Autor Wątek: Monuments i ich "kszt"  (Przeczytany 12754 razy)

Offline Yasiek777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Monuments i ich "kszt"
« 26 Lut, 2013, 16:29:52 »
Witam barytonowców, jak bym kurwa pieca nie ustawił i co bym z gitarą nie robił to i tak wychodzi mi stolec, kupa flażoletów niekontrolowanych szurów i chujostwa. w muzyce rockowej niby też się tego używa co mi wychodzi na tą chwilę ale djentowe "kszt" :p to to nie jest, pewnie każdy z was zna monumentsów ale wstawię jeszcze przykład o co mi chodzi. Nie wiem to kwestia jakiejś bramki szumów? w co wątpię, przystawek, gitary, ustawienia pieca i konkretnego pieca?
sprzęt: ibnz: rg 7321 na dimmarzio tonezone i ashdown fallen angel 60dsp na celestionach amerykańskich v30 robionych dla voxa i RGD.

   0:30 z resztą to jest w każdym numerze ich praktycznie, doxa denial etc etc.

urwijcie mi jaja jak już było ale nie mogłem znaleźć. sory. pozdrawiam ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #1 26 Lut, 2013, 16:40:56 »
Przecie to jest zwykły palm mjut O_o


Brak "typowego" dżdż wynika ze zwyczajnej dla djentu equalizacji której już nie pomnę, ale ktoś na pewno Ci tutaj wytlłumaczy, i kontrolowaniem własnych łap. Z opisu Twoich problemów wynika, że w tym tkwi szkopuł, nie kontrolujesz własnych łap ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2013, 16:43:14 wysłana przez Rachet »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #2 26 Lut, 2013, 17:05:49 »
To jest technika a nie brzmienie.

Polega na jednoczesnym tłumieniu lewą i prawą dłonią w szybkiej, szczekającej manierze.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #3 26 Lut, 2013, 17:26:13 »
Ekhm chodzi Ci o to kszt między dźwiękami? Bo to po prostu uderzenie stłumionych strun ;)
Poza tym do takiego "ciętego" grania potrzebna Ci mocna bramka szumów. Bez tego tak jak piszesz, będzie lipa.
Szczególnie na Twoim wzmaku, który niestety jest głośny jeśli chodzi o brudy etc.
mniut i piah

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #4 26 Lut, 2013, 18:35:05 »
mozna bez bramki szumów ale trzeba grać bardzo sterylnie.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #5 26 Lut, 2013, 19:19:44 »
Lthr pls. ;)  Nie oszukujmy sie, technikalia bardzo pomagają. Grając na elevenie nie miałem takiego efektu jak teraz na Kempie . Teraz to wychodzi po prostu samo i bez filozofii a skill nie podskoczył mi z dnia na dzień . Ze nie wspomnę o edycji i takich tam. I jak wspomniał Dale na samej lampie bez dobrej bramki dokładnie czegoś takiego nie uzyskasz. Co nie zmienia faktu ze trzeba nauczyć sie tłumienia obiema rencyma bo bez tego też nie pajdziosz

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #6 26 Lut, 2013, 20:16:31 »
mozna bez bramki szumów ale trzeba grać bardzo sterylnie.

Pewnie można, ale nie na tej :D
mniut i piah

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #7 26 Lut, 2013, 22:03:40 »
   0:30 z resztą to jest w każdym numerze ich praktycznie
Pfff... zwykła chamska edycja nagranego śladu. Poklejone dźwięk po dźwięku, wszystko pomiędzy powycinane wpizdu i lekko zagładzone na końcówkach fade outami czy innymi narzędziami obwiedni i tyle. W efekcie masz nienaturalnie selektywny, sterylny jak reszta tego jebanego plastikowego djentu, płaski, bezpłciowy sound. Nie łudź się nawet, że zagrasz tak samo a bez chamskiej bramki nie uzyskasz nawet akceptowalnej przez najebaną publiczność namiastki tego soundu. Choć jest nikła nadzieja, że przy odpowiednim skillu w tłumieniu będziesz w stanie zmniejszyć treshold na tyle, że oprócz tego jebanego pedalskiego bździągania będzie dało się jeszcze coś normalnie pograć.
synkopy to guwno

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #8 26 Lut, 2013, 22:22:22 »
No i musisz mieć BKP i Fret Wrapa. Bez tego ni chuja. NIE MA DJENTU. I kszt też nie ma.

