Autor Wątek: Merlin Eclipse vs Seymour Duncan Blackout AHB-1  (Przeczytany 9005 razy)

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 137
Tak jak w temacie zastanawiam się nad tymi pupami i mam dylemat chce je wsadzić w moje flame exg-7 będę grać głównie dżent aczkolwiek deszcz metal też się grywa. I teraz pytanie które nadawały by się bardziej słyszałem, że merliny mają bardziej wyrównane pasmo a duncan ma więcej dołu. Cena raczej nie gra roli ponieważ jest to max 200zł różnicy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Blakałt, nawet się nie zastanawiaj.
Paczki z głów!

Orange

  • Gość
Amanita ty masz barytąga Smagi?

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Daj znać potem jak te blackhawki ;]

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
BO 18v rulez, 9volt BO jest takie o... Miałem eclipse, 9, 18 volt i przesiadłem się na BO i nie wracam do niczego innego. Chyba, że EMGx dadzą rade, chociaż nie macałem nigdy

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dobra, coś mogę napisać, z racji tego, że miałem i Eclipse i BO zarówno w 9 jak i w 18V. Po pierwsze, nie zgodzę się z z Baciem ( :* ), że BO jest jedynym słusznym wyborem.

Sam wolę bardziej Eclipse, dlaczego? Wydaje mi się bardziej przejrzysty, nie jest tak przegainowany jak BO, jest też bardziej punktowy i dynamiczny, choć ma też kilka rzeczy które mnie wkurzają, jest bardzo plastikowy, na cleanie brzmi po prostu źle.

BO też ma swoje plusy, w ultymatywnej miazdze sprawdzi się idealnie (Eclipse też zresztą, ale BO ma "to coś" do takiej muzy), jest trochę pełniejszy i chyba nie co mniej plastikowy, na cleanie bardziej mi leży. Choć jest kosmicznie przegainowany i przez to chyba mniej selektywny.

Do djentów moim zdaniem żaden się nie nada (lepi na 18V), a przynajmniej są lepsze do tego, natomiast do deszcz metalu oba będą dobre (tu lepi na 9V).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Cytuj
Do djentów moim zdaniem żaden się nie nada (lepi na 18V), a przynajmniej są lepsze do tego

Tylko najlepsze, najzajebistsze i najgenialniejsze BKP :P

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Blackoutsy dżencom:


Blackoutsy dżencom na czystych oraz dżencom solufkowo:


Blackoutsy kurwiom i potwiedzi to Baciu, potwierdzi to Amanita, potwierdzi to Dale Cooper oraz Robson, potwierdzam to ja- ichni długoletni wyznawca. Byłem w stanie ukręcić na tych przystawkach praktycznie każde brzmienie, ładne kliny, oldschoolowe krancze, hard rockowe krancze i deathcorową mordownię. Co do ich specyficznego brzmienia, jest to kwestia gustu oczywiście, ale nigdy sobie nie wyrobisz opinii o tych przystawkach jeżeli nie ograsz ich porządnie na najróżniejszym sprzęcie. Z mojej strony powiem tyle, że jest to dobra inwestycja i na pewno nie będziesz żałować wyboru.

Spoiler

Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Niedziu... wzruszyłem się, jak Ty ładnie piszesz :D dotykasz senda tematu i w ogóle... Cry me a river...

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
I koniecznie fretwrap. Bez niego nie ma dzientu! :-X
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Chyba zapomnieliście, że kolega ma EXG-7. Zjada 94% gainu, dlatego trzeba BO ;).
Paczki z głów!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Aha, no tak, Bat ma racje, musisz miec BO.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Zaden. Tylko BKP i FW.
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Kamszota DiMarzno na pana Pizza?

Spoiler
Paczki z głów!

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
No, ale... jak się pokręci dobrze to jest pierdolnięcie? ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Niedziu, zdefiniuj pierdolnięcie ;)

Zdefiniujemy je na nowo już niebawem!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 137
Co do pasywów to nawet pasowałby sd sh6 całkiem nieźle brzmią a w ngd flame gościu właśnie je sobie włożył i podobno chwali.

