Autor Wątek: Interface USB na cztery mikrofony  (Przeczytany 3487 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Interface USB na cztery mikrofony
« 13 Mar, 2013, 23:31:18 »
Szukam jakiegoś dobrego i raczej budżetowego interface'u, którym bym mógł nagrać co najmniej 4 ścieżki na raz (czyli generalnie garażowo perę chcę nagrać). Czyli potrzebuję co najmniej 4 wejść na mikrofony. Coś polecacie? Jak na razie znalazłem dwa ale warto pytać, może coś jeszcze jest, co przeoczyłem:

Akai
http://www.thomann.de/pl/akai_eie_pro.htm

Tascam
http://www.thomann.de/pl/tascam_us600.htm

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
możew lepiej używkę firepoda 8 kanałów kupić ?, wyjdzie tyle co cena nowego akai jakoś, mam namiary na kolesia który jest elektronikiem i ma parę sztuk na sprzedaż (sprowadza reperuje itd...) i serwis bys miał załatwiony hehe ! tyle że na zlączu firewire.

doczytałem ma być usb ;), ja mogę polecic audiobox 44vsl - spoko jest, tylko trochę droższy.
ewentualnie C600 - http://allegro.pl/avid-m-audio-fast-track-c600-ptse-transport-i3076467555.html

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2013, 13:10:55 wysłana przez sinquestsound »

Offline mattttam

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • www.bremenn.pl
A możesz jakieś namiary na tego gościa podać? Szukam właśnie jakiegoś  interfejsu na fi-wi.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
możew lepiej używkę firepoda 8 kanałów kupić ?, wyjdzie tyle co cena nowego akai jakoś, mam namiary na kolesia który jest elektronikiem i ma parę sztuk na sprzedaż (sprowadza reperuje itd...) i serwis bys miał załatwiony hehe ! tyle że na zlączu firewire.
Tyle, ze ja w PL nie mieszkam, wiec te sprowadzone trzeba by znow sprowadzac gdzie indziej ;) Ale popatrze na uzywki, moze cos na Ebayu trafie. Nie jestem tylko pewien, czy to moje firewire dziala poprawnie.

Dzieki za podpowiedzi.

Offline fraunos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Ja mam Akai EIE Pro, myślę, że to całkiem niezły sprzęt.. jeśli nie przeszkadza Ci opóźnienie rzędu 14ms (na nowszych sterach jest 7ms najniższe, ale nie działają do końca dobrze.. są glitche itp.). Zdecydowałem się na niego po przeczytaniu http://zakamarkiaudio.pl/2010/11/jaki-kupic-interfejs-audio.html

może pomoże Ci to w wyborze.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2013, 17:30:36 wysłana przez fraunos »

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Podepnę się pod temat - szukamy z zespołem czegoś podobnego, aczkolwiek z ciut wyższej półki:
-Min. 4 preampy mikrofonowe
-Jak najlepsza jakość audio
-USB
-Jak najmniej stwierdzonych problemów softowo-sterownikowych
-Phantom (koniecznie dzielony na poszczególne preampy, nie zbiorczy)
-Możliwość nagrywania min. 4 ścieżek bez miksu

Dodatkowymi plusami byłyby oczywiście DSP, dodatkowe wyjścia/wejścia, ale minimum sprecyzowałem powyżej.
Budżet jakim dysponujemy to 1500 pln w porywach do 1800 jakby było coś wyśmienitego.

Na dziś dzień najbardziej jestem przekonany do Focusrite'a 18i8 albo do MOTU 4Pre, aczkolwiek ponieważ pierwszego jeszcze nie ma w europie, a drugie rozważamy w formie używanej, możemy w tak zwanym międzyczasie zasięgnąć rady, co też czynię :) Co myślicie o tych urządzeniach? Polecili byście coś jeszcze czemu powinniśmy się przyjrzeć?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Będąc zadowolonym ze swojego Focusrite Scarlett 2i4 zaryzykowałbym polecenie tej firmy (choć innych ich produktów nie miałem w rękach) ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2013, 15:33:48 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Myxu: sprawdź toneporta ux8 - ciężko go chyba dostać, bo już nie jest produkowany, więc trzeba patrzeć po używkach, ale ja za swojego zapłaciłem 1000 zł - 8 niezależnych wejść line/mic, jest phantom - problemu ze sterownikami nie zauważyłem póki pracuję w DAWie, poza DAWem potrafia się wypierdolić przy słuchaniu muzy, czy oglądaniu filmu, ale podczas robienia muzy/koncertu jeszcze nigdy nie padł. Generalnie poczytaj sobie najlepiej o tym czy Cie zadowoli ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2010, 21:17:58
wysłana przez mleko
6 Odpowiedzi
3721 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2010, 21:15:27
wysłana przez Harvest
2 Odpowiedzi
3291 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2011, 04:37:14
wysłana przez mondomg
17 Odpowiedzi
6922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2016, 11:23:24
wysłana przez Mat
6 Odpowiedzi
2737 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2017, 23:11:09
wysłana przez Mat