Autor Wątek: Wymiana przetwornika pasywnego na aktywny  (Przeczytany 2115 razy)

Offline Michal

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Wymiana przetwornika pasywnego na aktywny
« 29 Mar, 2013, 18:05:45 »
Siema, mam gitarę mojego znajomego w domu i chciałbym wymienić w niej przetwornik przy mostku na emg 81. Gitara to Epiphone, produkcja chińska, no ale cóż, wiem, że raczej nie warto tego robić, ale kolega o to poprosił  ::)
W każdym razie nowy przetwornik nie ma szybkozłączki, ma tylko jeden czerwony przewód i drugi - grubszy, biały przewód. Ogólnie pierwszy raz wymieniam pickup'y z gitarą, która ogólnie ma pasywną elektronikę. Mam zestaw instalacyjny do przetwornika - klik, lecz całkowicie się nie znam na tym, co z czym połączyć. Kolega nie zamierza używać pasywnego przetwornika przy gryfie, jedynie tego nowego, aktywnego przy mostku.
Zamieszczam tutaj parę zdjęć:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Na pierwszym i drugim zdjęciu pokazałem mniej więcej obwód, a na zdjęciu trzecim zaznaczyłem miejsca, w których emg nie chciało wkręcić śrubek od tego starego przetwornika. Czy w tym wypadku kolega musi też kupić taką ramkę(kilk)? Czy będzie ona miała dołączone tylko śrubki do rogów, czy też dwie, które przechodzą przez sprężyny, by regulować wysokość przetwornika? Czy możecie mi krok po kroku napisać, jak mam to zrobić?
Dziękuję za szybką odpowiedź i życzę miłego dnia  ;D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Wypierdol wszystko. Kup pota 25k na volume, podlacz do gniazda stereo i pod baterie gniazdo. Wstaw 3 potencjometry nie podłączone i inne gówna jako atrapy, żeby ładnie wyglądało. Kolega musi kupić śrubki calowe. Ewentualnie rozwiercić i wkręcić to w dechę lub przybić gwoździami.
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2013, 18:16:08 wysłana przez Thoth »
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
8640 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 16:33:11
wysłana przez maarioo
8 Odpowiedzi
4179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2011, 18:08:51
wysłana przez Stivo2005
16 Odpowiedzi
6229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2011, 20:10:41
wysłana przez Jakub_Z.
4 Odpowiedzi
2541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2012, 19:30:47
wysłana przez Vicol
2 Odpowiedzi
860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2023, 09:33:32
wysłana przez Skibodeptak