Autor Wątek: [NAD] 6505+ 112 Combo z piekła rodem  (Przeczytany 3911 razy)

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
[NAD] 6505+ 112 Combo z piekła rodem
« 15 Kwi, 2013, 23:29:21 »
Witam wszystkich forumowiczów!

To będzie moja pierwsza jako taka recka więc proszę o wyrozumiałość...a zresztą ch*j, możecie hejtować i zjeżdżać jak się nie podoba ;)
Po sprzedaniu swojego zestawu head + paka :-\ stwierdziłem, że zakupię coś nieco tańszego ale porównywalnie wydajnego, naturalnie w grę wchodziła tylko lampa.
Po dłuuugich przemyśleniach, wysłanych mailach, przeprowadzonych telefonach padło na combo Peavey'a. Nieco je podrasowałem bo wywaliłem siedzącego tam Sheffield'a na WGS Veteran 30. Myślę że był to zabieg na duży plus.

Piec jest duży, solidny, ciężki...głośny, ciężki...yyy, kurewsko ciężki  :P Postawiłem na wadze, wyskoczyło 31 kg. Na szczęście stoi już na salce prób i nie trzeba go ruszać póki co, uff.
Gainu ma pod dostatkiem (jak to piwej), dobrze się też dogaduje z TSem. Jest bardzo czuły na artykulacje i to co wydobywa się spod łapy...selektywny sprzęt. Porównywałem z samym head'em 6505. Brzmienie bardzo zbliżone ale wydaje mi się że head jest pełniejszy, ma więcej headroomu, oraz lepiej się przebija na próbach. Mimo tego combo piweja dobrze się broni i nie odstaje zbyt mocno od 120 watowej wersji head co mnie bardzo cieszy :)

W ubiegłą (w końcu słoneczną) sobotę zrobiłem z kumplami parę testów, nagrań i sweet foci które zaprezentuję poniżej :)
Do testów użyliśmy oczywiście zakupionego przeze mnie 6505+, TS CHAOS DRIVE, kolumienek: Harley Benton z V30 i Buzzaro z Eminence V12. Wiosła kolejno w nagraniach Dean ML z SH-5, VIG Eruption Black Satin z EMG-HZ, LTD EC-500 z EMG 81/60. Do nagrań posłużył nam mój interfejsik Lexicona, SM57 i Audix i5.

Zacznijmy od sweet foci...gałkologia, ustawianie itd.


...z kolumienką Harley'a zapożyczoną od forumowego Wolfer'a. Thank's man!


...z Buzzaro które pożyczył również jeden z forumowiczów :) Guziel, po strokroć dzięki za użyczenie Buzara, swojej gitary i oczywiście cennego sobotniego czasu  :)


Na konieć TS'ik, od (jakby mogłby być inaczej ;) ) forumowego Zomballo. Tobie również wielkie dzięki! Bez Chaos Drive'a nie byłoby tyle szatana w nagrywkach ;)


Przejdźmy teraz do nagrań. Z racji niewielkiej ilości czasu wszystko trzeba było zrobić szybko i sprawnie. Jak wyszło oceńcie sami. Wg. mnie combo po podpięciu do kolumny brzmi bardzo dobrze. Z TS'em Zomballo jak dla mnie miazga. Ahaa...próbki nie były obrabiane w żaden sposób, zero eq, kompresora itp. pierdół. Sound jest taki jaki został ukręcony na ampie za pomocą mikrofonów + to co wyszło spod łapy mojej i kolegów.

1. Dean/VIG/LTD - TS - 6505 - HarleyBenton - SM57
Wlacz osadzony player soundcloud

2. Dean/VIG/LTD - TS - 6505 - Buzzaro - SM57
Wlacz osadzony player soundcloud

3. LTD - 6505 - Harley - Audix i5 - Crunch, od około połowy z TS'em
Wlacz osadzony player soundcloud


...i na sam koniec nagranie samego już 6505 z głośnikiem WGS'a
4. LTD - TS - 6505 - Audix i5
Wlacz osadzony player soundcloud

5. LTD - TS - 6505 - SM57
Wlacz osadzony player soundcloud



Guziel, Zomballo, Wolfer...bez Was nie byłoby możliwe zrobienie tak zróżnicowanego testu. Dzięki ogromne i pozdro! \m/
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2013, 23:34:44 wysłana przez Lukas »

Zomballo

  • Gość
Popierdzam, bardzo fajny pieculek! Combos ma zapyrty tyłek więc gada jak head plus 112. W bandzie przebija się, ma bardzo duzo średnich jak to na 5150/6505 przystało. Charakter serii jak najbardziej utrzymany. ;)

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Gdyby ktoś znalazł w kanciapie zaschnięte jajko to niech nie wyrzuca.
Urwało mi. Jedno. Bo 112 :D
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Zomballo

  • Gość
Znając życie ja w nie wdepnę.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bardzo fajna opcja, gratuluję ;) i ktoś kto miał "odwagę" kupić WGS'a ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2009, 20:42:38
wysłana przez fireboy
15 Odpowiedzi
13331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2010, 20:27:26
wysłana przez MrJ
14 Odpowiedzi
3433 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2012, 22:58:49
wysłana przez youshy
4 Odpowiedzi
1984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2013, 18:17:57
wysłana przez m.prorok
1 Odpowiedzi
2032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2014, 09:53:52
wysłana przez g-zs