Autor Wątek: Fanned Frets od Leswar Guitars! Jedyny taki na świecie!  (Przeczytany 5527 razy)

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Przedstawiam Wam mojego pierwszego kijaka z multi-skalą! Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, bo i tak mało dzieje się w tym dziale (jeśli zrobiłem źle, to proszę o zescalenie, albo usunięcie tego tematu, to napiszę post w głównym).

Skala to 25,5/24,75, czyli skromnie - tak na początek, żeby zobaczyć, o co w tym chodzi. Zastosowałem wyjątkową technologię mostka wkręt-tech, ustawiłem menzurę skrajnych strun, ale w środku nie rozjeżdża się jakoś bardzo, więc jestem zadowolony. Nie zauważyłem jakiegoś skrzeczącego niestrojenia, ale grałem tylko chwilkę, jutro będę kontynuował testy, a filmik nagram, jak tylko będę miał okazję. Nie wiem, czy jutro się uda.

Jedno jest pewne - akordy brzmią czysto, więc nie schrzaniłem progowania i mogę powiedzieć, że kijak względnie stroi. Akcja strun nie jest imponująca, jest wysoko, ale wiosło posklejałem, żeby zobaczyć, czy gra, więc da radę ją jeszcze obniżyć.

Drewno z Castoramy, białoruskie progi, klucze wyjęte z innych patyków (miałem same lewe, bo część moich zapasów jest w telecasterze, więc 3 założyłem na odwrót) :D

Tymczasem wrzucam zdjęcia:

Spoiler

« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2013, 18:13:00 wysłana przez Leswar »

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Wygląda jak mahą, nie muli?

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Fajny. Ile kosztowałby taki patyk w wersji z sygnaturą i obracającym się szcześciennym logiem zespołu na obydwu końcach? :)
A i widze fajny mostek do djentu jest tam zainstalowany! Gratulacje:)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kurwa, za mocno to już wygląda. Gdyby nie śrubowe mostek i siodełko to już zaczyna wyglądać coraz "prawdziwiej" ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Fajny. Ile kosztowałby taki patyk w wersji z sygnaturą i obracającym się szcześciennym logiem zespołu na obydwu końcach? :)
A i widze fajny mostek do djentu jest tam zainstalowany! Gratulacje:)


Kosztowałby z pewnością trochę mniej niż najtańsza nowa gitara elektryczna na allegro, ale takie pytania to na PW.

Co do wyglądu, to byłem sceptycznie nastawiony do używania lakierobejcy, ale w sumie wyszło fajnie i ładniej niż gdybym robił to tak, jak poprzednie, lakierem poliuretanowym.

Jutro wrzucę inne fotki, bo tutaj ciężko stwierdzić, czy to multi-scale, czy tylko zdjęcie tak wyszło :D Zanim nagram filmik muszę jeszcze delikatnie przeszlifować progi na miarę moich umiejętności i liczę, że będzie spoko. Gryf, mimo, że wydaje się grubaśny, daje się złapać palcami dookoła i można łapać Heńkowe akordy :)


@sylkis, wkrętowe siodełko i mostek wbrew pozorom są bardzo wygodne, choć wymagają dopracowania. A jakiego typu mostek mamy np. w Jaguarach? :D Siodełka są 'śrubkowe' :)
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2013, 22:03:23 wysłana przez Leswar »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No jednak jaguarowe mostki się da poniekąd ustawić ;)
Choć ponoć kurwica bierze zanim się tego dokona :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
No to był przykład tylko :) Miałem kiedyś jaguara i nie było lekko, ale do opanowania, na pewno prościej niż z floydem. Siodełko najgrubszej struny wpadało w wibrację i samo się obniżało co kilka minut. Nakombinowałem się, żeby to opanować.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jeden znajomy je wypierdolił w chuj i zamienił na jakiś tam popularny seryjny jaguarowy replacement, pozakładał buzz-stopy, oczywiście zablokował tremolo itp. ;)

Kiedyś na jakimś forum opisał proces okiełznywania tego, ale to chyba było na starym pigmeju i przepadło :(
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Trochę więcej fotek:

Spoiler

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Nie ma ptaków na podstrunnicy = uj nie gryf.  ;D

Bardziej serio - pogratulować roboty. Zaczyna się robić pro jak się patrzy. ;)

bandit112

  • Gość
Strasznie daleko zainstalowany przetwornik względem mostka. Specjalnie?

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Ano, całkowicie specjalnie - co miało by mnie ograniczać? 

Nie ma istotnej różnicy w tym, czy zamontowałbym go kilka milimetrów bliżej mostka. Jak dla mnie brzmi to całkiem OK. A w ogóle to kto lubi mostkowe pickupy?


A tymczasem nagrałem aparatem próbkę. Jest tylko dźwiękowa, ale pełny filmik pojawi się już niebawem. Przepraszam za wszystkie kiksy.


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Miałoby znaczenie. Dlatego np. straty mają single mostkowe po skosie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Leswar, oferuję Ci swoje usługi w zakresie wypasionych grafik robionych czarnym tuszem. Tak zajebistych customów to jeszcze świat nie widział ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Franek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Gratulacje, świetna robota - oby tak dalej. Masz już coś w planach na kolejnego sticka/gitarę?

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Dzięki :) Planów jest wiele, a teraz, gdy sesja zdana, mogę więcej podziałać :)

A tym czasem w tym fanned fretsie zrobiłem porządne uziemienie (zaczep o strunę słabo się sprawdza :D), musiałem też dorobić docisk za mostkiem, ustawiłem akcję strun, wysokość pickupa i teraz wszystko fajnie bangla. Próbka była nagrana już po tych przeróbkach.

Miałoby znaczenie. Dlatego np. straty mają single mostkowe po skosie.

W tej sytuacji dla mnie nie ma to większego znaczenia. Straty i inne normalne wiosła to co innego. Wiem, jak to działa :)


« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2013, 12:11:26 wysłana przez Leswar »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A w ogóle to kto lubi mostkowe pickupy?
O to to! :D Jak dla mnie, to ten pickup mógłby być nawet dalej od mostka :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 fanned frets PAS

Zaczęty przez zz_top « 1 2 » Custom shop

26 Odpowiedzi
16712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 00:58:30
wysłana przez Frantic
8 Odpowiedzi
5860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2011, 17:30:05
wysłana przez Jakub0765
113 Odpowiedzi
45369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 17:28:31
wysłana przez Leswar
9 Odpowiedzi
2866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2014, 16:34:40
wysłana przez mondomg
26 Odpowiedzi
10850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2015, 19:05:37
wysłana przez Matzer