Autor Wątek: Czym nagłośnić sobie PODa? Monitory, kolumna FRFR?  (Przeczytany 3856 razy)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Mam nadzieję, że wybaczycie mi kolejny wątek. Nie chciałem się dopisywać w wątkach o monitorach albo kolumnach, bo chodzi o wybór między nimi.

Ponieważ wygląda na to, że wzmacniacz znalazł nowego właściciela, muszę podjąć decyzję czym go zastąpić. Zamierzam się ograniczyć do nagłośnienia posiadanego PODa HD300.
Cel - gra w mieszkaniu, żeby się słyszeć i mieć pełną kontrolę nad głośnością. Gra komfortowa popołudniami, tak, żeby sąsiedzi nie płakali. Do gry w nocy mam słuchawki, ale chcę je ograniczyć bo mnie wkurwiają.

Pierwotnie byłem zdecydowany na monitory (pewnie jakieś behringery ~1300 zł za parę), ale się trochę w to wczytałem, i nie wiem czy mają one sens. Bo po pierwsze, nie zamierzam przystosowywać pomieszczenia, a po drugie zamierzam je postawić na biurku i tyle. Nie chodzi też o miksowanie muzyki.
Dodatkowo, chciałbym móc grać w całym pokoju, a nie tylko siedząc przy biurku.

Został mi podsunięty pomysł (dzięki, g-zs) kolumny FRFR. Czy będzie ona lepszą opcją? Istotne są gabaryty, żeby to nie był wielki kolos. Nie potrzebuję stereo, więc jedna by wystarczyła. przeglądając thomanna zainteresowały mnie przykładowo te:
http://www.thomann.de/pl/behringer_eurolive_b212d.htm
http://www.thomann.de/pl/db_technologies_cromo_10.htm

Są akceptowalnych rozmiarów, mają głośnik 10-12 cali, ale zdecydowanie potrzebuję pomocy w wyborze. I informacji, jak to się podłącza - XLR żeński-męski?

Cenowo właśnie w takich okolicach chciałbym się zmieścić.

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
http://www.thomann.de/pl/mackie_thump_th12a.htm

Pierdol te behringery. Mackie sa fajniejsze bo bardziej transparentne.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
imho jak do domu to bez sensu sie pchac w kolumne takich rozmiarów do tego mono...
i always go full retard

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
FRFR w mieszkaniu? Too loud!
Ja w chacie POD'a HD500 podpinam pod monitorki Fostex PM0.4n i jest spoko.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
FRFR w mieszkaniu? Too loud!
Ja w chacie POD'a HD500 podpinam pod monitorki Fostex PM0.4n i jest spoko.
Jak to w praktyce wygląda? Czy nie jest tak, że dobrze to brzmi tylko z odległości metra, od frontu?

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Ja mając dokładnie takie same wymagania wpinam się w Peavey KB-1 i jest git. Korekcja bass/treble jaką on ma pozwala mi grać na tych samych presetach co na słuchawkach bez wielkiego pieprzenia.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Wzmacniacz klawiszowy jako odsłuch?
Kurwa, ciekawy pomysł :D
Ciekawe jak by to wypadało względem zwykłego aktywnego odsłuchu, jakby już jakiś porządniejszy (1-2k) skombinować - w sensie, na próbach i jako własny odsłuch na gigach.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
FRFR w mieszkaniu? Too loud!
Ja w chacie POD'a HD500 podpinam pod monitorki Fostex PM0.4n i jest spoko.
Jak to w praktyce wygląda? Czy nie jest tak, że dobrze to brzmi tylko z odległości metra, od frontu?

Jak się odpowiedni głośno rozkręci to w całym pokoju słychać dobrze, aczkolwiek najlepiej brzmi jak jest sie pośrodku monitorów.
Jak sobie kupiłem FRFR Alto TS115A i odpaliłem to na mieszkaniu to uwierz mi leciutko to rozkręciłem i już bylo za głośno, dlatego najlepsza opcja do PODa w mieszkaniu to monitory lub jakieś małe combo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
FRFR w mieszkaniu? Too loud!
Ja w chacie POD'a HD500 podpinam pod monitorki Fostex PM0.4n i jest spoko.
Jak to w praktyce wygląda? Czy nie jest tak, że dobrze to brzmi tylko z odległości metra, od frontu?

Jak się odpowiedni głośno rozkręci to w całym pokoju słychać dobrze, aczkolwiek najlepiej brzmi jak jest sie pośrodku monitorów.
Jak sobie kupiłem FRFR Alto TS115A i odpaliłem to na mieszkaniu to uwierz mi leciutko to rozkręciłem i już bylo za głośno, dlatego najlepsza opcja do PODa w mieszkaniu to monitory lub jakieś małe combo.

Axe Fx 2 + Alto TS115A wcale nie jest za glosno. Nie moge się z tym zgodzić. Ja gram komfortowo w bardzo, bardzo małych głośnościach.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jasne że można, ale jak sprzęt ma służyć tylko w domu to znajdzie się lepiej brzmiące i mniej miejsca zajmujące zestawy.
i always go full retard

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
jasne że można, ale jak sprzęt ma służyć tylko w domu to znajdzie się lepiej brzmiące i mniej miejsca zajmujące zestawy.

Konkretnie co?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
jasne że można, ale jak sprzęt ma służyć tylko w domu to znajdzie się lepiej brzmiące i mniej miejsca zajmujące zestawy.

Konkretnie co?

Mało mogę powiedzieć na ten temat, ale serio jestem zadowolony jak z gitarą gadają moje Behry B2030A, jest dynamicznie, bass nie zamula, i brzmi to bardzo "gitarowo", mniejszy plastik jak na głośniczkach multimedialnych, nie ważne jak dobre by były.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja PODa nagłaśniam na Behringerach B3030A, dobrze to gada.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
FRFR w mieszkaniu? Too loud!
Ja w chacie POD'a HD500 podpinam pod monitorki Fostex PM0.4n i jest spoko.
U mnie podobnie, tylko POD HD300 i Fostexy 0.5. Przy czym POD idzie w kartę ESI Julia w kompie i z niej wyjście na monitory (tak że mam odsłuch z PODa i kompa jednocześnie). Sprawdza się to bardzo dobrze.
Suto wędlin kładź na chleb

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 00:18:22
wysłana przez harry_manback
14 Odpowiedzi
3797 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2016, 20:12:29
wysłana przez Nightmarishreaper
5 Odpowiedzi
3429 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2015, 16:44:31
wysłana przez youshy
5 Odpowiedzi
1754 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2017, 20:45:32
wysłana przez Orange
5 Odpowiedzi
2360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2018, 08:55:48
wysłana przez Ewolter