Autor Wątek: Flażolety - HELP ;)  (Przeczytany 33679 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #25 09 Wrz, 2008, 00:16:41 »
Mam w mahoniu i gada bardzo dobrze :) jakie rzeczy gram mniej wiecej wiesz. Choć wydaje mi się że ma mniej takiego typowego dołu w porównaniu np do PAFa.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2008, 00:24:49 wysłana przez Invivo »

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #26 09 Wrz, 2008, 01:33:40 »
Pomecze Cie na privie :D

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #27 09 Wrz, 2008, 06:24:52 »
Mistrz sztucznych flażoletow czyli pan Zakk Wylde gra na EMG w mahoniu wiec nie pieprzcie za przeproszeniem ze aktywy sie średnio do tego nadają,głównie to wychodzi z łapy tak jak cale brzmienie gitarzysty jezeli jest charakterystyczne to właśnie jest to zasluga rąk(to tak na marginesie ;)).No i wysokość strun nad podstrunicą ma faktycznie wpływ. Mi tłusto brzmialy na Seymour Duncan SH-4 Jeff Beck jak i na Emg 707. Z tym że faktycznie na kazdej gitarze troche inaczej sie wyciska wiec kwestia oswojenia sie z instrumentem i jedziemy z koksem :headbang:
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2008, 06:27:33 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #28 09 Wrz, 2008, 06:46:28 »
no właśnie IMO nie do końca, bo w jednej gitarze miałem aktywa i pasywa i grałem na jednym wzmaku i na helfajerze brzmią mi zajebiście, na Live Wire bardziej piszczały i to był jeden z głównych powodów przesiadki na hellfire.
Trochę też kwestia gustu, bo widzę ze duża część lubi takie piszczące, ja osobiście wole takie tłuste. Np Darrel robił takie jakich osobiście bardzo nie lubie, na płytach Kalmaha też są takie piskliwe, ale np Laiho robi sympatyczne, Nergal też. A ZW nie słucham i nie wiem jak on robi, ale chyba nie robi mi na tyle dobrze bo go nie słucham xD
B ( o ) ( o ) B S

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #29 22 Wrz, 2008, 00:56:03 »
A ZW nie słucham i nie wiem jak on robi, ale chyba nie robi mi na tyle dobrze bo go nie słucham xD

No nie znać, nie słyszeć wogóle to nie wypada wręcz...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #30 22 Wrz, 2008, 08:50:24 »
znać znam, nawet chyba raz przesłuchałem jakąś płyte BLSa (mafia czy jakoś tak). Z czasów Ozzyego to go w ogóle nie znam. Black Sabbath to też w ogóle obca mi kapela, znam może z 7 piosenek. Generalnie jestem ignorantem muzycznym, słucham mało i po wiele razy (np od 4 miechów słucham praktycznie tylko Triptic Sweet noisa a ostatnio się na Heada przerzuciłem i będę go słuchał jeszcze z jakiś miesiąć, a może krócej, bo własnie wychodzi Pink Floyd DVD z Gdańska to się na nich będę pasł kilka tygodni)
B ( o ) ( o ) B S

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #31 22 Wrz, 2008, 12:41:27 »
Cytuj
Na to czy flazolety wychodza wplywa wiele zmiennych czynnikow, takich jak przetworniki(a raczej ich wysoki badz niski sygnal wyjsciowy), rodzaj wiosla, akcja i grubosc strun,wzmacniacz oraz najwazniejsze - czyli technika.

+1

Przystawki na pewno pomocne sa - zwlaszcza takie z duzym sygnalem , srodkiem i gora podkreslona.

Dla tych ktorzy pisza o Wyldzie i ze brzmia mu ciemno - polecam zagrać flazolet blizej gryfu zamiast blizej mostka ;-)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #32 25 Wrz, 2008, 19:39:00 »
mi na aktywach brzydko piszczało, a dobry pasyw to taki lampiak wśród przystawek :D ;)
No mi jak u gz-s slabo brzmia, wychodza, ale slabo brzmia na emg. Dlatego przezucam sie na sh-6, zobaczymy jak to zagada. Nawiasem, nada sie do rzezni ? Kumpe lpolecil, mowi ,ze ma spor osrodka i gory-ladnie gra w mahoniu.

Na EMG 81 wyje się bardzo ładnie, ja nie narzekam, ale to fakt, że trzeba popracować, żeby wycisnąć dobry soczek :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #33 25 Wrz, 2008, 19:44:51 »
na EMG wyciagne flazolety nawet czlonkiem...

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #34 25 Wrz, 2008, 20:11:42 »
Członkiem gangu ma sie rozumieć bo chyba nie LPR'u?  :lol:
Sie.. sie.. sie..

