Autor Wątek: Jaki interfejs wybrać na początek?  (Przeczytany 20132 razy)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Jaki interfejs wybrać na początek?
« 07 Mar, 2013, 16:38:22 »
Siema.

Chciałbym sobie troszkę w domu ponagrywać za pomocą interfejsu, a że będą to moje początki więc proszę o poradę.

W kompie zainstalowałbym Cubase + wtyczki VST dostępne na forum http://forum.sevenstring.pl/software/vst-i-inne-takie-duzy-zbior-wszystko-w-jednym-miejscu/

I teraz kwestia interfejsu - podkreślam, że zależy mi na jak najprostszym rozwiązaniu, które nie pochłonie zbyt wiele kasy.

Czy takie coś zda egzamin: http://allegro.pl/behringer-ucg102-interfejs-usb-wysylka24h-foto-i3059050170.html

Z gory dzieki za info!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Zdefiniuj "zbyt wiele kasy"...

Ja sobie upatrzyłem jako interfejs "na początek" Focusrite Scarlett 2i2. Da się nawet za koło 4 stówek wyrwać.
Koniec końców zebrałem więcej kasy i kupiłem 2i4, ale jak poszukasz trochę, to forumisie chwalą posiadane przez nich 2i2.
« Ostatnia zmiana: 07 Mar, 2013, 16:44:50 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Przemo wez sobie UX2, zainwestuj troszke a ten sprzet jest dobry i mozna tani czasem dorwac uzywany.
Pozdro !

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Zdefiniuj "zbyt wiele kasy"...

Ja sobie upatrzyłem jako interfejs "na początek" Focusrite Scarlett 2i2. Da się nawet za koło 4 stówek wyrwać.
Koniec końców zebrałem więcej kasy i kupiłem 2i4, ale jak poszukasz trochę, to forumisie chwalą posiadane przez nich 2i2.

no coz 200-300zł. nie zalezy mi na marce. moze dopiero jak sie to zaglebie to kupie cos lepszego.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Przy tej okazji mam pytanie.
Mam cubasa + impulsy itp. Wszystko działa, tylko ze brzmienie z impulsów mogę zmieniać już po nagraniu, w czasie rzeczywistym nie mogę grac na tych efektach, słychać tylko czysta gitara czy to normalne?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Przemo wez sobie UX2, zainwestuj troszke a ten sprzet jest dobry i mozna tani czasem dorwac uzywany.
Pozdro !

Stanowczo odpada. Nie w tym momencie. Szukam tanizny ktora bedzie nagrywac - czy są jakieś parametry która pozwoli sie na cos zdecydować?

Posty połączone: 07 Mar, 2013, 16:55:15
Przy tej okazji mam pytanie.
Mam cubasa + impulsy itp. Wszystko działa, tylko ze brzmienie z impulsów mogę zmieniać już po nagraniu, w czasie rzeczywistym nie mogę grac na tych efektach, słychać tylko czysta gitara czy to normalne?


chyba nie :D
« Ostatnia zmiana: 07 Mar, 2013, 16:55:18 wysłana przez pshemo »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Przy tej okazji mam pytanie.
Mam cubasa + impulsy itp. Wszystko działa, tylko ze brzmienie z impulsów mogę zmieniać już po nagraniu, w czasie rzeczywistym nie mogę grac na tych efektach, słychać tylko czysta gitara czy to normalne?

Kwestia ustawieniach w DAWie, aby mieć na żywo od razu odsłuch z efektami. Nie wiem jak to jest w Cubase, ale w Abletonie normalnie gram i nawet latencji nie odczuwam.

Polecam forumowe tutki by Mondo :) ew. na youtube i innych też się znajdzie tego pełno.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
w tym przedziale tylko lexicon alpha
ja sie na niego przerzuciłem z droższego l6 studio GX i jest to zmiana na plus ;)
i always go full retard

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
No to dzięki. Słuch mi trochę wrócił wiec idę pomęczyć te impulsy. :)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
miałem ucg 102 teraz  mam lexicon alpha.
polecam lexicon alpha jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza,

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Zobacz sobie  Zoom C5.1t ZFX Plugins, koszt w guitarcenter koło 300pln. jest to interface audio USB oparty na lampie 12AX7 z możliwością kontroli w czasie rzeczywistym.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Mam tego zooma za 2 stowki + statek do pogonienia.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2013, 15:53:12 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Orange

