Autor Wątek: Ciekawostki z niebieskiego dywanu  (Przeczytany 365154 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Zgadza się.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV


Gdzieś widziałem taki inlay :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Takiego to nie widziałę, ale ładniejszy to tak ;) Pff nieudolna wersja Niedzia

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Chciałbym podkreślić, że owy inlay (amonit ;D ) wykonałem jakoś rok temu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Najpierw Regiusy z FF, teraz amonity na podstrunnicy, aż możnaby naiwnie pomyśleć że ktoś tu poczuł oddech konkurencji na karku ;)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Uf, czyli nie jestem osamotniony i nie dopierdalam się bez przyczyny...

Btw, binding jak w LTD. :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nie popadajcie w paranoje chłopaki - Mayo ogłosiło pod koniec 2012, że pokaże VF na Messe 2013 więc w planach był jeszcze wcześniej. Ponadto Fanned Frets robi wiele producentów i takie ruchy dyktuje potrzeba i target. Co do inlaya to też miałem takie skojarzenie, ale pamiętajcie, że co ma być na podstrunnicy to zazwyczaj zachcianka i pomysł klienta.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie popadajcie w paranoje chłopaki - Mayo ogłosiło pod koniec 2012, że pokaże VF na Messe 2013 więc w planach był jeszcze wcześniej. Ponadto Fanned Frets robi wiele producentów i takie ruchy dyktuje potrzeba i target. Co do inlaya to też miałem takie skojarzenie, ale pamiętajcie, że co ma być na podstrunnicy to zazwyczaj zachcianka i pomysł klienta.

Bo sam wcale tak nie robisz, prawda? :P

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
CO?!
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Niestety ciut sie muszę z Muszę zgodzić  ;). Pierwszy taki inlay to chyba Deamones poczynił, cudo dzieło.  Zazwyczaj działa to tak ze klient gdzies coś zobaczy i potem wierci dziure w brzuchu, a ty mas do wyboru robic lub nie. Jak daleko posunąc sie w kopii na ile można sobie pozwolić na ile to jeszcze inspiracja a na ile juz plagiat.  Inną sprawą jest jak to wszystko smiesznie sie składa. Sama pani Halina ( Mayo )  zawsze nam powtarzała :" konkurencja od Boga nasłana". 
Dzisiaj my sie rozwijamy klient zyskuje.  Dla nas cudnym uczuciem jest gdy klient wraca do nas po raz kolejny. Więc robimy swoje i tyle.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Uwielbiam shitstormy :D
mniut i piah

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A gdzie jest najbliższy ? chetnie popaczam

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Nad Tobą :P
mniut i piah

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
@ Musza

z tym odnosnie fanned frets i wielosci producentow to moze i bym sie zgodzil, ale w kwestii tego jakiej rangi sa to producenci i jak duzi są to "gracze" na rynku to juz calkowicie inna sprawa:P poza tym target na fanned frets nie jest az taki duzy, wg mnie to dalej nisza

Z ciekawosci, bede sie czepiał i chętnie się dowiem bo gitar duzo ograles, na targi jezdzisz/jezdziles, duzo widziales to ilu takich wiekszych producentow robi FF?

Ja osobiscie nie wiem ile osob zatrudniaja te ktore ja wymienie, ale mysle ze sa to takie z ktorymi sie trzeba liczyc: poza mayo i skerevesenami to wiadomo strandberg (nie wiem na ile duza to firma w zasadzie skoro zakontraktowali Washburna do produkcji bodenow), dingwall (bardziej z basow znana, ale to tez raczej mala firma) i Greenfield (akustyki z FF jako podstawowa opcja, Andy Mckee ma od nich wioslo) dalej nie wiem kto taki wiekszy badz wplywowy - poza oczywiscie malymi firmami gdzie pracuje max 3-5 osob np Sabre Guitars, Ormsby, Daemoness, Blackmachine, Feline Guitars (z racji ze robia Blekmaszyny), Siggery i pewnie mozna by jeszcze sporo wymieniac takich malych firm
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To tez wszystko nie do konca jest tak jak sie niektórym wydaje. Jeśli ktoś z Was prowadził jakąkolwiek produkcję zakontraktowaną wie o co chodzi. jeśli nie to powiem tylko tyle ze w dzisiejszych czasach trzeba liczyc kase i inwestycje, kazdy nastepny ruch jest spowalniany przez aktualne zobowiązania-kontrakty-zamówienia. Teraz w zalezności jak duża jest firma procesy wprowadzania zmian są dłuższe. Nie ma szansy na to by cała kadra w dużej firmia to byli rezolutni specjaliści, spora czesc produkcji opiera sie o ludzi nauczonych do wykonywania pewnych czynności i tylko od ich zaangażowania zależy jak dobrze to robią. Znałem duze firmy meblarskie w których by zmienić produkcję, wykonać szafkę na inny wymiar wymagało sprowadzenie specjalisty a cała firma zachowywała sie jakby była wywrócona do góry nogami. A co dopiero przy gitarach. Może niektórym to sie wydaje smieszne ale tak to w rezultacie jest. Przyznam sie ze mnie też zaskoczył Dawid gdy przeczytałem ze Duvell bedzie produkowany od pazdziernika ..powiedzmy około bo tez precyzyjnie tego nie ujął. Myślę ki chooi co bedą tak długo robić ?
Ale jak sie człowiek zastanowi i poczyta na ich stronie wszystko układa sie w całośc. Projekt EU nowe cnc , może plek a to jest nauka obsługi zrobienie projektów prób itd itd kupa roboty a przy ich skali i marce raczej nie można pozwolić sobie na wtope i obiecać terminów które sie przegnie za mocno a cały czas na plecach czuć oddech aktualnych zamówień. A jak bedzie wcześniej tylko wszyscy bedą piać z zachwytu jak to sie wspaniale wyrobili. I tak to działa, jak kula snieżna ruszy ciężko się do niej przyłaczyć, cięzko jej coś nowego zaaplikować. Dlatego tez troche sie bedę bronił przed zbytnim rozwojem by nie stracić na elastyczności. Co do wielkości o których wsponiał escejp ;) nie dorównujemy Mayo i nie gonimy ich i nie to jest naszym kierunkiem i niech sobie robią swoje. A wszystkim podżegaczom mówię stanowcze NIE.
Tak tak Dale, to do Ciebie :P
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2014, 08:25:30 wysłana przez commelina »

