Autor Wątek: Moogerfooger Ring Modulator  (Przeczytany 38717 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #25 29 Sie, 2008, 10:11:11 »
Taki jest plan ;)
Jeśli jest ktoś z moich okolic kto ma sprzęt recordujący wiżual to można spróbować coś skulać przy następnych tekstach. Może się wreszcie TV Cast na coś przyda :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #26 29 Sie, 2008, 10:18:16 »
Póki co możecie sobie tam do woli pooglądać moogerfuckerów z defLowera, a szczególnie zioma z czerwoną harfą
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #27 29 Sie, 2008, 10:26:02 »
Wprowadźmy zasadę: muszą być dźwięki w teście.

robicie offtop a ja nie bede po was sprzatal bo mozna bylo spokojnie zalozyc temat dotyczacy sugestii zwiazanych z testami w odpowiednim dziale , i dlatego wracam do mojej starej zasady:

kazdy offtop ktory spokojnie mozna bylo zalatwic w osobnym temacie bedzie konczyl sie zamknieciem tematu pierwotnego
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #28 08 Gru, 2008, 18:45:57 »
Dobra otwieram wątek bo już wziął i zamarzł a może komuś się coś nasunęło ;) Poza tym (fanfary) wreszcie pociąłem te próbki i są dostępne jako załączniki do testu. Są dość chaotyczne bo ogólnie nie było żadnego planu - siadłem i przez pół godziny nie wyłączałem nagrywania, potem pociąłem na mniejsze, wyciąłem co większe wpadki i voila. Jako bonus jest też pliczek z zabawami wokalnymi. Mówię zabawami, ale po prawdzie to pokazują one że jako efekt wokalowy MF-102 też jest ciekawy.

Dwa pliki nie mogły być załączone do testu więc są tutaj:
www.sevenstring.pl/files/audio/moogerfroger/gitara2a.mp3
www.sevenstring.pl/files/audio/moogerfroger/gitara3.mp3
« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2008, 18:47:50 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #29 08 Gru, 2008, 19:21:29 »
Z własnego doświadczenia z tym efektem moge dodać, że najlepsza zabawa jest jak steruje się wybranym parametrem ring modulatora za pomocą pedału ekspresji. No i w/g mojego skromnego zdania najlepiej brzmi na kranczu + lekki delay.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #30 09 Gru, 2008, 08:36:32 »
No właśnie zapomniałem dodać że poza RM jest tutaj użyty jeno delay :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #31 09 Gru, 2008, 12:26:13 »
Bardzo ładnie, że autor artykułu się zmobilizował, bo próbki myślę są w klimacie tego forum jak najbardziej (czego po jutubowych powiedzieć nie można). Ja bym je jakoś lepiej zorganizował i wtedy by doganiały poziom tekstu.

Z początku myślałem, że delay/reverb jest właśnie częścią RMa, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Ogólnie bardzo fajne brzmienie, chociaż raczej na 1/4 giga, bo się można zmęczyć na dłuższą metę.
No, i coś Ci nie wyszło zakończenie w gitara3.mp3 ale to chyba zamierzone było (?).

Dziękujemy i buzi  :-*

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #32 09 Gru, 2008, 13:33:17 »
Teraz staram się bardziej prezentować brzmienie w miksie. To było takie dzikie nagranie. Efekt ewidentnie jest na 1/5 koncertu bo to nie jest DS1. O czym zresztą pisałem w teście :) Częścią RMa nie jest delay i reverb - inaczej napisałbym to w tekście :) To nie jest cyfrowy multibox :)
Zakończenie zapewne mogło nie wyjść bo jak mówiłem - to po prostu 20 minutowy kawałek pocięty na części żeby dało się tego słuchać w ogóle i żeby weszło na serw :)

Czuję się niemal doceniony ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #33 09 Gru, 2008, 17:25:07 »
Czuję się niemal doceniony ;)
I bardzo dobrze. Co do Moogowych pedałów to ja się co nieco orientuję, po prostu nie słyszałem jeszcze próbki RM bez pogłosu, chocby najdelikatniejszego . I jestem w pełni świadom, że to nie coś, co ma na składzie co druga kapela; dlatego właśnie zainteresowałem się testem i przeczytałem cały artykuł, a co. Będzie coś jeszcze Moog'a tudzież EHX w testach?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #34 10 Gru, 2008, 08:32:18 »
Mam nadzieję że tak, bo bardzo się ślinię na muRFa :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Moogerfooger Ring Modulator
« Odpowiedź #35 12 Kwi, 2009, 22:32:48 »
Parę próbek jest na stronie Mooga http://www.moogmusic.com/moogerfooger/?section=product&product_id=60 

Co do kapel -
solo w "Paranoid" Black Sabbath jest z użyciem ring modulatora, noisowcy z Sonic Youth używają go do uzyskiwania różnych "dzwonowatych" hałasów tudzieź "efektu kuźni": http://www.last.fm/music/Sonic+Youth/_/Protect+Me+You
4string