Autor Wątek: Ciekawostki z niebieskiego dywanu  (Przeczytany 365090 razy)

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
:facepalm:

Oraz inni, którzy "lubią to" - nie macie Boga w sercu. Jedna z naszych najlepszych gitar :D na takiej ósemce to i ja bym grał (pomimo, że nie jest krzywa), orzech na skrzydełka NTB czy też korpus jest fantastyczny. Gryf wenge o dziwo też!

Niestety nie miałem okazji usłyszeć jak gra, ale instrument prezentował się naprawdę zacnie... mimo kabaretowego inlaya ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
:facepalm:

Oraz inni, którzy "lubią to" - nie macie Boga w sercu. Jedna z naszych najlepszych gitar :D na takiej ósemce to i ja bym grał (pomimo, że nie jest krzywa), orzech na skrzydełka NTB czy też korpus jest fantastyczny. Gryf wenge o dziwo też!

Nie wiem jak inni, ale ja to napisałem tylko i wyłącznie pod kątem inlaya, ponieważ sam twór Dolana, Goobiego i reszty uważam za wyjątkowo debilny i żeby sie tym jarać trzeba chyba mieć IQ paprotki (nie chce nikogo z urazić, ale jest to wyjątkowo płytki rodzaj humoru, czy wręcz "humoru"). Osobiście wstydziłbym sie z być z tym w jakikolwiek sposób utożsamiany.

E: Boga nie ma.
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2013, 23:02:05 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czy Boga nie ma tego nie wiesz , nikt tego nie wie
A co do Dolana i kapitana bomby itp mam dokładnie to samo zdanie co Ty, to niskich lotów humor choć niektórzy znajdują w tym wyjatkowe przesłanie. I nie trzeba mieć nie wiadmo jakiego IQ,  jeno dystans do siebie i jednocześnie jak to wspomniałem w temacie poniżej znać własną wartość. Można potraktowac to jako prowokacyjny sposób bycia jak również trochę kontrowersji która zawsze , od zawsze towarzyszyła artystom. Póki nikogo nie obraza i nie szydzi z nikogo dla mnie jest okiej.
Widocznie facet zna swoją wartośc i potrafi zazartować z samego siebie, a to rzadka cecha.
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2013, 23:26:50 wysłana przez commelina »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Oczywiście, że to durne i głupie. Dla mnie jest to swoiste zjawisko, a sam fakt, że kolo zamówił taki inlay raczej nie świadczy o tym, że się tym "jara" tylko stwierdził "czemu nie, moja gitara YOLO" i to samo w sobie jest kosmicznie durne również, ale co z tego? Gitara gra, ubawiliśmy się przy robieniu tego sowicie, zawsze coś nowego :

BTW, gdyby ktoś nie skumał, kolo gra w tej kapeli:


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Tak jak to napisał na blogu - chiał coś diametralnie innego niż kropki - no i ma :D Ja np. też wziąłbym coś całkowicie swojego żeby to była MOJA i niczyja inna gitara :) Odkładam kasę, w8 for me :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Czy Boga nie ma tego nie wiesz , nikt tego nie wie
Ja wiem. Nie ma.

Spoiler

A co do Dolana i kapitana bomby itp mam dokładnie to samo zdanie co Ty, to niskich lotów humor choć niektórzy znajdują w tym wyjatkowe przesłanie. I nie trzeba mieć nie wiadmo jakiego IQ,  jeno dystans do siebie i jednocześnie jak to wspomniałem w temacie poniżej znać własną wartość. Można potraktowac to jako prowokacyjny sposób bycia jak również trochę kontrowersji która zawsze , od zawsze towarzyszyła artystom. Póki nikogo nie obraza i nie szydzi z nikogo dla mnie jest okiej.
Widocznie facet zna swoją wartośc i potrafi zazartować z samego siebie, a to rzadka cecha.

Ja umiem z siebie żartować. I nie tylko z siebie. I Ty możesz zażartować ze mnie ;)
Po prostu tego typu humor przekracza IMO granicę, w którym kończy sie dobry smak, a zaczyna się zwykła wulgarność. Pamiętasz pewnie podstrunnicę z inlayami w kształcie "męskich penisów" (dobrze ze nie damskich). To był wstyd a nie kontrowersja. W przypadku dolana, kontrowersyjne by bylo, gdyby ten komiks znlazł się w gościu niedzielnym czy innej wyborczej.

