Autor Wątek: midi foot controller z możliwością zapisywania nazw presetów  (Przeczytany 7715 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Znacie jakieś nie duże seryjnej produkcji midi foot controllery posiadające możliwość zapisywania nazw presetów? Jedynie znalazłem Rocktron'a MidiMate i jest prawie idealny, ale odstraszają mnie plastykowe przyciski. Jesli znacie coś takiego ale z metalowymi to proszę podajcie mi nazwy lub linki.


Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Aerosmith a wchodziłeś na tą stronę którą Ci podałem ? EM robi "seryjnie" swoje wersje sterowników , masz wyświetlanie nazwy presetu , chyba że MUSISZ mieć "Logo".
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Potwierdzam, miałem EM sparka przez 2 lata, pancerna konstrukcja, wyświetlacz czytelny z pozycji stojącej i w ciemności do tego był looper i możliwość podłączenia volume geja. Z minusów to tylko ciężar.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Chciałem mieć sterownik tego typu co ten Rocktron, bardzo czytelny wyświetlacz z możliwością zapisywania nazw, 2 przyciski do zmiany banków i 10 do presetów, niestety EM Custom nie robi czegoś takiego, albo z większą ilością przycisków, albo z mniejszą, do tego wymiary większe od Rocktrona, a ja chce sprzęt mały i lekki posiadający spore możliwości. Mam Voodoo Lab GCP ale potrzebuje czegoś mniejszego, coś takiego jak Rocktron MidiMate, niestety EM Custom nie ma niczego takiego w swojej ofercie. Logo nie ma dla mnie znaczenia, tym bardziej, że to tylko sterownik i on nie ma wpływu na brzmienie :)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odświeżam temat  :)   Takie coś znalazłem teraz w sieci Jak tylko pojawi się w sklepach ten nowy G-Lab GSC 4, to mój Rocktron i RJM będą szukać nowego domu  :)
« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2013, 20:56:11 wysłana przez Aerosmith »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
holagoga, ten nowy gsc4 ladnie wyglada, poprzedni mial dodana klawiature, soft na windows i wogole.Cena tylko zdziebko nieprzystepna.
« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2013, 23:34:32 wysłana przez benkai »

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
holagoga, ten nowy gsc4 ladnie wyglada, poprzedni mial dodana klawiature, soft na windows i wogole.Cena tylko zdziebko nieprzystepna.
GSC 5 jest mocno przebajerowany, a cena przesadzona, czytałem, że kiepsko się sprzedaje. Teraz gdy na spokojnie patrze na poniższe fotki GSC 4 to entuzjazm opadł i też nie wróże mu kariery





Jeśli trochę światła powoduje, że wyświetlacz przestaje być widoczny to w warunkach bojowych stanie się całkowicie bezużyteczny, przyciski nożne bardzo blisko wyświetlacza też mogą okazać się zgubne, niech glan omcknie się i mamy dramat.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2013, 23:34:44 wysłana przez Aerosmith »

Offline EMcustom

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Główny wódz który stworzył Glaba już tam nie pracuje ... i efekty widać od razu
Marek

www.emcustom.eu [Profesjonalna elektronika dla muzyków]
www.hasiok.art.pl

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
przyciski nożne bardzo blisko wyświetlacza też mogą okazać się zgubne, niech glan omcknie się i mamy dramat.

Nie musi się omsknąć. Wystarczy, że suchego błota i kurzu ze sceny zmieszanego z potem i browarami na ten cudny wyświetlacz ów glan najebie.

Główny wódz który stworzył Glaba już tam nie pracuje ... i efekty widać od razu

O! Wykorzystam okazję, że nożyce się odezwały ;)

Gdzie ten piękny STEP w nowej puszce? Kiedy wreszcie będzie można go zamówić? Bo mi się zwykły słabo mieści... :)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Główny wódz który stworzył Glaba już tam nie pracuje ... i efekty widać od razu
Ale ty jako elektronik i fachowiec od tego typu sprzętu widzisz efekty na + czy na - ? Czy uważasz, że taki wyświetlacz zda egzamin w warunkach bojowych na scenie (glany, kowbojki, kurz, euforia itd.) czy to bardziej sprzęt kanapowy (góralskie wełniane papciuszki, czysty pokój w domku, itd.)?

Offline EMcustom

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Nowy Step i Spark juz niedługo. Obudowy własnie dotarły po sporej obsuwie niezależnej od nas.