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
ja o dorownywaniu nie mowie, tylko o samej kwestii oferowania opcji krzywych progow akurat na polskim podwórku. Nie macie byc jak Mayo, zreszta sam to podkreslales od poczatku. Robicie sporo rzeczy inaczej, a ludzie beda i tak porownywac :P
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
albo szitburzy nie widziałeś albo myślisz życzeniowo :P

Chcę zarobić na rangę troll pod nickiem.

Cytuj
A wszystkim podżegaczom mówię stanowcze NIE.
Tak tak Dale, to do Ciebie

Łeeee :(
mniut i piah

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
CO?!

Temat pewnej główki i jej kopii, mniej, lub bardziej udolnych, przewijał się przez twarzoksiążkę dosyć często ostatnimi czasy... ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
CO?!

Temat pewnej główki i jej kopii, mniej, lub bardziej udolnych, przewijał się przez twarzoksiążkę dosyć często ostatnimi czasy... ;)

prawda, mojej, i co?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
CO?!

Temat pewnej główki i jej kopii, mniej, lub bardziej udolnych, przewijał się przez twarzoksiążkę dosyć często ostatnimi czasy... ;)

prawda, mojej, i co?

W nawiązaniu do:

Nie popadajcie w paranoje chłopaki - Mayo ogłosiło pod koniec 2012, że pokaże VF na Messe 2013 więc w planach był jeszcze wcześniej. Ponadto Fanned Frets robi wiele producentów i takie ruchy dyktuje potrzeba i target. Co do inlaya to też miałem takie skojarzenie, ale pamiętajcie, że co ma być na podstrunnicy to zazwyczaj zachcianka i pomysł klienta.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Pamiętaj jednak młody kolego, ze główką wygrali w sądzie Gibson i Fęder i PRS , więc główka, w kazdym razie gdzie by nie była :P jest drażliwym i delikatnym tematem. Także to nie podlega pod popadanie w paranoje a raczej w pilnowanie swego wizerunku. A to odnosi sie do tego co pisałę wyżej , kiedy zaczyna sie plagiat a do którego momentu to jeszcze inspiracja.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2014, 12:33:38 wysłana przez commelina »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Tak samo, jak i były na początku porównania rzeczonej główki z blackmashine. Granica jest cienka i rozmyta, niestety i pewnych sporów nie da się uniknąć.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Tak samo, jak i były na początku porównania rzeczonej główki z blackmashine. Granica jest cienka i rozmyta, niestety i pewnych sporów nie da się uniknąć.

Znaczna przewaga opinii jakie czytałem mówiły, że mimo oczywistych inspiracji jest oryginalnym pomysłem lub że to wreszcie jakaś agresywna główka NIE będąca kopią Blackmachine. Nawet tutaj na forum możesz poczytać podobne opinie, gdy pierwszy Viper doczekał się tematu NGD. Poza tym, ludzie sami te wszystkie kopie podrzucają do mnie na skrzynkę identyfikując je z moim pomysłem. Ja je publikuje w celu ochrony swoich wartości intelektualnych i wizerunku, bo chować głowę w piasek i olewać takie kradzieże to zwyczajne dawanie dupy... a czasem wrzucam dla śmiechu w przypadku tych udanych inaczej. Dajesz wiarę, że z powodu tych "paranoii" jedna firma wystosowała do mnie przeprosiny i oświadczenie, że więcej danej główki nie wykonają? Niestety wydaje mi się, że nie widzisz wyraźnej różnicy w obu przypadkach i do tego przyrównujesz projekt główki do muszelki na podstrunnicy...   

a przy okazji - Blackmachine, nie blackmashine
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2014, 18:40:09 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak samo, jak i były na początku porównania rzeczonej główki z blackmashine. Granica jest cienka i rozmyta, niestety i pewnych sporów nie da się uniknąć.

Kurwełe podaj choć jeden rozsądny przykład.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
23719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:47:32
wysłana przez Tolein
1 Odpowiedzi
981 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2024, 09:50:02
wysłana przez wuj Bat