryfikuje.
Propsy dla chopakuf ze Skerva, że chciało Im się pomyśleć i potestować, a nie powielać standardy. 1mm robi różnicę w osadzeniu pipaka. Jak se przerobiłę ibaneza, to gryf właśnie wpuściłem 0,75-1 mm głębiej w korpus. Przestawienie menzury w mostku było możliwe, ale sałd jest inny. Zdecydowanie in plus. Wincyj mięcha i mniej tej nakurwiającej i cienko-dyszkantowatej góry typowej dla ibków.
Ponawiam pytanie/petycję o wcięcie na prawą łapę..
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
23860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:47:32
wysłana przez Tolein
1 Odpowiedzi
1284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2024, 09:50:02
wysłana przez wuj Bat