Autor Wątek: Czy potrzebuję DI boxa?  (Przeczytany 11963 razy)

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Czy potrzebuję DI boxa?
« 28 Sie, 2008, 15:36:07 »
Witam,
problem mam taki, że chcę uzyskać względnie dobre brzmienie na komputerze do grania na żywo (na domowych głośnościach) i nagrywania. Symulacje i efekty jakich chcę używać mam na kompie. Poczytałem trochę i doszedłem do tego, że wpinając gitarę bezpośrednio w wejście liniowe karty popełnia się błąd ponieważ impedancje gitary i karty są niedopasowane, tworzy się filtr i brzmienie jest nijakie. No i taka jest prawda:)Coś tam się da pokręcić ale na pewno nie jest to brzmienie takie jak ma być. Doczytałem się że do wejścia liniowego powinien dochodzić sygnał "balanced" i właśnie taki sygnał nadaje się do reampingu bo on oddaje wiernie brzmienie samej gitary, nie ma żadnych strat. Poda ani takich rzeczy nie chcę bo na razie nie chce robić dużych wydatków. No i wreszcie pytanie do was: czy to co napisałem to się mniej więcej zgadza z rzeczywistością i czy przepuszczając gitarę najpierw przez dibox a potem wyjściem balanced out do karty uzyskam dobre brzmienie? I drugie pytanie: są diboxy aktywne i pasywne, czy ktoś może wyjaśnić różnicę? Pasywne są tańsze i takiego bym chciał:) ale jak już mam kupować to niech to będzie coś względnie dobrego, z góry dzięki za pomoc, pozdro

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #1 28 Sie, 2008, 16:03:40 »
a nie lepiej kupic tone porta/guitar porta? One sie ciesza duzą popularnością i ponoć jakość brzmienie jest bardzo zadowalajaca, a przy tym cena jest niewielka
B ( o ) ( o ) B S

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #2 28 Sie, 2008, 16:07:38 »
toneport to kupa

mam ux2 i jest żałosny, wywiozłem na salkę żeby jak coś wymyślimy to od razu nagrywać, ale mimo wszystko trzeba zrobić tone remasteru żeby to jakoś zabrzmiało  ::)

dlatego tak czekam na art lorda 'how to'

edit:ale jak sie gra na zywo to nawet fajnie brzmi! kupa wychodzi w nagrywkach, sraka wlewa się z każdej strony-poporstu gówniana apokalipsa. Nie daj boże nagrywać szybkie triole. Brzmi to na najbardziej selektywnym brzmieniu jak "zgrzlymtuzgrzyltumz grzyltum".
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2008, 16:11:32 wysłana przez lokibalboa »

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #3 28 Sie, 2008, 16:37:40 »
toneport to kupa

mam ux2 i jest żałosny, wywiozłem na salkę żeby jak coś wymyślimy to od razu nagrywać, ale mimo wszystko trzeba zrobić tone remasteru żeby to jakoś zabrzmiało  ::)

po prostu nie umiesz nagrywać i tyle. Co prawda nie mam tone porta, tylko guitar porta, i brzmi to bardzo dobrze jak na cyfre wg, mnie:

oto linki:

http://juicy-juice.art.pl/Cerbera/brzm.mp3
http://juicy-juice.art.pl/Cerbera/brzmienienienie-03.mp3
http://juicy-juice.art.pl/Cerbera/YEAH.mp3[url]
[url]http://juicy-juice.art.pl/Cerbera/whatever667.mp3

http://juicy-juice.art.pl/Cerbera/MESA-01.mp3
http://juicy-juice.art.pl/Cerbera/bass-01.mp3

nagrane przez cool edita, bez kombinowania... mam do sprzedania jak ktoś chce :)

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #4 28 Sie, 2008, 16:42:29 »
di box około stówy kosztuje jakiś prosty wiec jest jednak tańszy.A druga sprawa to jednak jest już teraz trochę efektów i symulacji na kompie, choćby ten nowy revalver nawet w demo słychać że ma potencjał i do tego te odpowiedzi impulsowe to dla mnie pełen czad, nie chciałbym wydawać kasy na kolejne symulacje bo ich nie potrzebuje, jak ktoś się zna niech napisze czy z tym balanced line to prawda

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #5 28 Sie, 2008, 16:48:07 »
nagrane przez cool edita, bez kombinowania... mam do sprzedania jak ktoś chce :)

To jest bez żadnego mastera ? sory ale nie uwierzę bo juz nie jednemu pożyczałem tego ux'a i nie jeden próbował. Nawet grając live te presety z gear boxa tak nie brzmią

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #6 28 Sie, 2008, 17:15:14 »
To są dwa różne twory... Ja nie wiem na czym polega magia ale Guitar Port to tylko plug&play>usb> wyjścia bezpośrednio z GP do jakiegoś nagłośnienia i sterujesz tym programem dodanym do Guitar Porta (przy czym to chyba nie był jeszcze gear box jak ja się tym bawiłem...) ... Nie pamiętam czy jakieś tam stery typu asio funkcjonowały, czy coś takiego... Ale kutwa to było takie proste, że teraz to mi szczena opada jak wszyscy z tone portem marudzą jakie to mają latencje straszne i, że im pierdzi, przesterowuje się i ch... wie co jeszcze... W T F...

