Autor Wątek: Mam problem - jak to nagrać  (Przeczytany 7301 razy)

Offline ZELAND

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Mam problem - jak to nagrać
« 09 Kwi, 2013, 21:58:12 »
 Jestem nowy witam wszystkich. Muszę nagrac kilka utworow na akordeonie muzyki POP  oraz  muzyki klasycznej (Audio i Video).  Na komp.mam zainstalowaną kartę EMU 0404 USB. progr .Reaper. (polska wersja) mama też mikrofon AT2020 Potrzebuje mieć dobre nagrania zarówno obraz jak i dźwięk. Próbowałem kilka nagrań reaperem oczywiście sam audio - ale dźwiek a przede wszystkim basy (lewa ręka) brzmi tak sobie. Szukałem w pluginach tego programu żeby podbić niżej basy  ale nic tam ciekawego nie znalazłem. Napewno jeszcze wszystkiego nie  rozszyfrowalem, ale nie wiem czy ten program do moich potrzeb  byłby dobry. Czy wszystko w nim znajdę. Zdaję sobie sprawę, że właściwie nic nie wiem o nagrywaniu, ale wiem też, że na moję potrzeby - czyli  dwie ścieżki (audio i video ) taką wiedzę jestem w stanie opanować - ja przecież  nie potrzebuje robić wielki dzieł muzycznych, ani tez płyt na sprzedaż.
Mam pytanie - r
czy muszę zainstalowac płytę EMU na której jest CubaseLE i Sonar, czy ewent. jeszcze drugą plytę na której jest  Ableton.
Poza tym. -  czy tymi programami  (reaper, Cubase) mogę potem połączyć obie ścieżki obraz i dźwiek  Mam kamerke internetowa HD  - myslę ,że może sam obraz mogł bym nią nagrać wyciszając  w niej mikrofon. Czy ktoś z Panów może mi łopatologicznie to opisac co i jak powinienem poustawiać , na co zwrócić uwagę .Dziekuje.przeprasz am za moje wywody i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2013, 09:50:44 wysłana przez ZELAND »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Czy ktos mi pozmoże.
« Odpowiedź #1 09 Kwi, 2013, 22:11:55 »
 Reaper to nie magnetofon zk-140.
Jak chcesz coś nagrywa dobrze jakim kol-wiek DAW-em to najpierw musisz mieć chociaż podstawowa wiedza na ich temat. Tak się nie da włączam rec i super efekt.
Reaper czy Cubase z nimi możesz zrobić wszystko co chcesz tylko łopatologicznie to rów możesz wykopać a nagrać to niestety w tych czasach to jak zawsze było tez trzeba się nauczyć.
Przykro mi ale to minimum 1 miesiąc przesiadywania ze sprzętem jak będziesz wytrwały.
Potem pytaj o  rzeczy których nie zrozumiesz.
 A i polecam zakamarkiaudio.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2013, 22:58:42 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Czy ktos mi pozmoże.
« Odpowiedź #2 09 Kwi, 2013, 22:53:00 »
Podstawowe pytanie - jakiego sprzętu używasz do nagrań? Jaki interfejs, mikrofon? Czy może nagrywasz dźwięk bezpośrednio z kamery? Bez tej wiedzy żaden z użytkowników nie będzie w stanie ci pomóc.

Najlepszą opcją, jeśli potrzebujesz Audio+Video, będzie nagrać dźwięk przez przyzwoity mikrofon (pojemnościowy?) i interfejs, a do tego obraz zarejestrować kamerą/aparatem, po czym skleić wizję i fonię w programie typu Movie Maker, czy innym Sony Vegas.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Czy ktos mi pozmoże.
« Odpowiedź #3 09 Kwi, 2013, 22:59:18 »
Przede wszystkim, to zmień tytuł wątku.
Cytuj
6. Tytuł tematu powinien być sformułowany zwięźle i być związany z przeznaczeniem działu, na którym się znajduje. Tytuł tematu musi bezpośrednio określać treść informacji jakie zawiera. Tytuły wątków w stylu "help!!!", czy "co wy na to?", będą traktowane punktem 2. regulaminu.

