Autor Wątek: Kontrolowanie wyświetlania PDF przez MIDI  (Przeczytany 1514 razy)

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Kontrolowanie wyświetlania PDF przez MIDI
« 11 Mar, 2013, 18:16:35 »
Sprawa jest, wydaje mi się, mocno nietypowa i trochę miśkowana, ale mam nadzieję, że pomożecie mi w rozwiązaniu mojego problemu. Średnio to pasuje do działu "software do nagrywania", bo raczej chodzi o "software do użytku live", ale wpycham to tutaj, najwyżej zostanę oskórowany i polany cytryną. Do rzeczy.

Chcę, żeby moje opracowania utworów w PDFie były w trakcie grania widoczne na ekranie mojego laptopa. Dodatkowo chcę mieć możliwość zmiany stron owego PDFa za pomocą komunikatów MIDI. PREFEROWAŁBYM wykorzystanie do tego celu mojego Akai LPD8 (czyli MIDI via USB), ale nie wykluczam podpięcia zwykłego kabla MIDI z kontrolera nożnego przed interfejs.

Próbowałem używać programów do tłumaczenia sygnałow midi na zdarzenia w Windowsie, działają, ale jest to sprawa trochę droga (60 ojro) jak na zwykłą drobną pomoc podczas dżobów. Dlatego chciałbym znaleźć rozwiązanie darmowe (albo tanie), które pozwoli mi na osiągnięcie tego samego.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Popatrz co potrafi midiOX. Chyba byla tam mozliwosc podlozenia skrotow klawiaturowych w ramach komendy midi.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Zajebisty pomysł na aplikację. Jak zrobię inżynierkę to siądę do tego.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Jest sporo takich aplikacji, ale głownie na iPady, rzecz jasna to jest wygodniejsze na scenie niż laptop.

Co do MIDI-OX to na razie nie widzę takiej opcji, ale jest tu trochę różności, więc może jeszcze się dokopię. Dzięki benkai!
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2013, 13:19:50 wysłana przez Ajbi7 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2010, 22:43:59
wysłana przez yapcok
0 Odpowiedzi
2763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2010, 15:44:09
wysłana przez Rafik
2 Odpowiedzi
2618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2012, 10:42:26
wysłana przez sinquestsound
6 Odpowiedzi
10458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2013, 18:09:20
wysłana przez Ghost_of_Cain
9 Odpowiedzi
3697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2013, 17:02:18
wysłana przez mariaczi