To może wyjaśniać nieźle trzymającą się cenę tego sprzęciku ;)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #7 28 Sie, 2008, 17:22:06 »
nagrane przez cool edita, bez kombinowania... mam do sprzedania jak ktoś chce :)

To jest bez żadnego mastera ? sory ale nie uwierzę bo juz nie jednemu pożyczałem tego ux'a i nie jeden próbował. Nawet grając live te presety z gear boxa tak nie brzmią

możemy się założyć :) przyjedź do mnei to Ci nagram. Mam dobre presety i wiem jak ich używać :)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #8 28 Sie, 2008, 18:02:53 »
di box około stówy kosztuje jakiś prosty wiec jest jednak tańszy.A druga sprawa to jednak jest już teraz trochę efektów i symulacji na kompie, choćby ten nowy revalver nawet w demo słychać że ma potencjał i do tego te odpowiedzi impulsowe to dla mnie pełen czad, nie chciałbym wydawać kasy na kolejne symulacje bo ich nie potrzebuje, jak ktoś się zna niech napisze czy z tym balanced line to prawda
Jaką kartą dźwiękową dysponujesz? Jeżeli chcesz rozsądnie nagrać DI musisz mieć kartę, która potrafi nagrywać z 24-bitową rozdzielczością (z powodu dużej dynamiki sygnału DI). TonePort w zupełności wystarczy do takiego zastosowania...

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #9 28 Sie, 2008, 19:39:42 »
toneport to kupa

mam ux2 i jest żałosny, wywiozłem na salkę żeby jak coś wymyślimy to od razu nagrywać, ale mimo wszystko trzeba zrobić tone remasteru żeby to jakoś zabrzmiało  ::)

dlatego tak czekam na art lorda 'how to'

edit:ale jak sie gra na zywo to nawet fajnie brzmi! kupa wychodzi w nagrywkach, sraka wlewa się z każdej strony-poporstu gówniana apokalipsa. Nie daj boże nagrywać szybkie triole. Brzmi to na najbardziej selektywnym brzmieniu jak "zgrzlymtuzgrzyltumz grzyltum".

A tu masz na podzie, jeden pies czy toneport czy gp...

http://www.sendspace.pl/file/n3kvpZ3P/ zadnego mastera

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #10 28 Sie, 2008, 20:57:38 »
mam soundblaster live!, nie wiem niestety jakie ona ma dokładnie parametry bo się na tym nie znam za bardzo. Nie muszę mieć super dynamiki, to raczej dla mnie do zastosowań domowych ma służyć. Czy jest jakieś inne rozwiązanie dobre w którym mógłbym korzystać z revalvera np? Lord Ty w tego co czytałem korzystasz i jak to robisz, że uzyskujesz dobre brzmienie, nie chodzi mi dokładnie (bo tu wszyscy czekają na how to) ale jak wygląda tor sygnałowy.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #11 29 Sie, 2008, 10:20:10 »
Hmmm... SoundBlaster Live! pewnie ma (miernej jakości) 16-bitowe przetworniki ADC... Z pewnością szum kwantyzacji takiego przetwornika będzie zauważalny w przypadku DI tracków gitary potraktowanych symulatorem hi-gain'owego wzmacniacza. Moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup TonePort'a. Nagrywam w następujący sposób:
PODxt Live podłączony przez USB do komputera z ustawionym "Send clean guitar" w konsoli (POD monitoruje wtedy przetwarzając sygnał, ale wysyła do komputera sygnał DI). Nagrane ślady DI (zazwyczaj 4) odsłuchuję sobie w mono, żeby wykryć nierówności i ewentualnie nagrywam jeszcze raz. Każdy ślad "reampuję" przez Revalver'a MK3 renderując do pliku .wav. Później po wczytaniu już przetworzonych plików ustawiam je w panoramie (zazwyczaj 100% L 80%L 80%P 100%P) i filtruję HPF na 80Hz z Q=~1.8 i LPF na 14kHZ z Q=~1.8.

