Autor Wątek: Chałturzenie na weselach - nagłośnienie  (Przeczytany 6909 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Chałturzenie na weselach - nagłośnienie
« 05 Lut, 2013, 14:18:48 »
Nie wiedziałem, gdzie to wstawić, więc daję do OT...
Wraz z moim kolegą klawiszowcem postanowiliśmy założyć kapelę weselną, żeby sobie zarobić na studia/samochód/GASy/etc. Koncept, jak ma to wyglądać, mniej więcej już mamy, pojawiają się problemy z doborem nagłośnienia.
1. Jakiej mocy kolumny/mikser są potrzebne do nagłośnienia takich imprez? Jakie modele kolumn polecacie? (myślałem o ALTO Professional)
2. Czy lepszy będzie zestaw POD/jakiś inny multi -> Mikser -> kolumny aktywne czy Interfejs->laptop-> mikser-> kolumny aktywne czy po prostu lepiej kupić osobne combo? Chodzi mi też w tym przypadku o oszczędność pieniędzy - lepiej kupić multi, interfejs czy combo?
3. Generalnie, jeśli macie jakieś porady natury technicznej lub nie, to z chęcią ich wysłucham.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
2x alto TS115A - na standach
1x jakaś konsola dla ściemy
laptop do puszczania mp3 (set lista bogata, na kilka godzin potupajek)
2x klawisze dla aktorzenia, że się gra
trochę kabli

i hajs leci do saszety...

True story.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Dodam, że w kolumnach i mikserze - jakiś nieduży Behringer chyba starczy(?) (i pierdołach typu standy/kable) najlepiej byśmy się zmieścili w 3k. Używki jak najbardziej wchodzą w grę.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Co do gitar to nie bawiłbym się w jakieś wzmacniacze, tylko walił PODa w mikser i tyle. Ja w ten sposób grałem wesela i PODowe kliny brzmiały wystarczająco dobrze na takiej kombinacji. Wiadomo, że ciężarów żadnych grać się tam nie będzie, a jakieś lekkie przesterki też zabrzmią przyzwoicie. W ten sposób zyskujesz okropnie na mobilności, co o 5 rano MA znaczenie. Dodatkowo na takie długie grania dobrze jest brać dwie gitary, zwłaszcza, kiedy ta główna ma floyda.

W jakim docelowo składzie zamierzacie grać? Bo to też trochę powie o tym, jakiego sprzętu potrzebujecie. My używaliśmy kompletu kolumn JBL JRX 125 i jakiegoś śmisznego powermiksera Yamahy z procesorem efektowym, żaden hi-end. Robiło to robotę bez żadnego problemu.

Dodam jeszcze, żeś kolego odważny! Na takim TR00 forum przyznać się do wesel ;-)
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2013, 15:30:46 wysłana przez Ajbi7 »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Gramy: Gitara + klawisze (jak to ujął Az - 2 sztuki do aktorzenia) + wokal

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
No to w żadne combo bym się na pewno nie bawił. Multi i w mikser. Co do kolumn i miksera/powermiksera też bym nie cudował jakoś strasznie. Wszystko, co jest w znośnej cenie, ma trochę mocy i względnie pozytywne opinie się nada.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Wznawiam temat - czy 2x alto TS112A starczy mocy? 15" po polskich cenach (1600 sztuka) przekraczają budżet.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Wznawiam temat - czy 2x alto TS112A starczy mocy? 15" po polskich cenach (1600 sztuka) przekraczają budżet.

A mogę zapytać dlaczego akurat 15 calówki?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Az mi w tym temacie polecił 15ki, więc uznałem, że powinienem te kupić, żeby starczyło mocy. Nie grałem na aktywnych kolumnach jeszcze (ani na weselach...) więc nie wiem, jakie jest zapotrzebowanie na głośność.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
To nie głośnik stanowi o mocy, na SPL pacz. Miałem jednego akustyka ostatnio dla którego specjalnie ściągałem 14" aktywne, bo dwudrożna 12ka z tej samej serii już przy rozmowie mu nie dawała rady, dopóki nie posłuchał na żywo... Zresztą, masz peema odemnie, skorzystaj z niego :)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
2x alto TS115A - na standach
1x jakaś konsola dla ściemy
laptop do puszczania mp3 (set lista bogata, na kilka godzin potupajek)
2x klawisze dla aktorzenia, że się gra
trochę kabli

i hajs leci do saszety...

True story.

Moi kuzyni grają na weselach i jest dokładnie tak jak opisał Az, a kasują niewiele mniej niż zespoły, które nawet perkę maja live.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Rozumiem, że mówisz o "ściemie" i "aktorzeniu"... Jasne, są różni klienci i w sumie jestem pewny, że wśród nich zdarzają się idioci (same małżeństwo jest poniekąd na to świadectwem), ale klient także coraz bardziej się ceni. Kwestia tego, czy chcesz kasować tysiaka za całą noc - jakby nie było tyranki, nawet robiąc teatr, czy 4k+ za profesjonalną obsługę

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Oni obsługują raczej mało wymagających klientów, chociaż nadrabiają tym że potrafią rozruszać nawet drętwe towarzystwo. Cała muza leci z lapka, żywy tylko wokal i od czasu do czasu akordeon.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Pisałem, edytowałem i coś mi wycięło posta. Anyway, ja też zakupy robie w lidlu, bo mnie nie stać na obiady w Ritzu, natomiast ślubuje się w życiu raz, góra dwa razy i to także warto podkreślić potencjalnemu klientowi - kiedy do Was dzwoni, trzeba umieć się sprzedać, postaraj się, podziękujesz mi później

Co do paki, to mimo wszystko do podstawowych i ekonomicznych w nakładzie zastosowań polecam jednak Kemptona GT12A. Aktywny, z wbudowany bi-ampem w klasie AB (niezależne zasilanie LF 12" i HF 1"), SPL o ile pamiętam to 121dB ciągłego nakurwu, a co IMO najważniejsze w tym wypadku to wbudowany 2 kanałowy mikser z 2pasmową korekcją EQ (high, low), do tego pregain i master - obrazowo - wpinasz mika w jeden kanał, parapet, czy tam laptoka z interfejsem w drugi i robisz dżoba, amen

Cenowo zjada na śniadanie Alto

Offline piotr558

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
witam
panowie wystarczy trochę poszukać, żeby kupić fajny sprzęt.  Ja wam polecam ten zestaw http://naglosnienie-mobilne.pl/369-port15vhf-bt-przenosny-zestaw-naglosnieniowy-800-w.html ale mają duży wybór wiec możecie poszukać coś innego:) 

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Kolega jest nowy i nie wie, że w offtopie nie nabija postów.