Autor Wątek: Jak uzyskać więcej przestrzeni w miksie ?  (Przeczytany 2092 razy)

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Jak uzyskać więcej przestrzeni w miksie ?
« 20 Mar, 2013, 15:59:37 »
Co mógłbym zrobić zeby ten miks miał w sobie więcej przestrzeni, oddechu ? Do perki używam superiora, bas i gitary nagrywam przez POD-a UX1, ale ciągle czegoś mi tu brakuje, gitary jakby mocno zapychały/wypełnialy przestrzeń w miksie, nie brzmią one wystarczająco wyraziście, a są rozpanoramowane po prawie 90% na każdą ze stron. Miks jest robiony niby zgodnie z wszelkimi podstawowymi regułami i zasadami ale nadal nie potrafię znaleźć przyczyny tej malej ilości przestrzeni.

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Lepiej brzmiącej perki to na pewno, bo jak masz mieć przestrzeń skoro ona brzmi mocno blisko i sterylnie?
nie lubie placki

bandit112

  • Gość
Dyj rvrb na wrbl i blachy to byndziesz miał przestrzeń. I IMO gity po 100% lepiej brzmią, o ile są równo nagrane.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Na mój pierwszy słuch to tą gitarę która idzie  riffami ze stopą powinna być zagrana na tłumionych strunach (ręka przy mostku),bo mam wrażenie że jest grana normalnie i dlatego sieje dysonans i rozwala się po całym miksie.jak będziesz tłumił to powinna ładnie zagadać ze stopą ciętymi jak ja to nazywam riffami i prawdopodobnie wtedy kawałek będzie bardziej przejrzysty........ ...tak mi się wydaje  ale, to tylko teoria............. ..
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2010, 19:03:18
wysłana przez dom?n
Flażolety wyciskane w miksie

Zaczęty przez bandit112 Warsztat

3 Odpowiedzi
5359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 14:45:04
wysłana przez Musza
12 Odpowiedzi
7180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2014, 12:51:06
wysłana przez Amal_68
4 Odpowiedzi
2413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2017, 19:13:38
wysłana przez GhostAT69
13 Odpowiedzi
14430 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2018, 20:47:34
wysłana przez Zomballo