Autor Wątek: (NCD) 2x "Mesa Horizontal" home made :)  (Przeczytany 2927 razy)

Offline CziMiCzanga

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
(NCD) 2x "Mesa Horizontal" home made :)
« 18 Mar, 2013, 08:52:40 »
Tak się zbierałem, zbierałem, męczyłem z targaniem 4x12 no i postanowiłem sobie ulżyć ...

Na warsztat znajomego stolarza poszła skleja 18mm za 210 PLN + schemat docięcia.

"Na internecie" kupiłem 4 rączki metalowe standardowo dostępne w paczuszkach, 16 narożników (tym razem poszedłem w plastik bo fajnie się stawia jedną na drugiej).

Po 3 dniach dostałem poniższe fotki :) jestem mega zadowolony z efektu reszta okaże się jak praca będzie skończona, a paki zmontowane :).

Co w planach: oklejenie na czarno dermą (mam zapas) albo zaszaleję i kupię tolex :), zamontowanie narożników + rączek (otwory będą docięte) + terminale + grill + biza + głośniki - Eminence na 99,99%.

Cena na chwilę obecną: 210 PLN (skleja na 2 paczki) + około 60-70 zł za pakę u stolarza + 80 zł za terminale, rączki i narożniki + 0zł za dermę + 0zł za klej (mam zapas) + głośniki (te już mam w 4x12) :).

Będę dawał znać na bieżąco co i jak idzie :)

Offline Alchemik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • Żyć by grać...
Wszystko fanie tylko niech Ci powkleja wzmocnienia pod płytę frontową, bo obawiam się, że pod ciężarem 2x12 może się położyć - widzę klejenie na styk i wkręty.
Niech Ci stolarz dopasuje frez do narożników - taka sugestia ;)
Pomyśl nad Tolexem - łatwiej będziesz miał sprzedać w razie "W" i wygląd bardziej PRO :P
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2013, 14:35:50 wysłana przez Alchemik »
Music Man JP6 Piezo / Ibanez RX40 -> MXR MC 404 CAE -> L6 HELIX LT -> ALTO TS 212W

Offline CziMiCzanga

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
paka jest dopiero w stanie produkcyjnym :), frezy będą albo już są (tak jak pisałem, narożniki nie metalowe a plastikowe trochę inne niż w większości paczek).

Co do wzmocnienia nie ma konieczności - testowałem już takie rozwiązania i nie ma problemu właśnie dlatego jest klej i wkręty - stolarz robi standardowo m.in. kolumny muzyczne więc wie co i jak :) a co do frontu to dopiero docięty :) będzie na wkręty nie klejony - to wariacja na temat Mesy (głównie wymiarowo-kształtowa).

co do oklejania muszę niestety ważyć fundusze, a miałem z 6 paczek w "dermie" i nie ma lipy jak się umie to kłaść tyle, że delikatniejsze jeśli chodzi o uszkodzenia :)

dzięki za podpowiedzi w temacie :)

Posty połączone: 20 Mar, 2013, 08:36:29
Paki gotowe 100 zł/szt. + płyta :)

Teraz kosmetyka jak skończę dam znać.
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2013, 08:36:31 wysłana przez CziMiCzanga »

Offline CziMiCzanga

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Panowie,

pytanie: jaki grill? czarny czy poszaleć? okleina na 100% czarna bo mi się ze wzmakiem musi zgodzić :) :) :)

Offline Saczhor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
  • Gentle Cooking
    • TGAOCP
when you mooing i'm grooving

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Szlej z tym z 1szego linka.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Orange

  • Gość
Pomarańczowy. Pomarańczowy zawsze wygląda dobrze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Ten stolarz musi się jeszcze dużo nauczyć, bo robienie paczki to nie to samo co robienie krzesła, niech weźmie przykład z Buzzaro i popracuje nad łączeniami




Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Dobry stolarz poradzi sobie ze zrobieniem wczepów, ale zapewne policzy sobie dodatkowo za wykonaną pracę.

btw MB 212 Recto ma zupełnie inna konstrukcję niż Twoje kolumny, ale jak sam napisałeś jest to raczej wariacja na temat ...

Offline CziMiCzanga

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
ja bym przełamał jakimś innym odcieniem.:)
np http://www.mesaboogie.com/gallery/gallery.php?id=635

albo http://www.mesaboogie.com/gallery/gallery.php?id=110



Salt & Pepper - fajny, ale ten 2 mi bardziej leży :)

Dobry stolarz poradzi sobie ze zrobieniem wczepów, ale zapewne policzy sobie dodatkowo za wykonaną pracę.

btw MB 212 Recto ma zupełnie inna konstrukcję niż Twoje kolumny, ale jak sam napisałeś jest to raczej wariacja na temat ...

nie przeczę, że jest to PRO rozwiązanie (grzebień) ale jak mówisz KASA :), ta metoda (klej + wkręty) sprawdziła mi się i nie narzekam na takie rozwiązanie :), co do konstrukcji - tak wiem MESA robi to inaczej, ale wariacja dot. tylko rozmiaru, reszta to rozwiązania, które mi pasują :)

dzięki za pomoc, będę kombinował bo jeszcze to trochę potrwa - nie mam teraz czasu, żeby to szybko dokończyć

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
To może to 2gie i brązowy skaj?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline CziMiCzanga

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
no nie musi być BLACK bo amp też black, teraz mam inny kolor i jest (*) :)

Zomballo

  • Gość
Ten stolarz musi się jeszcze dużo nauczyć, bo robienie paczki to nie to samo co robienie krzesła, niech weźmie przykład z Buzzaro i popracuje nad łączeniami

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)

Wczepy są cool ale sama mesa robi na gwoździe:


Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Boogie cabs są z wklejanym frontem (mocowanym na stałe) + nakładka z grillem. Przy takiej konstrukcji łączenie ścianek na wczepy było by dość pracochłonne a nie o to chodzi w produkcji masowej.  Chyba tylko jeszcze Marshall robi łączenia na wczep na skalę masową, ale to z kolei znowu inna konstrukcja kolumn.

btw. to że Mesa robi "na gwoździe" nie znaczy, że wszyscy mają tak robić ;) Takie łączenie formatek jest stosunkowo słabe. Im większa powierzchnia styku materiału, tym mocniejsze połączenie.


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
Home made LOOPer

Zaczęty przez Radek M « 1 2 » Efekty

35 Odpowiedzi
20375 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2009, 12:57:53
wysłana przez leszekblues
5 Odpowiedzi
2653 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2013, 20:14:49
wysłana przez sinquestsound
10 Odpowiedzi
2192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2015, 15:40:33
wysłana przez Mother Puncher