Dla mnie (podkreślam, dla mnie) Dolan na podstrunnicy ładnego instrumentu to oblech wrzucony w sztukę. Coś jakby DaVinci namalował Monie Lisie na czole penisa.
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie bedzie tematu jak nie bedziesz robił zaczepek rodem z Dolana, proste nie ?
Tak zupełnie z ciekawości zapytam Ciebie czy dla Ciebie wystawa na której męskie genitalia przyczepione do krzyża to była sztuka, hepening czy zwykła chęć zaistnienia poprzez szokowanie ?
Przyrównanie głupkowatego dolana do wizerunku męskich genitalii to dla mnie duża przesada. Z drugiej strony ponoć nic co ludzkie nie jest nam obce czym zatem sie oburzamy ?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Gojira kurwa!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Mi się tam gooby pls podoba. To chyba jestem niskich lotów człowiekiem.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Cytuj
Dla mnie (podkreślam, dla mnie) Dolan na podstrunnicy ładnego instrumentu to oblech wrzucony w sztukę. Coś jakby DaVinci namalował Monie Lisie na czole penisa.

wiesz, masz prawo do opinii, jak dla mnie to tylko znak czasów, inne pokolenie, inna estetyka. Mi się podoba. Jak zauważył commelina, kwestia dystansu do siebie i tyle.

@g-zs :
z czystej ciekawosci jezeli zamówiłbym sobie customa z czyms wysmakowanym, ę ą na korpusie, esy floresy, a z tyłu korpusu wielka gęba dolana z podpisem "accualy is dolan" albo nawet trollface.jpg to też byś mnie tak samo ocenił?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie bedzie tematu jak nie bedziesz robił zaczepek rodem z Dolana, proste nie ?
Tak zupełnie z ciekawości zapytam Ciebie czy dla Ciebie wystawa na której męskie genitalia przyczepione do krzyża to była sztuka, hepening czy zwykła chęć zaistnienia poprzez szokowanie ?
Przyrównanie głupkowatego dolana do wizerunku męskich genitalii to dla mnie duża przesada. Z drugiej strony ponoć nic co ludzkie nie jest nam obce czym zatem sie oburzamy ?

Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie, bo moje poczucie estetyki jest bardzo elastyczne. Nie znam głębiej motywów jakie szły za dziełem Nieznalskiej, a dokładniej nie wiem "co autor miał na myśli". Jeśli przez "powieszenie" genitaliów na krzyzu chciała powiedzieć (w co wątpię) że "na krzyżu wisi penis" (czyli interpretacja na zasadzie widzę-nie myślę-mówię) to jest to idiotyzm, bo zaistnieć można w wiele sposobów, niekoniecznie gryząc przy tym tych, których najbardziej to zaboli. Ale wątpię żeby chciała znizyc sie do poziomu wyrostków którzy kupują za kieszonkowe od rodziców spraye żeby rysowac penisy na ścianach budynków.
Happening? Chyba za duże słowo. Czy to byla sztuka? Na pewno jakaś forma wyrażenia siebie. Ale nie ryzykowałbym stwierdzenia że powodem takiej wystawy była cheć zaistnienia, bo jesteśmy w miejscu na ziemii gdzie krzyż użyty w jakimkolwiek innym celu niż cel wiadomy, jest postrzegany jako obraz uczuc religijnych i predzej czy później zjawi sie ktoś kto nas za to zabierze na wycieczkę po salach sądowych. Więcej z tego problemów niż pożytku.

Jeszcze zaznaczam, że męskie genitalia pojawiły się w moim porównaniu ze wzgledu na to, że mam wrażenie że to najpopularniejsza forma wyrazenia siebie przez gówniażerię. Nie wiem jaki jest powód, dla którego myślą, że namalowanie członka na murze zdziała cokolwiek. Tak samo jak "grafiti" z napisem chuj czy dupa. Nie obraża, nie szokuje. Ale szpeci.

Wracając do tematu gitary - dolan na podstrunnicy mnie nie szokuje, nie powoduje też że nie mogę spać. Ale psuje wizerunek wiosła, odbiera mu jakąś dozę dostojności. Mówiąc prościej - sprawia ze mnie ten instrument nie jara zupełnie.

Powiedzmy że jestem na tyle otwartą osobą ze umiem sobie wyobrazic szereg zapalańców którzy uznają to za świetny dowcip/pomysł. Ba, umiem też sobie wyobrazic ze kogoś te komiksy autentycznie śmieszą. Ale mnie wyjątkowo irytują od samego początku i jest to dla mnie tak samo kretyńska moda, jak ta naście lat temu, przy której ludzie pod wpływem serialu o Kiepskich zaczęli posługiwać się zwrotami serialowymi. Wielu osobom niestety to zostało do dzisiaj.

