Autor Wątek: Przelew w euro za granicę. How to?  (Przeczytany 8655 razy)

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
A robił ktoś taki temat?  Zakładam konto na PayPalu i mogę z niego przelać kase na konto innego kolesia (PayPal) - dolce do USA ?  Da się tak ?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A robił ktoś taki temat?  Zakładam konto na PayPalu i mogę z niego przelać kase na konto innego kolesia (PayPal) - dolce do USA ?  Da się tak ?
No dokładnie do tego to służy. Podpowiem od razu, że można uniknąć płacenia prowizji w momencie, kiedy wybiera sie płatność "gift", ale wtedy nie jesteś objęty programem ochrony kupujących. Hajs jest natychmiast na koncie drugiej osoby.

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
no ale jak przelewam znajomemu to ochrona mi nie potrzebna :D .. okej to obadam jak to działa ! Dzięki

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
za długie, nie chce mi się czytać, ale mam podobne pytanie. Kolo z Orga ma mi zapłacić i nie ma pejpala. Jak można taką sprawę rozwiązać żebym nie wydał miliarda na przeliczanie waluty? Kolo wspomniał coś w stylu "I can wire you the money". Wie ktoś o co chodzi?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
za długie, nie chce mi się czytać, ale mam podobne pytanie. Kolo z Orga ma mi zapłacić i nie ma pejpala. Jak można taką sprawę rozwiązać żebym nie wydał miliarda na przeliczanie waluty? Kolo wspomniał coś w stylu "I can wire you the money". Wie ktoś o co chodzi?

"Wire somebody the money" to taki trochę slang na przelew elektroniczny i to jest dobra opcja. Prowizja będzie mniejsza niż gdyby bawić się PayPalem.

Spoiler

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
No właśnie ostatnio zgodziłem się na pokrycie przesyłki w cenie, kolo wysłał pieniądze a z nich zniknęło tyle co na 2ga przesyłkę.. no nic, dzięki za info :) mam nadzieję że mbank nie okradnie mnie z moich milionów przeliczając pieniążki po swoim kursie

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
@pivovarit - chyba, że prześle jako gift i kasa natychmiastowo trafia na konto ;)

edit: wychodzi w sumie na to samo, przeliczanie waluty też jest średnio korzystne, ale da się przeżyć.

edyta2: nie doczytałem  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2013, 16:31:17 wysłana przez crushingattack »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
@pivovarit - chyba, że prześle jako gift i kasa natychmiastowo trafia na konto ;)

edit: wychodzi w sumie na to samo, przeliczanie waluty też jest średnio korzystne, ale da się przeżyć.

Napisałem o tym dwa posty wcześniej. Kupujący musi się jeszcze zgodzić na to, co jest jednoznaczne ze zrzeknięciem się prawa do walki o cokolwiek.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odkopię temat.
Mam duńczykowi zapłacić za sprzęt w koronach duńskich. Proponowałem PayPal ale gość napisał że woli zwykły przelew na konto. I teraz pytanie:
- jak to najkorzystniej zrobić?
Przelewy SEPA z tego co jest napisane tylko w euro. Czy korzystać z walutomatów?
Nigdy nie robiłem przelewów zagramanicznych i ni w ząb się nie orientuję.
Jak wykonać taki przelew?
Czy może lepiej/korzystniej dogadać się w euro?

Z góry dzięki za wszelaką pomoc.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odkopię temat.
Mam duńczykowi zapłacić za sprzęt w koronach duńskich. Proponowałem PayPal ale gość napisał że woli zwykły przelew na konto. I teraz pytanie:
- jak to najkorzystniej zrobić?
Przelewy SEPA z tego co jest napisane tylko w euro. Czy korzystać z walutomatów?
Nigdy nie robiłem przelewów zagramanicznych i ni w ząb się nie orientuję.
Jak wykonać taki przelew?
Czy może lepiej/korzystniej dogadać się w euro?

Z góry dzięki za wszelaką pomoc.


Dowiedz się gdzie tanim kosztem możesz założyć konto w DKK i je załóż, zawsze potem możesz je zamknąć. Zarejestruj się na walutomacie bo naprawdę warto, ja wymieniłem tam sporo gotówki zawsze wszystko było dobrze, chociaż w sumie nie widzę żeby sprzedawali DKK. Jeżeli nie kantor internetowy to idź do normalnego kantoru i wymień ze złotówek na korony, a potem wpłać w okienku banku w którym założyłeś konto na konto w koronach. Przelew kosztuje różnie, mnie kosztowały zazwyczaj około 50zł. Wszystko to wychodzi na pewno taniej niż płacenie paypalem albo przewalutowanie na euro a potem z euro na korony (podwójne przewalutowanie).

Przelew zagraniczny wykonuje się podobnie co i przelew krajowy z tym, że musisz podać numer konta w formacie IBAN, kod SWIFT i pełny adres zamieszkania kolesia.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
https://kantor.aliorbank.pl/ - korzystał ktoś z tego? z tego co mi powiedziała konsultantka to tworzę sobie konto za 0zł, kupuje korony po korzystnym kursie i wysyłam do Dani za 0zł w opcji BEN i SHA. Nie odpowiadają za koszty transakcyjne po stronie Duńskiej. Brzmi to całkiem dobrze.
W opcji SHA ewentualne dodatkowe koszty pokryje beneficjent tak? Jak duże to mogą być koszty?
Czy powinienem dorzucić te przypuśćmy 50zł żeby gościowi kaska się zgodziła?

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Skorzystałem z tego alior kantora i polecam. w dwa dni założyłem konto, kupiłem korony duńskie i zrobiłem przelew do Dani. Gość miał kasę na drugi dzień przed południem. Przelew zrobiłem za 0zł w opcji SHA z tym że dorzuciłem 50zł od siebie na ewentualne koszty beneficjenta. I tak w porównaniu do PayPal'a byłem około 200zł do przodu.