Autor Wątek: Kolejny temat o przydźwięku...  (Przeczytany 3549 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Kolejny temat o przydźwięku...
« 21 Mar, 2013, 00:23:25 »
Chuj by to...
Otóż mam w gitarze metaliczny przydźwięk, ale zanim polecą obelgi o zaśmiecanie, to przeczytajcie pls.
Nie jest to typowy przydźwięk. Na początku myślałem, że rezonują mi sprężyny od flojda, ale po ich wyjęciu (most mam zablokowany klockami) okazało się, że dalej występuje. Nie jest to taki problem jaki miał Sify, a mianowicie u mnie przydźwięk pojawia się również w grze na sucho, bez podpiętego ampa i uwaga! Po dokładniejszym osłuchaniu wydaje mi się, że wydobywa się on z okolic główki/gryfu :o Nie są to progi ani blokada strun przy główce, klucze też wykluczam, jedyne co pozostaje to... Pręt napinający. Ale czy to możliwe? Jakieś pomysły?

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Też takie coś miałem. Przy grze na wzmacniaczu nie było słychać tak bardzo (tzn. nie wpływało na dźwięk) a na sucho brzęczało przy główce/siodełku.

W moim przypadku okazało się, że trzecia struna jakoś dziwnie ułożyła się w siodełku i brzęczała tak jakby za siodełkiem od strony kluczy, był to podobny dźwięk jak przy uderzeniu w struny na odcinku pomiędzy mostkiem a strunami wchodzącymi w korpus.
Wcześniej poszerzałem rowki na grubsze struny i pewnie coś krzywo pojechałem. Wyrównałem aby nie było jakiś zadziorów, nierówności itp. i było w porządku.

Piszesz, że masz z blokadą strun więc nie jestem pewien jak się ma mój problem do Twojego (czy blokada też powinna brzęczeć w takim przypadku czy nie) ale może ;)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
A może tak jak u mnie zagięła Ci się struna i teraz dziwnym trafem w tym miejscu brzęczy...
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline CziMiCzanga

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Miałem podobnie: pręt puścił (znaczy się nakrętka) i był luz - efekt był taki, że przy rezonowaniu dechy na pewnych dźwiękach "luz" wibrował i dawał taki ala metaliczno-trzęsocy się efekt - dokręcenie nakrętki i po sprawie :)

Zomballo

  • Gość
Mogło też pęknąć siodełko i tego nie widać. Kiedyś tak miałem w Ranie. Dotyczy to też mostków. W Viperku jebną TOM od grubaśnych stringów i musiałem wymienić na nowy. Objawiało sie to właśnie takim brzęczeniem dziwnym, rurowatym, na sucho jak i na wzmaku.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zomb kolega ma blokadę i musiałby mieć prawdziwego pecha by ta pankła ;)
Zero musisz elimonować niczym wrogów wszelkie momenty w których jest łączenie nie trwałe czyli śrubwy także ta od pręta. Zdarzały sie niestety pęknięcia spawów w pretach więc może to być i to, jednak mam taką starą chyba dobra zasadę, szukam od rzeczy najbanalniejszych. Niektórzy niestety gdy im nie pali samochód zaczynaja od wymiany silnika ;).
Popacz na płytke od preta czy ta gdzieś nie drży, struny , czy gwint na srubie dociskowej struny w blokadzie nie puścił ,czytaj zerwał sie, bo i takie rzeczy sie zdarzały. Któraś z nakretek klucza może jest niedokrecona i podkładka barabani.

Zaklejej tasmą poszczegolne struny i pacz co sie bedzie działo, bo byc może ta jest winna .
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2013, 10:12:44 wysłana przez commelina »

Orange

  • Gość
Jak Commelina mówi - sprawdź druty. Mi czasem EB też tak dzwonią - wadliwe są po prostu

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
kedyś miałem przydźwięk z tulejki+podkładki trzpienia klucza i też twierdziłem że to nie mogą być klucze bo maszynki działały płynnie a trzpień był pod napięciem strun. czy yen przydzwięk pojawia się na konkretnych dzwiękac w wyniku rezonansu czy na wszystkich?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Zomb kolega ma blokadę i musiałby mieć prawdziwego pecha by ta pankła ;)
Zero musisz elimonować niczym wrogów wszelkie momenty w których jest łączenie nie trwałe czyli śrubwy także ta od pręta. Zdarzały sie niestety pęknięcia spawów w pretach więc może to być i to, jednak mam taką starą chyba dobra zasadę, szukam od rzeczy najbanalniejszych. Niektórzy niestety gdy im nie pali samochód zaczynaja od wymiany silnika ;).
Popacz na płytke od preta czy ta gdzieś nie drży, struny , czy gwint na srubie dociskowej struny w blokadzie nie puścił ,czytaj zerwał sie, bo i takie rzeczy sie zdarzały. Któraś z nakretek klucza może jest niedokrecona i podkładka barabani.

Zaklejej tasmą poszczegolne struny i pacz co sie bedzie działo, bo byc może ta jest winna .

Podumałem podumałem, pokleiłem i znalazłem. Zacząłem kombinować, co zrobiłem ostatnio w wiośle, ale nie było na tyle znaczące, żeby to zauważyć. Okazało się, że rezonują struny za blokadą. Dlaczego wcześniej nie rezonowały? Bo w tamtym miejscu zawsze trzymałem wetknięte kostki (jak Kerry King), żeby ich nie szukać w razie potrzeby i jak się okazuje to one tłumiły drgania tych strun. Kostki wróciły na swoje miejsce, problem znikł. Głupia rzecz. Kiedyś Mulat powiedział mi, że się to na mnie zemści i jak widać ja zapominając o tym co mi powiedział, się zemściło.

Dzięki panowie za odpowiedzi :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
46 Odpowiedzi
17776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2008, 18:27:41
wysłana przez Pan Sinner
35 Odpowiedzi
18670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2008, 17:25:34
wysłana przez el-biczel
5 Odpowiedzi
3469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2012, 18:43:17
wysłana przez sharpi
3 Odpowiedzi
1842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2020, 17:00:30
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
1760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2020, 13:53:39
wysłana przez g-zs