Znalazłem ostatnio:





Jednak takie pierdolnięcie z tą "wbudowaną eqalizacją" mnie bardziej przekonuje kupuje gdy tylko będę miał kasę.

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Beznadziejne brzmienie na tym drugim filmiku.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 137
Teraz jestem w kropce, słucham sobie próbki na internecie i tak mi wychodzi, że lepiej brzmi sh-4 niż blackout, biadole w tym temacie tak naprawdę bez sensu ale to dlatego, że brak funduszu ciągle zmusza mnie do szukania lepszej opcji. Tak myślę, że lepiej żebym wsadził te sh-4 niż blackout raw sygnał brzmi po prostu inaczej na blackoutach ale bardziej mi pasuje ten z sh-4 a w mixie no cóż nie brzmią tak samo ale oba przyzwoicie, ponadto nie gram na żadnym ampie tylko na line 6 ux1 więcej taka siła sygnału z aktywa w sumie  by się marnowała plus trzeba by było pamiętać o baterii, ktoś tam wsadził do swojego flame sh-4 fajnie gdyby dał jakiekolwiek próbki (pamiętam, że Widek też nagrywał i nawet niezłe było w sumie on to do wszystkiego by wsadził sh-4 :P). Sorry, że odkopuje temat ale mnie to męczy ździebko. Zastanawiam się jeszcze nad sh-6.
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2013, 19:38:29 wysłana przez Edlin »

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Eclipse nie wiedzieć czemu strasznie szumi i sprzęga na 9V. Przy 18V tego nie ma. Gada pięknie mocno i mega klarownie. Mam go pod mostem a pod gryfem EMG 85. Totalnie różnią się od siebie ale tak właśnie chcę :) Do solówek Eclipse to nie najlepszy wybór ale rytmika jak najbardziej !

zreszta polecam nasz teścik ;)

« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2013, 15:08:25 wysłana przez chronix1 »

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 137
Podbijam ponieważ priorytety się zmieniają chciałbym się zapytać jak grają sh-2(neck) i sh-4/6(bride) w 7mce (olcha). Czy to dobre połączenie ? Bridge dostarczy mi mięsa a neck powinien dawać rade na cleanie :)

Co do spraw selektywności mam zamiar stroić max do G (i tak to trochę nisko) więc jak by to wyglądało z tymi pupami ?

Myślałem jeszcze nad mieszaniem sh2 pod neck i aktyw pod bridge, ale sądzę, że pójdę labo stricto pod pasywy lub aktywy :)

Jeśli aktywne to jakie ? Merlin raczej mi już nie odpowiada, blackout niby jest ok ale ma to w sobie, że zmienia to "eq", bareknuckle ale jakie ? dimarzio to samo, jakie ?

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Set sh-2 sh-4 to najbardziej uniwersalny set na świecie i mało kto jest z niego niezadowolony. Od tego powinieneś zacząć, a jak nie podejdzie, to ewentualnie szukać dalej. Ja od siebie mogę polecić air nortona pod gryf. Miałem go przez krótki okres czasu w exg-7 i się zakochałem. Sh-6 pod mostem trochę siarzył, ale im niższe strojenie, tym lepiej zaczynał gadać.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Eclipse nie wiedzieć czemu strasznie szumi i sprzęga na 9V. Przy 18V tego nie ma. Gada pięknie mocno i mega klarownie. Mam go pod mostem a pod gryfem EMG 85. Totalnie różnią się od siebie ale tak właśnie chcę :) Do solówek Eclipse to nie najlepszy wybór ale rytmika jak najbardziej !

zreszta polecam nasz teścik ;)



W tym "teście" najsłabiej wypada Ibanez bo nie stroi... Imo Bo w tym paździerzu gadają gorzej niż w mojej byłej EXG-7. W teście najlepiej wyszedł Merlin ale to chyba zasługa Flejma. SH-4 To zajebisty pickup do niższych strojów. Kwestie aktyw - pasyw to już indywidualne preferencje, reszta sprzętu też ma tu ogromne znaczenie.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
8698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2007, 18:44:03
wysłana przez nikt
5 Odpowiedzi
1647 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2013, 12:07:57
wysłana przez nikt
5 Odpowiedzi
2118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2013, 11:41:19
wysłana przez lwronk