Offline ZELAND

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Mam problem - jak to nagrać
« Odpowiedź #4 10 Kwi, 2013, 07:21:32 »
Editowałem swój post -   Na komp.mam zainstalowaną kartę EMU 0404 USB. progr .Reaper. (polska wersja) mama też mikrofon AT2020
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2013, 07:36:53 wysłana przez ZELAND »

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Mam problem - jak to nagrać
« Odpowiedź #5 10 Kwi, 2013, 08:42:35 »
Generalnie i po pierwsze potrzebujesz dwóch mikrofonów. Osobny do basu i inny do reszty. Bliskie ujęcia około 1 metr od instrumentu. Jak się dużo bujasz, to trzeba by przykleić mikrofony dedykowane do akordeonu. Tutaj dużo robi pomieszczenie, w którym nagrywasz ten instrument. Można próbować z trochę dalszym ujęciem, ale trzeba próbować i próbować. Reaper i emu dadzą radę. Reszta w Twoich rękach. No i proponuję zajrzeć tutaj:

http://www.dzwiek.org/board/topic/1445-akordeon-problematyczny-instrument/
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2013, 08:44:29 wysłana przez Semedi »
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Mam problem - jak to nagrać
« Odpowiedź #6 10 Kwi, 2013, 10:54:57 »
Ciekawe jakby zabrzmiał akordeon z vst i impulsami symulującymi wzmaka i pakę. :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Mam problem - jak to nagrać
« Odpowiedź #7 10 Kwi, 2013, 10:58:43 »
Ciekawe jakby zabrzmiał akordeon z vst i impulsami symulującymi wzmaka i pakę. :D

Fajnie :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Mam problem - jak to nagrać
« Odpowiedź #8 10 Kwi, 2013, 11:03:59 »
Ciekawe jakby zabrzmiał akordeon z vst i impulsami symulującymi wzmaka i pakę. :D



Fvckin' brutal

Offline ZELAND

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Mam problem - jak to nagrać
« Odpowiedź #9 10 Kwi, 2013, 13:10:51 »
Panowie - dziekuję za sugestie. Kupienie drugiego mikrofonu to  nie jest  problem - to raz.
Przede wszystkim ( z tego co piszecie) muszę zgłębić  Reapera zeby wiedziec  co gdzie jest i jak tego użyć.  Wiem ,ze tego nie opanuję za trzy dni. Wraz z  roszyfrowywaniem Reapera muszę  tez dużo experymentować z nagraniami  - szukac optymalnej odleglosc blizej,dalej itp.Wiem tez ,ze najwiecej chyba zalezy od samego wykonawcy od jakości samego nagrania, czasami nawet od wybranej barwy na instrumencie - Jeżeli jest dobrze magrany utwór to wszelkie ingerencje zewnątrz - czyli - co poprawić, co dodać,co odszumieć, jakies kompresje mogą tylko zepsuć nagranie. Tak,czy siak - muszę  znac w miarę reapera, a potem wiele experymentow z nagraniami ktorych pewnie nigdy nie ma za duzo.
Mam jeszcze pytanie -
 jezeli  zainstalowalem tylko same sterowniki do EMU  - karta mi dobrze chodzi (glosniki , skype) czy powinienem jeszcze zainstalowac nastepne programy z pozostalych płyt ,Czy wystarczy mi do wszystkiego Reaper.?
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2013, 13:18:40 wysłana przez ZELAND »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Mam problem - jak to nagrać
« Odpowiedź #10 10 Kwi, 2013, 14:54:34 »
Ciekawe jakby zabrzmiał akordeon z vst i impulsami symulującymi wzmaka i pakę. :D



Fvckin' brutal
Wykurwiście! :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
11897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2010, 06:59:08
wysłana przez Draiman69
3 Odpowiedzi
5677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2011, 11:47:33
wysłana przez Jakub_Z.
44 Odpowiedzi
14062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2011, 22:49:57
wysłana przez Dexterek
5 Odpowiedzi
2454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 00:09:14
wysłana przez CmnD
15 Odpowiedzi
3451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2013, 21:10:11
wysłana przez Matt-Carnage