Autor Wątek: Próbka wzmacniacza tanim kosztem  (Przeczytany 8432 razy)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Próbka wzmacniacza tanim kosztem
« 13 Mar, 2013, 10:52:25 »
Pomyślałem, że dla własnej zabawy, a idealnie nawet dla celów społecznych mógłbym nagrać próbkę wzmacniacza - bo nie ma ich w internecie i może mimo moich początkujących umiejętności na coś by się to komuś przydało.

Położyłem aparat przed paczką, pod lekkim kątem i szczerze mówiąc myślałem, że będzie gorzej. Tzn wiadomo że nie brzmi to rewelacyjnie, ale charakter wzmacniacza słychać i jakoś bardzo się nie dławi.

Stąd pomyślałem, że może byłoby sensowne zakupienie jakiegoś mikrofonu do komputera w granicach 20 - 30 złotych i nagranie tego na domowej głośności (np. takiego). Dobry pomysł? Jeżeli tak, to czym i jak to nagrywać? Korzystanie z oprogramowania kamery z laptopa pewnie sensu nie ma? Jaka jest alternatywa (możliwie za free - sam dźwięk muszę nagrać)?

I docelowo nie chodzi mi o zabawę w mixy itd, a oddanie brzmienia wzmacniacza na surowo.

Zomballo

  • Gość
Jak nie chcesz bawić się w preampy, interfacey itp. to polecam zwykłą komputerową pojemnościówkę:

Po wielu perturbacjach z ustawianiem tego patyczaka koło paki uzyskałem takie cuś:
https://soundcloud.com/zombal/deeselka-vs-hd
(Marshall DSL50 + 1936)
Ten co zapodałeś od karaoke może słabo zbierać albo brzmieć bardzo nienaturalnie.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Jak nie chcesz bawić się w preampy, interfacey itp. to polecam zwykłą komputerową pojemnościówkę:
( Obraz usunięty.)
Po wielu perturbacjach z ustawianiem tego patyczaka koło paki uzyskałem takie cuś:
https://soundcloud.com/zombal/deeselka-vs-hd
(Marshall DSL50 + 1936)
Ten co zapodałeś od karaoke może słabo zbierać albo brzmieć bardzo nienaturalnie.
A czy wszystkie tego typu mikrofony są pojemnościowe? Nie znam się na tym więc pytanie może idiotyczne, ale jak wyszukam na allegro "pojemnościowy" to dostaję tyle: http://allegro.pl/listing/listing.php?string=pojemno%C5%9Bciowy&search_scope=category-16330

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
"Pojemnościowy" to duże słowo na taki mikrofon, chociaż poprawnie określa jego działanie, na czym korzystają sprzedawcy.

Żeby nie mylić ich z mikrofonami, w których dźwięk zbierany jest przez cienką membranę napylaną złotem(stąd cena minimum kilkaset zł), powinny się one nazywać mikrofonami piezoelektrycznymi, bo właśnie to zjawisko w nich zachodzi.

Dobry mikrofon piezoelektryczny przytwierdzony do kolumny powinien wystarczyć.

Mikrofon pojemnościowy, który opisałem wymagałby dodatkowego interfejsu żeby go podłączyć.

Z własnych doświadczeń przekonałem się, że mikrofony w smartfonach są zadziwiająco dobrej jakości. W każdym razie czułość miały świetną w porównaniu z tym, co można kupić w sklepie z RTV i AGD.

Mikrofony do karaoke (dynamiczne) powinny działać lepiej podłączone przez jakąś kostkę bez true-bypassu. Z dostępnych w domu gratów jeden z lepszych stosunków sygnał-szum uzyskałem podłączając stary głośnik od kompa do przerobionego (diody krzemowe zamienione na LEDy w celu zwiększenia dynamiki) DS-1 z włączonym przesterem. Inna sprawa że całość miała tragiczne pasmo.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
No spoko, tylko na allegro chyba nie ma sensu wyszukiwać "piezoelektrycznych" mikrofonów - czy wszystkie takie patyczaki należą do tej grupy?

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
ten pan nagrywał skypeowym mikrofonem i z bardzo małą ilością produkcji wyszło takie cuś :) jak dla mnie brzmienie na prawdę dosyć dobre... a z tego co pamiętam to jakiś marshal valvestate. i poszukaj takie cuś co się łatwo będzie ustawiało, ale też nie będzie go za bardzo znosić jak pierdolniesz w struny...
kupie pasywny pickup brige do 7

Zomballo

  • Gość

Łał! Wyszło lepiej niż niektóre pro kapele z 80's-90's :D

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
no to zobaczymy. moze uda sie cos ogarnąć, jak wszystko w miarę pójdzie to sie pochwalę efektami.

a jak wygląda sprawa oprogramowania? czego ewentualnie użyć?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Audacity do nagrywania, a później eksport ścieżki w wav'ie do bardziej ogarniętego DAW'a, w którym można poustawiać eq i inne duperele. Ja tak robię przynajmniej.

bandit112

  • Gość
Audacity do nagrywania, a później eksport ścieżki w wav'ie do bardziej ogarniętego DAW'a, w którym można poustawiać eq i inne duperele. Ja tak robię przynajmniej.

A nie lepiej nagrywać od razu w ogarniętym DAWie?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Do tego czasu miałem problemy ze skonfigurowaniem ASIO4ALL tak, by nie sprzęgało.  ;)

Fakt - nagrywanie w ogarniętym DAW'ie jest wygodniejsze.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No wiesz, jak chcesz tanim kosztem to polecam Ci taki mikrofonik:

http://allegro.pl/markowy-mikrofon-pojemnosciowy-em55-stereo-vivanco-i3091734703.html

Na bateryjki :D z włącznikiem, full pro normalnie, a tak poważnie to mój pierwszy mikrofon, na którym zrobiłem moje pierwsze nagranie, zero umiejętności, dostępne tutaj:

http://www.myspace.com/hydrothorax

Zarówno wokal, jak i wiosła (R - Marshall JCM2000 TSL100 + Marshall 1960A + Schecter Demon | L - Ibanez TBX150h + Marshall 1960A + Marathone EX z Hellfire) zebrane tym majkiem. Całkiem fajnie zbiera instrumenty dente :) uniwersalny i tani.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

bandit112

  • Gość
Brzmi jak black metal z 80' :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No to kolejna nagrywka z tego czasu: Washburn WI14 + Marshall Valvestate VS30R (ten bez lampy, siarofon):

Wlacz osadzony player soundcloud

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
dobry podkład pod jakąś gre na amige :D
i always go full retard

bandit112

  • Gość
Ten hihat :D

Offline grzyb666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Ja takim mikrofonikiem trusta kiedyś nagrywałem:


nie pamiętam ile kosztował ale chyba coś kolo 15zł. Próbka na rolandzie 30x :
Wlacz osadzony player soundcloud





 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 17:51:52
wysłana przez lokibalboa
36 Odpowiedzi
10943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2012, 16:15:27
wysłana przez Turgon
7 Odpowiedzi
2067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2012, 16:16:38
wysłana przez OfensywnyRondel
8 Odpowiedzi
2834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2017, 19:40:15
wysłana przez unbrokenshiver
6 Odpowiedzi
3252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2017, 02:23:16
wysłana przez GhostAT69