Autor Wątek: Wymiana pickupu pod mostem w Epi Flying V Korina  (Przeczytany 2842 razy)

Offline BakerFaker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8


Witojcie! Jako, że jestem tu świeżak, przedstawię się pokrótce. Jestem Baku, lubię niskie brzmienia i highgainowe wzmaki. Gram w kapeli Steel Habit.
Przechodząc do rzeczy, mam 3 wiosła (Flame Signum Baritone custom, Flame LP 4 Baritone custom i Epi Flying V korina '58) z których jestem bardzo ale to bardzo zadowolony jednak brzmieniowo jedno z nich odstaje od reszty (właśnie ten tytułowy epi). Z drewienka brzmi fajnie, na standardowych pickupach brzmiał trochę nijako więc wrzuciłem tam rodzimego Merlina Hellfire którego poleca cały polski, gitarowy internet. Po montażu brzmienie faktycznie poprawiło się jednak wciąż nie jest to moja wizja którą mam w głowie. Gitara teraz jedzie środkiem, brzmi lekko płasko. Nie brzmi to soczyście tak jak lubię. Na tej podstawie zacząłem myśleć nad jakimś "niemetalowym" pickupem typu PAF. Co polecacie żeby moja V nabrała mięska?

PS. jeśli w złym dziale napisałem, wybaczcie, przenieście ;)
All I need is my baritone.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A to EPI to tysz barytong ? Jeśli nie, to trudno bedzie by brzmiało podobnie. W sumie nie dziwie się ze Hellfire nie spełnił do końca oczekiwań. Jakiż materiał masz pan w tym epi, chodzi mi o drewno jakie w nim wystepuje.

Offline BakerFaker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Epi ma standardową menzurę. Tu nie chodzi, żeby brzmiał tak samo jak barytony bo to imposibru ;) kwestia tylko odpowiedniego nasycenia barwy. Drzewno mojego V to korina.
All I need is my baritone.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Hmmm. Mam standardowe Alnico Plus w swojej Korinie i mnie tam się podoba. Ale fakt, ja potrzebuję tego wiosła do wintydżowej buły a to zmienia postać rzeczy. Choć na brak mięcha to nie narzekam...

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nailbomb ceramiczny , dzisiaj akurat testowany w korinie zacnie daje rade, jest szansa ze Painkiller da rade ale ten ma troche drażniącej górki jak dla mnie. Z niższych outputów skoro myslałeś nad Pafem to z BKP "Black Dog" jest zadziorny i odpowiednio nasycony.

Offline BakerFaker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Black Dog prawdopodobnie wskoczy na testy :) dzieki za pomoc!
All I need is my baritone.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Seymour SH-13. Szukałem czegoś pod most w mahoniowym Epi SG. Wsadziłem 498T gibsonowskiego, a SH-13 kupiłem niejako na próbę... Gibson poszedł do żyda i już nie szukałem dalej. Wiedziałem to zaraz po zamontowaniu SH-13 - to jest to.

Offline BakerFaker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Nad SH13 tez sie zastanawialem. Skoro polecasz to musze tez ta opcje przemyslec.
All I need is my baritone.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Załóż Ernie Balle, SH-13 i sam się zdziwisz ;) Jak to nie będzie to, nie stracisz wiele przy odsprzedaży pickupu... Sądzę jednak, że nie będziesz sprzedawać. :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2009, 17:55:46
wysłana przez Tadeo
14 Odpowiedzi
7141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2009, 14:32:43
wysłana przez oz
23 Odpowiedzi
9895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2010, 21:32:06
wysłana przez Lightdecay
5 Odpowiedzi
2419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 08:44:28
wysłana przez fzero
11 Odpowiedzi
4146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2014, 20:29:42
wysłana przez sevenstringdjentlemen