Autor Wątek: nagrywanie przez POD HD - problem  (Przeczytany 8251 razy)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
nagrywanie przez POD HD - problem
« 30 Mar, 2013, 13:32:30 »
Siema,

Mam PODa HD PRO. Wszystko fajnie buja, w reaperze ustawię sobie ASIO POD HD i ładnie nagrywa bez latencji. I tu pojawia się problem gdy nagrywam nie mam odsłuchu innych nagranych ścieżek, to co ja gram mogę słuchać ze słuchawek ale z głośników niestety nie. Po nagraniu gdy chcę odsłuchać całość tak samo nic nie słychać, dopiero gdy zmienię sterownik na DIRECT SOUND. Znów gdy w DIRECT SOUND wybiorę interfejs HD PRO to wszystko działa tak jak bym chciał ale znów latencja jest masakryczna.

Czy jest jakiś sposób programowy lub sprzętowy abym w czasie nagrywki przez PODa słyszał podkład z innych ścieżek?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie wiem jak w reaperze jest, ale w studio pro i cubase był przy scieżkach przycisk do włączania odsłuchu w czasie rzeczywistym. Jesli mozesz słuchac przez słuchawki to podepnij sobie głośniki do tego gniazda. Możesz też wejśc w pcje outputów i tam spróbowac przełączyc, ale nie mam jak Ci napisać dokładie bo nie pamiętam a żadnego DAWa obecnie nie mam zainstalowanego :(
B ( o ) ( o ) B S

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
wybierz może Płoda jako główną kartę dźwiękowa w panelu sterowania

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jest to problem programowy. niestety gdy u siebie win8x64 chce ustawić odsluch tak jak i Ty byś chciał to dostaję bluescreena ;)

zainstaluj asio4all tam mozesz sobie to routowac, może u Ciebie zadziała
i always go full retard

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Nie wiem jak w reaperze jest, ale w studio pro i cubase był przy scieżkach przycisk do włączania odsłuchu w czasie rzeczywistym. Jesli mozesz słuchac przez słuchawki to podepnij sobie głośniki do tego gniazda. Możesz też wejśc w pcje outputów i tam spróbowac przełączyc, ale nie mam jak Ci napisać dokładie bo nie pamiętam a żadnego DAWa obecnie nie mam zainstalowanego :(

Nie no to działa i nawet jest opcja włączania odsłuchu. Problem tkwi w tym że nawet gdy ją włączę to dźwięku nie ma, dopiero przy zmienia sterownika.

wybierz może Płoda jako główną kartę dźwiękowa w panelu sterowania

Próbowałem i dalej nie do końca to tak działa jak powinno. Chyba, że ja robię coś źle.

Podłączam to tak:

Gitara-> POD
POD (usb)-> KOMP
Komp (mini jack)-> wierza

jest to problem programowy. niestety gdy u siebie win8x64 chce ustawić odsluch tak jak i Ty byś chciał to dostaję bluescreena ;)

zainstaluj asio4all tam mozesz sobie to routowac, może u Ciebie zadziała

Jak wybieram ASIO4ALL to mam tylko HD digital input i HD audio output
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2013, 14:08:25 wysłana przez daniel.iron »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jest to problem programowy. niestety gdy u siebie win8x64 chce ustawić odsluch tak jak i Ty byś chciał to dostaję bluescreena ;)

zainstaluj asio4all tam mozesz sobie to routowac, może u Ciebie zadziała

Jak wybieram ASIO4ALL to mam tylko HD digital input i HD audio output


w ustawieniach asio4all masz do wyboru karty dźwiękowe
i always go full retard

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
jest to problem programowy. niestety gdy u siebie win8x64 chce ustawić odsluch tak jak i Ty byś chciał to dostaję bluescreena ;)

zainstaluj asio4all tam mozesz sobie to routowac, może u Ciebie zadziała

Jak wybieram ASIO4ALL to mam tylko HD digital input i HD audio output


w ustawieniach asio4all masz do wyboru karty dźwiękowe

A jak znaleźć PODa skoro jest podpięty pod USB? Chyba, że podpiąć go inaczej unbalance jack output-> line in karty?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829

wybierz może Płoda jako główną kartę dźwiękowa w panelu sterowania

Próbowałem i dalej nie do końca to tak działa jak powinno. Chyba, że ja robię coś źle.

Podłączam to tak:

Gitara-> POD
POD (usb)-> KOMP
Komp (mini jack)-> wierza




ustaw jako dźwiękową i zrób tak

Gitara > Pod
Pod > USB PC
POD > wieża

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Nie mam tak:-( widzi tylko kartę audio a poda nie.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
zainstaluj asio jeszcze raz
i always go full retard

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
A spróbowałeś tak jak pisałem teraz ?

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Jak wrócę do domu to będę próbował. Ale jest nadzieja:-D

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
A czy to nie jest tak, że jak podłączysz PODa, to on wskakuje jako karta dźwiękowa? Wydaje mi się, że to tak wygląda, dlatego jak podłączysz glośniki do komputera, czyli normalnej karty dźwiękowej, to nic nie będzie słychać - tak karta wtedy tak jakby niedziała. Nie spotkałem się dotychczas z pomysłem, jak obejść ten problem, więc albo rybki albo cipki z tego co wiem.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Ale nikt ci nie zzabrania uzywania 2 kart dzwiekowych ;)
i always go full retard

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
A to nowość dla mnie, w sumie po cichu liczyłem że ktoś mi coś podobnego uświadomi. To jak już ustalicie dokładnie co i jak to podzielcie się, bo jak sobie coś nagrywam to muszę sie słuchać na słuchawkach, a wtedy głośność mam tak, że w reaperze jest za cicho. Nawet ostatnio myślałem o jakimś ustrojstwie do ściszania przed samymi słuchawkami :D

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Asio widzi HDka ale niestety nie mam go na liście w reaperze do wyboru jako input. Jest załączony (Pisze Line 6 POD HD PRO) ale na liście wejść w reaperze pisze NOT CONNECTED, na wyjściu za to normalni się pojawia.