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #35 25 Wrz, 2008, 20:45:58 »
Ale piękne flaże wyciągałem tez na SD SH/TB-4, na DM ToneZone, za to dość ciężko mi je wyciskać na SD BO, co nie znaczy że się nie da :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #36 25 Wrz, 2008, 21:33:09 »
noj problem polegal na tym, ze moja pierwsza gitara, byla stara 7strunowa rosyjska gitara klasyczna, na ktorej chcialem grac metal! na niej nauczylem sie grac flazolety. Totez moge i czesto mam problem ze wszystkim, poza flazoletami, zero problemu na strunach z owijka, CZASEM tylko nie trafiam we wioliny ;)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #37 25 Wrz, 2008, 22:36:35 »
kiedyś pruszyliśmy temat czy łatwioej jest flażoletować na grubych czy cienkich strunach...
to teraz jak przesiadłem sie na struny 9-60 to piszczą jak dziwka :headbang:
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #38 25 Wrz, 2008, 22:37:46 »
kiedyś pruszyliśmy temat czy łatwioej jest flażoletować na grubych czy cienkich strunach...
to teraz jak przesiadłem sie na struny 9-60 to piszczą jak dziwka :headbang:

Hofi co ty o dziwkach wiesz  ::)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #39 26 Wrz, 2008, 01:03:33 »
"Że to taki najstarszy zawód to... zbieractwo" ;)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #40 26 Wrz, 2008, 16:56:40 »
Panowie AH robią zarówno downstroke jak i upstroke?

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #41 30 Wrz, 2008, 18:08:45 »
Jestem w stanie (nigdy nie ćwiczyłem) ale zdecydowanie wygodniej się gra z góry chyba ;-)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #42 15 Lip, 2011, 21:19:13 »
Ja mam tak, że na 6 strunie mi nie wychodzą. Na wszystkich 5, obojętnie czy basowych czy na wiolinach nie ma problemu, ale na 6 jest - często wychodzi taki świniak na pół gwizdka, takie nie wiadomo co. Za chuja nie mogą mi wyjść takie jak robi Zakku na 6 strunie właśnie najczęściej w niskich strojach (w sumie Nergal też taki robi na 7demce np. As above so below)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #43 15 Lip, 2011, 21:23:37 »
Facet, 3 lata :S .

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #44 16 Lip, 2011, 00:11:37 »
 :facepalm: :facepalm: :facepalm:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #45 16 Lip, 2011, 00:49:51 »
Moze Fasol nadal ma problemy z flazoletami, a kolega chcial pomoc? ;D

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #46 16 Lip, 2011, 00:52:46 »
przecież SS jest wysłane dobrymi intencjami. kolega stanowczo chciał pomóc!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #47 16 Lip, 2011, 12:17:11 »
3 lata, 3 lata....ta kurwa, a gdybym założyłem nowy wątek to zaraz by pewnie było "eeee kurwa taki wątek już był - cofnij się do niego i nie pierdol tutaj !" Po prostu zastanawia mnie, czemu akurat jest taki problem na 6 strunie, a nikt tego tu nie poruszył więc pomyślałem, że się dołączę, zamiast zakładać nowy wątek, o czymś co już 500 razy było omawiane. Co ciekawe dodam, że grając na 7demce nie mam problemu z 6 struną tylko z 7....po prostu na ostatniej najgrubszej nie wychodzi mi obojętnie jaka była by to grubość, tonacja, rodzaj gity i ilość strun.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #48 16 Lip, 2011, 13:22:42 »
3 lata, 3 lata....ta kurwa, a gdybym założyłem nowy wątek to zaraz by pewnie było "eeee kurwa taki wątek już był - cofnij się do niego i nie pierdol tutaj !" Po prostu zastanawia mnie, czemu akurat jest taki problem na 6 strunie, a nikt tego tu nie poruszył więc pomyślałem, że się dołączę, zamiast zakładać nowy wątek, o czymś co już 500 razy było omawiane. Co ciekawe dodam, że grając na 7demce nie mam problemu z 6 struną tylko z 7....po prostu na ostatniej najgrubszej nie wychodzi mi obojętnie jaka była by to grubość, tonacja, rodzaj gity i ilość strun.

Może masz jakąs psychiczną blokadę. Albo spróbuj inaczej gitarę trzymać (na innej wysokości), możesz też inaczej kąt łapy ułożyć, bliżej, dalej mostka etc... kombinuj. Możesz też dalej wysunąć kciuk względem kostki - u mnie to pomaga zawsze.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #49 16 Lip, 2011, 13:48:42 »
No mnie to wygląda na złe ułożenie łapy skoro zawsze ze skrajną struną jest problem.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Flażolety wyciskane w miksie

Zaczęty przez bandit112 Warsztat

3 Odpowiedzi
5356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 14:45:04
wysłana przez Musza