Autor Wątek: nagrywanie przez POD HD - problem  (Przeczytany 8250 razy)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Ej ale to jest dziwne. Mi reaper nie wysyła dźwięku gitary do PODa (i potem słuchawek) - poza tym wszystko z komputera idzie, w tym metronom, ale nagrywane gitary nie. Nagrywają się w czasie rzeczywistym i jak dam play to dopiero je słyszę. Screena z ustawień audio masz, tutaj jak na samym projekcie to wygląda:


Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Monitor Input zaznacz.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
tak jak mam jest OK, jak zaznaczę monitor input to się włącza lekko opóźniony odsłuch;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Dziwisz sie ze masz opoziony odsluch przy latencji 125ms?

Przestaw zesz sterownik audio na asio poda i wtedy zobacz jak dziala monitorowanie.
I wylacz poda jako domyslne zrodlo dzwieku dla windows. Czesto pomaga. Reaper bedzie go uzywal na wylacznosc przez sterownik asio
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2013, 16:40:11 wysłana przez benkai »

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Zaraz bo ja się zgubiłem, kto komu próbuje pomóc :)

Fakt - ja mam odsłuch opóźniony jak go włączę, ale mi to nie wadzi - nie włączam odsłuchu, bo monitory mam wpięte w PODa bezpośrednio. Więc jak gram to po usb ma mi lecieć sygnał tylko do komputera i i tak się słyszę. Odpowiada mi to. Może jak będę jakoś bardziej pro starał się bawić to coś poprzestawiam. A teraz jest git.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Heh, magii ciąg dalszy. Tym razem w reaperze ustawiam ASIO PODa i podpinam go też unbalanced outem do AUX in głośników - dzięki temu nagrywa przez USB, a gra mi odsłuch w głośnikach razem ze wszystkim innym. Recording device to POD. Playback Device też POD, bo jak wyciągnę z AUXA jacka z poda lub zmienię Playback Device na Speakers to w reaperze ni mo dźwięku żadnego :D
Ale to ustawienie w koncu działa przynajmniej.
No i racja, włączenie monitorowania ścieżki w Reaperze skutkuje lagiem. Tylko teraz ogarnąłem, żeby PODa było słychać z wyłączonym monitorowaniem.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
A jak wepniesz monitory w wyjście słuchawkowe to nie gra Ci wszystko? oO
mniut i piah

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
dammit, teraz przy ustawieniu playback i recording device na poda wszystko gra mi poprzez PODa, czyli logicznie. Ale nie mogę ustawić tak, jak było post wyżej, żebym słyszał wszystko z głośników komputera (w sensie sygnał z PODa idzie do Aux in głośników)... Co za kaszana :/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
18490 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 23:23:54
wysłana przez igorkite
7 Odpowiedzi
3686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2012, 21:12:04
wysłana przez lord_awesomeguy
0 Odpowiedzi
1782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 20:18:11
wysłana przez sogard
7 Odpowiedzi
8032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2012, 11:24:35
wysłana przez Vicol
1 Odpowiedzi
1562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 18:42:04
wysłana przez Sali