Co do Glaba - to szacun dla firmy ale głównie dla Waldka który jakiś czas temu sobie poszedł do większej firmy ( przynajmniej tak słyszałem z wiarygodnego źródła )
Za jego czasów były dobre pomysły, ergonomia i jakość choć kilka rzeczy było kiepskich ale nie powiem co to :)
Jak zobaczyłem ten "dizajn" z telewizorem to  :facepalm:
Kiedyś Waldek pokazywał mi GSC-1 to autentycznie po nim skakał .. ciekawe czy GSC4 by to wytrzymał
Scena to poligon graty musza być pancerne i basta
Marek

www.emcustom.eu [Profesjonalna elektronika dla muzyków]
www.hasiok.art.pl

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Marek , od siebie dodam że Thunder`a sprawdziłem już ostro w warunkach sceniczno - bojowych i śmiga mi pięknie z Axe. Czekam tylko właśnie na apdejt możliwości nazewnictwa presetów ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Nie ma co wieszać psy przed czasem. Ten GSC-4 może okazać się znakomitym urządzeniem, doskonałym w warunkach scenicznych. Dzisiaj są wyświetlacze LCD które doskonale radzą sobie w promieniach słonecznych itd. Wytrzymałość też może być doskonała, chyba nikt nie daje gołego wyświetlacza LCD tylko zawsze jest on zasłonięty jakąś szybką. Można osłonić go szybką pancerną, która jest bardziej wytrzymała niż blacha, niefirmowa to cena od 150zł/m2 natomiast dobra firmówka np. znakomitej polskiej firmy Megal to od 300zł/m2 i oczywiście to cena detaliczna, w hurcie wyjdzie znacznie taniej, oczywiście mogą przyciąć na odpowiedni rozmiary, z m2 wyjdzie sporo szybek, więc cena za taką jedną szybkę na jeden GSC-4 to kilka zł, zdziwiłbym się gdyby G-Lab zamontował zwykłą szybkę, jestem pewien na 99% że jest tam szybka pancerna która wytrzyma spotkanie z każdym butem, piachem itd.

Wątpię aby obudowa i przełączniki były mniej wytrzymałe niż w poprzednich modelach, pewnie poziom będzie zachowany.

Offline Jackylhyde

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
holagoga, ten nowy gsc4 ladnie wyglada, poprzedni mial dodana klawiature, soft na windows i wogole.Cena tylko zdziebko nieprzystepna.
GSC 5 jest mocno przebajerowany, a cena przesadzona, czytałem, że kiepsko się sprzedaje. Teraz gdy na spokojnie patrze na poniższe fotki GSC 4 to entuzjazm opadł i też nie wróże mu kariery

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)

Jeśli trochę światła powoduje, że wyświetlacz przestaje być widoczny to w warunkach bojowych stanie się całkowicie bezużyteczny, przyciski nożne bardzo blisko wyświetlacza też mogą okazać się zgubne, niech glan omcknie się i mamy dramat.


Nie wiem jak bardzo znasz sie na sprzęcie muzycznym ale obstawiam że o fotografii nie wiesz nic. Szkoda tylko, że budujesz z tego jakieś konstrukcje logiczne...

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
do Aerosmith:

Uzupełnię tylko powyższą wypowiedź: na podstawie tych zdjęć niestety nie można powiedzieć nic o czytelności tego wyświetlacza. Aparat, którym robiono te zdjęcia nie potrafił prawidłowo naświetlić i wyświetlacza i całej reszty. W rzeczywistości może to wyglądać zupełnie inaczej (i pewnie wygląda), więc jak masz możliwość to najlepiej sprawdź czytelność wyświetlacza "na żywo". 

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Przyznaje, że na fotografii nie znam się ani trochę, mój jedyny kontakt z aparatem jest podczas urlopu, kilka fotek rodzinki jak się bawi na plaży itd. i na tym koniec, ewentualnie uwiecznienie jakiejś rodzinnej imprezy, wszystko aparatem za 600 zł na automatycznych ustawieniach.   :D

Posty połączone: 31 Lip, 2013, 22:24:51
Na pigmeju ktoś wkleił speckę:

- graphic LCD TFT display 4,3” with sharp, high quality image
- expression pedal input
- 1000x preset (100 banks with 10 presets each)
- adjusting each 10 footswitches work mode (preset or modifier-works as Instant Access Switch)
- ground lift mode for enabling ‘4 cable method’ connection (stompboxes at the front and in the amp loop fx) without hums caused by ground loops
- phantom power mode for powering the GSC-4 thru midi out connector
- midi out and midi in connectors - 6x loop for effect switching
- 6x relay for amp switching (3 isolated stereo outs)
- 6x 9V DC output for powering the stompboxes (two sections 2x500mA)
- switchable high impedance input buffer - tuner output
- 12x metal footswitch with backlighted description
- wah pad input
- usb connector for adjusting and saving all settings and data
- intuitive navigation bottons for quick setting directly from controller Dimensions:
50cm x 13cm x 5cm (width x depth x height)

20 komuniktow CC do okreslenia, 10 kanalow MIDI do obsluzenia 10 urzadzen
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2013, 22:24:51 wysłana przez Aerosmith »

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Midi i 7-ka

Zaczęty przez Radek M Efekty

2 Odpowiedzi
4146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2008, 13:18:09
wysłana przez Radek M
2 Odpowiedzi
4220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2010, 16:06:32
wysłana przez busola1985
3 Odpowiedzi
2246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2013, 15:52:51
wysłana przez gajet0828
2 Odpowiedzi
5773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2017, 16:45:48
wysłana przez marcineeeek
0 Odpowiedzi
1354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2018, 12:37:05
wysłana przez Mat