@g-zs :
z czystej ciekawosci jezeli zamówiłbym sobie customa z czyms wysmakowanym, ę ą na korpusie, esy floresy, a z tyłu korpusu wielka gęba dolana z podpisem "accualy is dolan" albo nawet trollface.jpg to też byś mnie tak samo ocenił?


Ciebie? Nie. Twój gust? Tak.

Przepraszam jesli ktos pomyślał że oceniam kogoś. Nie oceniam osób, tylko zachowanie, tak więc jesli piszę że ktoś jest kretynem, to mam na myśli że jego zachowania jest kretyńskie. Ot taki spory skrót myślowy :)

Żeby było jeszcze jesne - każdy może mieć gitarę z czym chce. Pełna dowolność i niech ogranicza Cię tylko Twoja własna pomysłowość. Ale to nie oznacza od razu że muszę się tym zachwycać. Twój pieniądz, Twoja gitara i Ty się z tym pokazujesz, mi nic do tego. Ale to mi nie zabrania mieć na ten temat zdania :)
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2013, 09:40:53 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
To ja się pozwolę włączyć do tematu. Nie ma w tym absolutnie nic złego, ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że jak bawić się w "głupoty" to na wiosłach n razy tańszych.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Wrócę tu jak będzie coś o giciach z niebieskiego dywanu
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Czy Boga nie ma tego nie wiesz , nikt tego nie wie
A co do Dolana i kapitana bomby (...)
Ja wiem.
A co do motywu kreskówki na podstrunnicy, można prosić zdjęcie całego wiosła?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Poki co kolejna wersja jezdźca bez głowy

( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)

Wszystko krzywo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Prsze



To jest ciekawsze ;)

10 str 31 x 27,5  vs 6str 25,5







Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
To prawda, że Polański już trzynastkę u Was zamówił? :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
To ja się pozwolę włączyć do tematu. Nie ma w tym absolutnie nic złego, ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że jak bawić się w "głupoty" to na wiosłach n razy tańszych.

IMO pasowałby świetnie do takiego Tele (i innych "tego typu" gitar):


 
... szczególnie poobijanego i całego w naklejkach <patrzy w lewo na stojak> ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak poważnie to dla mnie była to znakomita okazja by "zamieszać" na rynku i ani na chwilę nie obawiałem sie ani dalej nie obawiam, ze posądzi nas ktoś o brak dobrego smaku. Mimo wieku mam na tyle dystansu do tego co robimy i takie poczucie humoru ze mimo iż osobiście tego typu kreskówek nie trawię to to uznałem za strzał w dziesiatkę. Na tyle tez znam naszą wartośc ze nie obawiam sie by tak bagatelny rysunek mógł nadszarpnąć naszą reputację. Na pewno do pewnych rzeczy bym sie nie posunął patrz członki na podstrunnicy ale to? jak najbardziej. Tutaj zadziałała stara maksyma czy dobrze czy źle byle by o nas mówili. A że nie uznałem tego za złe ani nikt z nas to z wielką frajdą to zrobiliśmy a było przy tym spooro pracy i cieszy nas również efekt.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Imo dobra decyzja.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Imo dobra decyzja.

Bardzo - inlay zaprowadzi zdjęcie daleko w internet, a reszta zachęci :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Imo dobra decyzja.

Bardzo - inlay zaprowadzi zdjęcie daleko w internet, a reszta zachęci :)

yup
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
commelina ale to też zależy od targetu.

W moim nie bo to tylko kwestia zwrócenia na siebie uwagi, a target jakos tak na samym poczatku sam  sie określił ;) a teraz to kwestia jego rozszerzenia :P

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
To ja się pozwolę włączyć do tematu. Nie ma w tym absolutnie nic złego, ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że jak bawić się w "głupoty" to na wiosłach n razy tańszych.

IMO pasowałby świetnie do takiego Tele (i innych "tego typu" gitar):

( Obraz usunięty.)
 
... szczególnie poobijanego i całego w naklejkach <patrzy w lewo na stojak> ;)


Już się nie chwal, co? <patrzy w lewo na stojak> :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Imo dobra decyzja.

Klient płaci - klient ma. Gdzie tu jest miejsce na złą decyzję?:P
Jak ktoś zarzuci kicz to powyższe zdanie jest świetnym tłumaczeniem.
Osobiście bym czegoś takiego nie zrobił nawet jakbym spał na pinionsach.
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2013, 13:17:14 wysłana przez pivovarit »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
23710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:47:32
wysłana przez Tolein
1 Odpowiedzi
967 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2024, 09:50:02
wysłana przez wuj Bat