  • Gość
Dołączam sie do tematu. Mam fasttracka, ale przeszkadza mi w nim kilka rzeczy. Brak phantoma (nie jest to tragedia, bo i tak mogę wpiąć się w mikser), druga rzecz, którua skłania mnie do pozbycia się tego sprzętu i szukania czego innego to chęć nagrania czegoś w stereło. przykład - zgrywam ambienty z minidisca (nie mam w nim niestety USB, więc muszę się męczyć) ale zgrywają się one na mono. wykoncypowałem więc sobie że z minidisca puszczę to kabelkiem stereo do jednego wejścia (L) i drugiego wejścia (R) interfejsu. I teraz pytanie: czy ten Focusrite ma taką opcję nagrywania 2 śladów naraz. Dodam że nie interesują mnie dodatki abletone, protools bo uczę się na razie cubase i nie chcę sobie komplikować życia nadmiernie :D

Posty połączone: 08 Mar, 2013, 23:43:21
Mój interfejsik to stary fasttrack - kupiony u Zorra

« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2013, 23:43:22 wysłana przez Orange »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
O ile się nie mylę to może nagrywać stereło, ale monitoring jest w mono. Ale nie jestem pewien, bo tego nie potrzebowałem nigdy i to info to jak przez mgłę z recek w necie pamiętam i też nie mam pewności czy to o 2i2, czy 2i4, czy obu.
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2013, 16:06:34 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Anvil

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Podłączę się do tematu i zapytam jaki interface kupić co by nie przepłacić za rzeczy które nie będą mi potrzebne. Chciałbym pobawić się w nagrywanie tylko i wyłącznie gitary plus ampsimy i impulsy . Czysta zabawa w ramach hobby .
Druga sprawa to taka czy taki lapek to uciągnie :
Procesor: Intel Core i3-2350M, 2.3 GHz
 Grafika: Nvidia GeForce 610M 2GB
 6GB RAM

Offline mattttam

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • www.bremenn.pl
Używany line6 GX. Sprzedałem taki za 290 zł. Idealny na początek i nie tylko.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Także polecam Line6 GX. Ja akurat miałem UX1, ale to praktycznie to samo ;) a lapek da radę sto procent.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
ESI UGM96, Bardzo przyzwoity interfejs, 24bit/96kHz nagrywa stereo w tej rozdzielczosci z full dupleksem. Szumy niskie, maly, metalowy, sympatyczny. Nagrywalem tym bas, gitare, z wtykami pracuje sprawnie, mala latencja.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
+1. cholernie funkcjonalna mała zabaweczka ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Druga sprawa to taka czy taki lapek to uciągnie :
Procesor: Intel Core i3-2350M, 2.3 GHz
 Grafika: Nvidia GeForce 610M 2GB
 6GB RAM

Za słaba grafika.

A tak poważnie, to do samej gitary Fast Track jest wystarczający (sam używam i tylko do wiosła daje radę), a jak nie to UGM96 jest bardziej niż spoko.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Konrad_89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Również polecam ESI UGM96. Miałem PODa XT, PODa HD, a teraz mam esi. same plusy na rzecz esi. Nówka ok 300 zł, ja ostatnio wylicytowałem używkę w idealnym stanie za 200 zł.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Yop, podpisuję się również pod ESI. Za ~300 chyba niczego lepszego, stabilniejszego i bardziej kawaii ("O, jaki śliczny i tyciusi!") nie znajdziesz. Genialne urządzonko.
It's always nice to have a penis.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Biorac pod uwage ze ja mojego wyrwalem za mniej niz 200 to w ogole jest przezajebiste urzadzenie.

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Podepnę się pod temat. Szukam interfejsu a w sumie to bardziej zewnętrznej karty dźwiękowej, która dobrze jakby miała mikrofonowe wyjścia na monitory, aktualnie używam PODa x3, ale to trochę bez sensu żeby go trzymać tylko jako kartę dźwiękową^

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Ja używam behringera 102 ucgjak karty dźwiękowej i jako interfejsu do gity. Kosztuje grosze i do amatorszczyzny jak dla mnie wystarczy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
16457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
16 Odpowiedzi
5137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2013, 10:42:30
wysłana przez czerez
5 Odpowiedzi
2807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 21:34:00
wysłana przez grz_ost
9 Odpowiedzi
3889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 14:24:46
wysłana przez lwronk
2 Odpowiedzi
4474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2019, 08:36:11
wysłana przez OMSON