Posty połączone: 31 Mar, 2013, 00:12:01
Wyczytałem na stronie L6 że PODy HD nie współpracują z ASIO4ALL i nie da się tak zrobić, można natomiast ponoć wysyłkę z poda puścić bezpośrednio na wierzę (pod robi jako dźwiękówka), jak pisał Maciek.

Spróbuję sygnał z poda wysłać do line in karty z kompa żeby nie przepinać tyle zobaczymy czy da radę :)
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2013, 00:12:01 wysłana przez daniel.iron »

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Ja mówie tak jak miałem u siebie zrobione i działa - co prawda miałem hd500 ale nie powinno być dużych różnic ;D

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Dźwięk z kompa idzie też przez PODa? Łopatologicznie mówiąc robi on wtedy za kartę dźwiękową?

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
wybierz może Płoda jako główną kartę dźwiękowa w panelu sterowania

:)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Danielku... Puszczasz gitarę przez poda, następnie nagrywasz ją przez kompa, później chcesz żeby komp wysłał to do Twojej drugiej karty dźwiękowej a później jeszcze do wieży...
Czy to nie absurd używać dwóch kart dźwiękowych na raz? :P
PODa ustawiasz jako kartę i wpinasz w nego wieżę/głośniki czy cokolwiek innego. Koniec.
mniut i piah

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Podziękował Panowie :D

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odgrzebuję, bo powyższe instrukcje mi nie pomogły :/ Mam od niedawna PODa HD300 i z urządzonka jestem bardzo zadowolony, gorzej ze zmuszeniem go do wpółpracy przy nagrywaniu poprzez USB

Robię tak, jak jest napisane powyżej, ale opiszę tę procedurę:

Odpalam łidołsa 7 x64
Mam Line6  Monkey i POD HD Edit, stery zaktualizowane, wszystko między PODem a jego programem działa, o nic się nie pluje.
Podłaczam go przez USB - w tym momencie w mixerze audio sam się zaznacza jako "Recording Device":

Głośniki podłączam do "phones out" w PODzie.
Playback device - ustawiam też PODa:

Odpalam Reapera
Wchodzę w ustawienia sterownika audio, wybieram ASIO i POD HD300:


No i się zaczyna  - dźwięk gitary słychać, zarówno przy nieuzbrojonej, jak i uzbrojonej ścieżce. Słychać też dźwięki łindołsa/podkładów/wsyzsstkie inne. Czyli OK.
Ale:
1 - problem z latencją - jak ustawię na mimimum w opcjach ASIO PODa, to non stop słychać trzaski i pyknięcia, jak ustawię choćby kreskę dalej, to się robi cholerne echo przy odsłuchu live:


2 - przy wciśnięciu guzika "record", DAW reaguje ze znaczym opóźnieniem, tak jakby na początku się zawieszał:


Coś robię nie tak?




Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
A potrzebujesz ten odsłuch live? masz przecież z PODa dźwięk... Ja odsłuchu live nigdy nie włączam, nie ma problemu z opóźnieniem. To tak bez sprawdzania własnych ustawień mi przyszło do głowy.

E:// dobra, bo ja w sumie nigdy nie wnikałem w szczegóły. Podpinam poda i działa, na moje potrzeby wystarcza - zajrzałem do ustawień, i w tej chwili jest tak:


Wieczorem przestawię na asio i zobaczymy jakie będą skutki.
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2013, 13:08:06 wysłana przez MadYarpen »

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Hmm, w sumie na to nie wpadłem. Tylko skoro przy podłączeniu go przez USB on jest kartą dźwiękową, to i tak zarówno przetworzony sygnał gitary idzie z niego, jak i też wszystkie dźwięki z komputera, tak?
----

Zaraz sprawdzę to twoje ustawienie
---
To Twoje działa, co prawda jest latencja, ale system wydaje się być coraz bliżej ogarniecia :]

Posty połączone: 20 Paź, 2013, 13:58:56
Kuurrururuurururrrrrrrrr, zaraz wyjebię kompa i poda przez okno :////
Na Twoich ustawieniach można grać, ale w słuchawkach idących z PODa dźwięk jest opóźniony. gdy w Reaperze zejdę z buforem tak, by latencja znikła, to wręcz przestaje odtwarzać dźwięki.
To samo jest, gdy wybiorę ASIO i PODa HD300 - albo opóźnienie, albo trzaski.

I wróciło do pkt wyjścia - wciśnięcie "rec" zamraża Reapera, system nie odtwarza żadnych dźwięków, plus pykniecia i trzaski. Nadal na Twoich ustawieniach, gdzie przed chwilą wszystko grało (poza latencją)
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2013, 13:58:56 wysłana przez BetoNova »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
18492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 23:23:54
wysłana przez igorkite
7 Odpowiedzi
3686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2012, 21:12:04
wysłana przez lord_awesomeguy
0 Odpowiedzi
1782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 20:18:11
wysłana przez sogard
7 Odpowiedzi
8032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2012, 11:24:35
wysłana przez Vicol
1 Odpowiedzi
1562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 18:42:04
wysłana przez Sali