edit:
Czyli to samo można zrobić TonePortem :) Szczerze mówiąc zastanawiam się nad opchnięciem XTL, bo dużo miejsca zajmuje...
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2008, 10:24:21 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #12 29 Sie, 2008, 13:48:32 »
Aha ok teraz rozumiem, bo nie wiedziałem, że przez np poda też można puścić czystą gitarę taką do reampowania. Teraz pytanie czy starczy do tego ten najtańszy toneport taki jak tu http://allegro.pl/item426916782_zrob_sobie_studio_line6_toneport_gx.html ? Nie miałem nigdy styczności z takim urządzeniem, je się ustawia przez jakieś dołączone oprogramowanie tak?I na pewno można nagrać z jego pomocą sygnał DI?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #13 29 Sie, 2008, 14:09:53 »
I na pewno można nagrać z jego pomocą sygnał DI?

On pełni rolę Twojego DI. Podłączasz do niego gitarę, a L6 do kompa i jazda ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #14 29 Sie, 2008, 20:15:46 »
nagrane przez cool edita, bez kombinowania... mam do sprzedania jak ktoś chce :)

Cytat z Twojej aukcji:
"Wg mnie (i nie tylko) podstawowe brzmienia praktycznie nie nadają się do gry. Dopiero po załadowaniu Metal Packów można ukręcić sensowne brzmienie. Wiele godzin poświęciłem na kręcenie odpowiednich brzmień.
Poniżej próbki, nagrane właśnie na Guitar Porcie z Metal Packami."

Tak więc upieram sie przy swoim że tak TP w wersji standard nie zabrzmi  :-\

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #15 29 Sie, 2008, 20:19:34 »
A Guitar Port - jak jeszcze nie wiadomo było, że coś takiego jak metal shop będzie - brzmiało :D
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #16 30 Sie, 2008, 14:15:40 »
Ok dobra już sobie daruję tego klasycznego diboxa, bo widzę że to niedobry pomysł. Czy to będzie tak wyglądało, że podłączam gitarę do toneporta, potem przez usb toneporta do komputera, po zainstalowaniu sterowników komputer wykryje mi go, przy nagrywaniu będę go widział i mógł wybrać jako urządzenie wejściowe? czyli dźwięk będzie "leciał" przez usb, czy są z tym związane jakieś opóźnienia? Czy trzeba jakieś specjalne sterowniki używać żeby wszystko się obywało w czasie rzeczywistym? (na razie mam ASIO4ALL, nadal będzie można ich używać?) Dzięki za cierpliwość:D

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #17 30 Sie, 2008, 16:00:05 »
żadnych opóźnień. Na tym polega idea TP żeby nie było żadnych opóźnień. Z asio4all u mnie działa wszystko cacy

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #18 02 Wrz, 2008, 13:28:39 »
Cytat: pstry
możemy się założyć :) przyjedź do mnei to Ci nagram. Mam dobre presety i wiem jak ich używać :)
Ja kupilem sobie wlasnie toneporta gold ze wszystkimi packami. to bedzie to samo co Twoj guitar port ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #19 02 Wrz, 2008, 14:44:55 »
gearbox gold zawiera z tego co wiem wszystkie model packi aktualnie dostepne...ale ja też mam pytanie? Bo chce tego metal packa sciagnac, zrobiłem przelew kasy na kartę platniczą i jak dojdzie to będę zamawiał.....miałeś jakieś problemy z formą płatności ?? Tak pytam na zapas trochę.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #20 03 Wrz, 2008, 00:09:51 »
U mnie wszystko, przebieglo blyskawicznie. Bez najmniejszych problemow, ale np kumpel zaplacil a nie mogl sciagnac. w rezultacie tak dlugo zwlekam z tel, do niech, a akurat swieta byly, ze w koncu darowal sobie i stracil kase...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Czy potrzebuję DI boxa?
« Odpowiedź #21 03 Wrz, 2008, 15:34:56 »
[ciach] czyli dźwięk będzie "leciał" przez usb, czy są z tym związane jakieś opóźnienia? Czy trzeba jakieś specjalne sterowniki używać żeby wszystko się obywało w czasie rzeczywistym? (na razie mam ASIO4ALL, nadal będzie można ich używać?) Dzięki za cierpliwość:D
Jeżeli będziesz chciał monitorować sygnał "w locie" przetworzony przez Revalver'a (czy cokolwiek innego) to opóźnienie najprawdopodobniej będzie zauważalne.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 18:42:04
wysłana przez Sali
17 Odpowiedzi
3263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2015, 08:38:25
wysłana przez Razor89
5 Odpowiedzi
1907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2015, 12:32:21
wysłana przez kermcio
2 Odpowiedzi
6386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2017, 18:15:29
wysłana przez grooda69
9 Odpowiedzi
2736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2021, 13:40:59
wysłana przez Mat