:P
mniut i piah

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #9 26 Lut, 2013, 22:34:42 »
Też jakiś czas temu jarałem się monumentsowym pszt, kszt, czkczk itd i najbardziej udało mi się do tego zbliżyć uderzając naprzemiennie kostką w tłumioną strunę (tłumioną oboma rękami) i palcami lewej ręki. Ciężko to wytłumaczyć, ale jak pograsz w lupie pierwszy riff z sikth- summer rain, zczaisz o co chodzi (tylko tam jest klang zamiast kostkowania)

Pfff... zwykła chamska edycja nagranego śladu. Poklejone dźwięk po dźwięku, wszystko pomiędzy powycinane wpizdu i lekko zagładzone na końcówkach fade outami czy innymi narzędziami obwiedni i tyle. W efekcie masz nienaturalnie selektywny, sterylny jak reszta tego jebanego plastikowego djentu, płaski, bezpłciowy sound. Nie łudź się nawet, że zagrasz tak samo a bez chamskiej bramki nie uzyskasz nawet akceptowalnej przez najebaną publiczność namiastki tego soundu. Choć jest nikła nadzieja, że przy odpowiednim skillu w tłumieniu będziesz w stanie zmniejszyć treshold na tyle, że oprócz tego jebanego pedalskiego bździągania będzie dało się jeszcze coś normalnie pograć.

3 razy widziałem ich na żywo i brzmią równie selektywnie i nienaturalnie co na nagraniach, truestory.jpg ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2013, 22:36:16 wysłana przez terrormuzik »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #10 26 Lut, 2013, 22:39:00 »
Vicol czy Tobie djent nasrał na ogon ? Niedawno sam opowiadałeś ze jak na koncert to tylko najebany a tu ludziskom swe zale na djent  wyrzucasz. I swoje diabelskie granie edytujesz :P Troszku mniej hipokryzji by sie przydało w tym gniewie na bzdziągi   ;D

A tak swoją drogą kolego autorze wątku tego, wybrałeś fatalny przykład djentowego marazmu i zafiksowania sie kapeli na niemal jeden patent i do tego fatalne IMO brzmienie. Ktoś ich tutaj niedawno porównał do kaloryferów, niestety tym co usłyszałem na ich ostatniej płycie to może siegają do kolan. Owszem jeśli ktoś lubi randomową patatajnię przy telefonicznym brzmieniu, przez niemal godzinę, bez grama ciekawych harmonii i takich tam muzycznych pierdół, to faktycznie to dobry wybór. Przepraszam od razu wszelkie obrazone uczucia miłośników monumentów.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #11 26 Lut, 2013, 22:40:40 »
randomowa patatajnia ftw! <3

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #12 26 Lut, 2013, 22:44:13 »
3 razy widziałem ich na żywo i brzmią równie selektywnie i nienaturalnie co na nagraniach, truestory.jpg ;)
playback.mp3 :P

@commelina: każda okazja żeby dojebać djentowcom jest dobra.
synkopy to guwno

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #13 26 Lut, 2013, 22:56:37 »
A ja tam polubiłem djenty i sobie będę djencić na moich gitarach. Taki będę!

Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #14 27 Lut, 2013, 08:02:37 »
Ależ Niedziu, ja tez na starośc to polubiłem, i to nawet zaskakująco bardzo. Ino tylko co niektóre kapele oprócz bździąg nie bardzo mają co do zaoferowania. Monuments niestety, należ własnie w moim rankingu do w/w.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #15 27 Lut, 2013, 15:27:48 »
To jest dużo lepszy przykład w 0:43:



Bździąg-helikopter w Monumentsach jest klawy. Przyjrzyj się lewej ręce, ostatni dźwięk trioli zawsze jest atakiem lewej ręki na struny (ale nie hammer-onem). Bramka szumów is required, TS i kompresor are optional ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Zomballo

  • Gość
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #16 27 Lut, 2013, 19:05:47 »
Nie to żebym umiał sam grać na gitarze ale krótka lekcja. Połóż palec nad 2 lub 3 progiem (bo tu narazie najprościej, jak to obczaisz to reszta pozycji na gryfie przyjdzie z czasem), tak jakbyś chciał wydobyć flazolet. Drugą ręką szybko i rytmicznie udeżaj w struny jednocześnie tłumiac je w okolicy mostka. Tłum nie mocno tylko tak z wyczuciem geja. :P

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #17 28 Lut, 2013, 02:12:29 »
Przed chwilą wróciłę z Monuments i oni tak umio bez "chamskiej edycji". Browne to jebany robot.
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2013, 02:19:46 wysłana przez majkelk »
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #18 28 Lut, 2013, 08:46:47 »
Przed chwilą wróciłę z Monuments i oni tak umio bez "chamskiej edycji". Browne to jebany robot.
jak ten nowy wokal?

