Autor Wątek: zamiana jcm900 na jest city JCA50H, czy warto?  (Przeczytany 13584 razy)

Offline tanczacybanan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
zamiana jcm900 na jest city JCA50H, czy warto?
« 14 Lut, 2013, 22:30:38 »
proszę was o poradę drodzy przyjaciele! mam możliwości zamiany mojego starego comba jcm900 4502 na head jet city 50w plus paczka Harley Benton G212V , obydwa produkty wciąż objęte gwarancją. niestety brak mi możliwości ogrania tego niebieskiego potworka :< pomóżcie mi proszę swoimi opiniami, jeśli ktoś miał styczność z tą głową! czytałem opinie o jej nieokiełznanym środku, co dość mnie martwi i zarazem zastanawia(jestem pasjonatem ciemnych brzmień), czy da radę ukręcić z tego dobre jebnięcie? może ktoś miał okazję ograć to wraz z tą paką i wypowie swoje zdanie? czy w ogóle taka zamiana jest opłacalna, czy jet city jest po prostu dobrą relacją ceny do jakości, a nie zwyczajnie dobrym wzmakiem? z góry dzięki za wszelką pomoc, niech pierdolnięcie będzie z wami \m/

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
synkopy to guwno

Offline tanczacybanan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
wybacz, srednio obczaiłem slang:< można po normalnemu?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline tanczacybanan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
łoszkurwa mistrzu, dzięki za artystyczną wizualizację! :>

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Kup paczke, a jcm 900 combo zamin za heda jcm900,
 posrasz sie ze szczescia obiecuje  :)

Offline tanczacybanan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
no raczej chyba nie, średnio mi pasuje brzmienie jcm900:< szczególnie, że szatana w nim ciężko odnaleźć

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Ten Jet City to, o ile się nie mylę, kopia SLO, ma bardzo podobną charakterystykę brzmieniową. Jeśli leży Ci taki sound, IMO bierz, choć ja na twoim miejscu doprosił się o jakąś dopłatę, bo Marszczale chodzą raczej drożej od HB i JetCity.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Hm a próbowałeś dopalać czymś tą 900?
return to monke

Offline tanczacybanan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
no jasne! walczę z tym bydlakiem już 3 lata, szły w ruch ts, ds-1, sd-1 nawet w desperacji przeogromnej sięgnąłem po mt-2... nic nie ukręciło szatana jakiego bym chciał, dlatego się jej pozbywam. dostałem po prostu ofertę wymiany na tego jet city i się trochę zastanawiam, bo same pozytywy o nim słyszę.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Czysty kanau + Big Muff powinien dawać tonę gruzu na praktycznie każdej lampie :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline tanczacybanan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
jakoś nie lubię tych kosteczek z tona gainu, daje to moc, ale nie ma takiej naturalnej soczystości. chyba rozumiecie, nie?

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja nie rozumiem.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No, Jet City 50 to prawie-że SLO. Jeśli Ci 900 nie pasuje, to nie widzę sensu, się z nią pierdolić. A już to, czy na jej miejsce wziąć JC, czy coś innego, to kwestia mocno wtórna. Popatrz jak się klasują ceny używanych 900'ek i JC 50'ek, żebyś stratny nie był na wymianie i kombinuj jak nie w tę to we wtę.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline tanczacybanan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
najwyżej puszczę ją w eter. boję się tylko, że jest małe zapotrzebowanie na to chujostewko, bo polska mentalność nie pozwala kupić jakigoś tam "jet city" bo ciężko się tym przed sąsiadem pochwalić. zobaczymy, raz się żyje:<

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Jaką wersję tej 900ty masz?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Czyli dr, ta?
Ludzie ogólnie narzekają na nią, znajomy ma master volume i mówi, że urywa co trzeba. Tylko inna sprawa, że on to raczej tradycyjnie heavy/thrash gra.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zestaw jet city 50 + hb warty jest imo maks 1800-1900pln. Ten zestaw to na pigmeju wisial? Tu na forum jca 100 wisial za ok 1700, wiec kolega z pigmeja przesadzil z cena o kilka stowek
B ( o ) ( o ) B S


Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Spoiler
a który rocznik jest ten Twój marshall, bo ja mam to samo rocznik 94 na transformatorach drake i kurwi to aż miło i na paczce jak i na tych 2 celestionach.
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
zestaw jet city 50 + hb warty jest imo maks 1800-1900pln. Ten zestaw to na pigmeju wisial? Tu na forum jca 100 wisial za ok 1700, wiec kolega z pigmeja przesadzil z cena o kilka stowek

Dobrze, że napisałeś "Tu na forum..." wiesz, na allegro spokojnie można to pchnąć za 2kPLN (sprawdzone!), więc myślę, że i za zestaw HB212V (ok. 650-700PLN) i JCA50 (powiedzmy 1400-1500PLN) można dostać sporo. Trzeba tylko przygotować się, na to, że nie pójdzie to w jeden dzień.

Natomiast, czasy tanich JetCity z tumana minęły (mam nadzieję, że nie bezpowrotnie), obecnie JetCity JCA50h w PL kosztuje około 2250-2300PLN, oczywiście nowy.

Sam uważam, że to dobry wzmak (póki stał na Tumanie za 1300PLN, to kupno Bugery wydawało się strzałem w stopę), nie jeden raz miałem okazję na nim grać. W duecie z Buzzaro 212 CV30 brzmiało to bardzo potężnie, ściana pierdolnięcia i gruzu, dodatnie TS'a dodawało agresji i szybkości, nawet można było wycisnąć coś na kształt 5150/6505 jak się posiedziało. Natomiast z kolumną Marshall 1922 już mi się tak nie widziało, ale kto co lubi.

Nie wiem co słyszałeś o nieokiełznanym środku, ale moim zdaniem nie ma go tu tyle, by miały by być z tym problemy. Wszystkie wzmaki będące mniejszą lub większą wariacją na temat SLO miały fajny, porządny środek (najbardziej podoba mi się podoba tu brzmienie MG, gdzie jest go chyba więcej jeszcze).

A czy taka zamiana Ci się opłaci, jako były (zawiedziony) użytkownik Marshall'a (JCM2000 TSL 100), jestem antyfanem tych wzmaków, zawsze brakowało mi w nich pierdolnięcia, agresji, szybkości, definicji itp itd (oczywiście mówię o HiGain zastosowaniu). Brzmieniowo na moje zyskasz, tym bardziej, że szukasz jak zrozumiałem jebnięcia, ale różnie to bywa.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zestaw jet city 50 + hb warty jest imo maks 1800-1900pln. Ten zestaw to na pigmeju wisial? Tu na forum jca 100 wisial za ok 1700, wiec kolega z pigmeja przesadzil z cena o kilka stowek

Dobrze, że napisałeś "Tu na forum..." wiesz, na allegro spokojnie można to pchnąć za 2kPLN (sprawdzone!), więc myślę, że i za zestaw HB212V (ok. 650-700PLN) i JCA50 (powiedzmy 1400-1500PLN) można dostać sporo. Trzeba tylko przygotować się, na to, że nie pójdzie to w jeden dzień.

Chyba nie do końca, bo jesli dobrze pamiętam, to ten zestaw wisiał już swoje na allegro i wcale się ludzie o niego nie zabijali :D

Natomiast, czasy tanich JetCity z tumana minęły (mam nadzieję, że nie bezpowrotnie), obecnie JetCity JCA50h w PL kosztuje około 2250-2300PLN, oczywiście nowy.

ale czy to jest przypadkiem cena wersji HDM?
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2993 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 02:29:10
wysłana przez waleczny_gladiator
75 Odpowiedzi
29865 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2013, 21:26:18
wysłana przez Mr.Pineapple
19 Odpowiedzi
7075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2014, 12:26:06
wysłana przez Stivo2005
0 Odpowiedzi
2048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2014, 22:34:52
wysłana przez bleedinhammer
4 Odpowiedzi
2095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2014, 17:07:07
wysłana przez Fizyczny