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #19 28 Lut, 2013, 10:42:40 »
Przed chwilą wróciłę z Monuments i oni tak umio bez "chamskiej edycji". Browne to jebany robot.

w temacie o Monuments wkleilem jeden filmik z koncertu i da sie uslyszec ze koles po prostu tak umie
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #20 28 Lut, 2013, 13:26:48 »
Przed chwilą wróciłę z Monuments i oni tak umio bez "chamskiej edycji". Browne to jebany robot.
jak ten nowy wokal?
Nowy wokal? Nie zwróciłem uwagi, za mocny rozpierdol był pod sceną :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Yasiek777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #21 28 Lut, 2013, 16:08:42 »
Grać dobrze technicznie, czysto tłumię też, ręce mam skoordynowane. Nie mogę już zrobić nic więcej, chyba że przyłożę jeszcze kutasa do strun.. Tak jak panowie na górze napisali chodzi o sprzęt dobrą bramkę i dużo lepszą lampę albo jakąś kochę z przykurwem o konkretnie dopasowanym paśmie. Być może mam też za luźne struny trochę, ale główny powód jest wyżej. Jeszcze tylko pytanko co do tego mają pupy? (active-passive) 

Vicol zacną prawdę powiedziałeś ale tych obelg na djent nie zdźierżę :d w studiu można robić cuda faktycznie ale wątpie żeby kszt było sklejone perwersyjnie studiu, nie da się tego wypolerować na chama w cubasie czy innym programie czego byś nie robił, tzn da się ale myślę że każdy co chodź trochę chociażby był przy masteringu słyszy że to lepione a tu nie odczuwam takiego wrażenia. po 2gie ile to jebania z tym by było żeby każde kszt wypolerować. Pozdro i dzięki za odpowiedzi

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #22 28 Lut, 2013, 16:19:52 »
Grać dobrze technicznie, czysto tłumię też, ręce mam skoordynowane. Nie mogę już zrobić nic więcej, chyba że przyłożę jeszcze kutasa do strun.. Tak jak panowie na górze napisali chodzi o sprzęt dobrą bramkę i dużo lepszą lampę albo jakąś kochę z przykurwem o konkretnie dopasowanym paśmie. Być może mam też za luźne struny trochę, ale główny powód jest wyżej. Jeszcze tylko pytanko co do tego mają pupy? (active-passive) 

Vicol zacną prawdę powiedziałeś ale tych obelg na djent nie zdźierżę :d w studiu można robić cuda faktycznie ale wątpie żeby kszt było sklejone perwersyjnie studiu, nie da się tego wypolerować na chama w cubasie czy innym programie czego byś nie robił, tzn da się ale myślę że każdy co chodź trochę chociażby był przy masteringu słyszy że to lepione a tu nie odczuwam takiego wrażenia. po 2gie ile to jebania z tym by było żeby każde kszt wypolerować. Pozdro i dzięki za odpowiedzi






Jest taka niepisana zasada, że jak ktos twierdzi ze gra dobrze technicznie i czysto to na 99% tak nie jest.

A co do klejenia w studio - najwyraźniej nie masz zielonego pojecia jak wygląda praca w studio przy nowoczesnym metalu.


EDIT: nie implikuje tym twierdzeniem, że John Browne nie potrafi grać. Wrecz przeciwnie - uwazam, ze jest zajebisty.
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2013, 16:25:02 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
    • NailbombAudio
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #23 28 Lut, 2013, 22:30:24 »
https://dl.dropbox.com/u/1322550/dzent.mp3 - o to chodzi ?

jesli tak to tlumisz lewa reka struny w okolicach 3/4 progu, a prawa napierdalasz palm mute

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Monuments i ich "kszt"
« Odpowiedź #24 01 Mar, 2013, 14:19:21 »
Yyy, nie jest to przypadkiem zły dział? Chyba przydałoby się przenieść do warsztatu...

W temacie - serio współczesna muzyka metalowa / okołometalowa jest aż tak mocno edytowana w studiu jak piszecie?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
25200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
4598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2010, 22:34:41
wysłana przez theremin
9 Odpowiedzi
5420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
7 Odpowiedzi
8761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2010, 15:02:14
wysłana przez Budzan