Autor Wątek: Celestion V30 made in UK/Czajna  (Przeczytany 27345 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
D_Rivv to nie jest tak do końca. Ja robiłem porównania mojej 1960B z 1960B kumpla. Ta sama paczka, te same wymiary, ten sam materiał i w końcu te same głośniki. Tyle tylko, że jego jest starsza o jakieś 4-5 lat. I nie potrafiłem na jego paczce grać. Dusiło się wszystko, środek był rozmyty, basy krążyły i było więcej siarki. To brzmiało jak zupełnie inne paczki...

ja za to porownywalem 1960A z 1960A - moja pietnastoletnia+, druga maks piecioletnia - roznica byla na minus nowej. wiecej siarki, twardsze brzmienie (moze kwestia rozegrania o ktorym juz bylo tu kilka razy), i co najlepsze - nowa byla ciezsza o jakies 4-5kg.
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
ja za to porownywalem 1960A z 1960A - moja pietnastoletnia+, druga maks piecioletnia - roznica byla na minus nowej. wiecej siarki, twardsze brzmienie (moze kwestia rozegrania o ktorym juz bylo tu kilka razy), i co najlepsze - nowa byla ciezsza o jakies 4-5kg.

Jeszcze nie przeschła ;)

Domin w takim przedziale czasu zmianie mógł ulec materiał, albo chociaż skłąd płyty. Raz, że może być to powodem wagi, a dwa: coś tam na brzmienie też wpływa.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
generalnie czytam Wasze dywagacje o Celeszczynach, i jedno mi sie nasuwa.

trzeba ograc przed kupnem i tyle :) jedni lubia numer 30, drudzy 60, jedni literke A, drudzy B. gorsze z definicji nie musi od razu grac zle, nie? :D

PS. dzieki Mery za wytlumaczenie - w sumie to by sie wszystko zgadzalo.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz, 2008, 12:07:31 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline urgul

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Tutaj próbka dwóch tych samych głośników (ale Greenbacków, nie V30), z tym że jeden jest zupełnie nowy (pierwsza część próbki), a drugi został zakupiony 20 lat temu (druga część próbki). Oba głośniki zamontowane są w paczce Framus Cobra Slant, ustawienia wzmaka te same:

http://www.netmusicians.org/?section=id&value=1562

Wg mnie nowszy głośnik brzmi lepiej ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
starszy lepsiejszy. mniej metalicznej gory, bardziej organiczny. ale to jest czysta kwestia gustu.

nie zrobilby kto z tego sciezki stereo, zeby dwa graly jednoczesnie w kanalach? :D
Łe tej.

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Wg. mnie lepiej brzmi nowszy głośnik, ale to tylko dlatego, bo lubię takie ostrzejsze brzmienie.
khm...jajo

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
A ja czytam panowie i widzę, że co drugi to istny figo fago, słuch kurwa absolutny, normalnie same sprzętowe omnibusy :D A mnie to wali, czy te celejszyny robiła Johny Bravo z USA, czy Ksiąg Wu Czong z Czajny, ważne, że mi brzmienie odpowiada. Po kiego czorta tyle się rozwodzić?!
Poza tym jest jedna istotna sprawa. Nie jest ważne jak brzmi każdy instrument z osobna, ważne jak brzmi cały zespół. I czasem z pozoru chujowe brzmienie pojedynczej gitary składa sie na genialny sound całego bandu. Więcej luzu i mniej rzeźby w stolcu panowie  :D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Z tego co pamiętam to nie wiemy jak odróżnić Chiniole od UK. Nie chce mi się czytać od nowa wszystkiego żeby to zweryfikować. Coś takiego znalazłem:
http://allegro.pl/item445868072_4szt_celestion_vintage_30_v30_made_in_england.html
Kolo opisuje różnice. Ktoś ma możliwość żeby to zweryfikować?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
A ja czytam panowie i widzę, że co drugi to istny figo fago, słuch kurwa absolutny, normalnie same sprzętowe omnibusy :D (...)
Poza tym jest jedna istotna sprawa. Nie jest ważne jak brzmi każdy instrument z osobna, ważne jak brzmi cały zespół. I czasem z pozoru chujowe brzmienie pojedynczej gitary składa sie na genialny sound całego bandu. Więcej luzu i mniej rzeźby w stolcu panowie  :D

RIGHT kurwa!!! Kombinujemy z brzmieniem z drugim gitarmanem z kapeli, już mam zmienioną trzecią przystawkę w gicie. I powiem Wam, że NAJWAŻNIEJSZY jest sound w mixie całej kapeli! Kolega sprowadzał harfę ze Stanów, dawał do lutnika, chuje-muje, samo brzmiało bdb. Ale w miksie znacznie lepiej wypada jego pierwsza, tańsza gitara. Skubany, widzę, nie bardzo chce się głośno do tego przyznać, bo wtedy podważyłby sens swojej kilkutysięcznej inwestycji i tygodni czekania...  ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2008, 10:59:31 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Może powinien gałami pokręcić, zey zbliżyc sie do brzmienia starej gitary, wykorzystując nowa :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Ano kręcimy ile się da! Ale to inny charakter brzmienia, mimo wszystko zbliżyć się można, ale tylko  trochę. W innym przypadku kupiłbym gitarę Defil i ukręcił z niej ESP 8string Black Massacra Signature  :P
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a jaka gite miał a jaką ma obecnie?
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Ma obie, a pierwsza to Flame Signum, custom: leworęczny, gryf wklejany, d-h jesionowa, binding gryf + łeb. Na pokładzie był D-Sonic, a teraz - po wielu próbach w Mayo - EMG 85 (tak, 85, bo 81 za bardzo siarzył przy tym drewnie). Mamy taki układ, że pracuje tam ziom, który gra w kapeli i niedługo razem z nimi zagramy. Jest tak samo jak my obaj leworęczny i testował chyba z pięć przystawek, aż znalazł najlepszą. I aktualnie gitara urywa nogi, nie żartuję, skubana dostała drugie życie.
A drugi patyk, ten z Hameryki, to Gibon SG Standard leworęczny. Przedstawiać szerzej nie trzeba.
Paczki z głów!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Z ktorego roku to SG ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Hmm trzymajmy się może tematu, co ? :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Z roku aktualnego - lecz proszę nie szukać dziury w całym :) :) A Gibek brzmi sam lepiej, ale w mixie - gorzej!
Poza tym wracamy faktycznie do tematu.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz, 2008, 12:58:50 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Trochę odkopuję, no ale...
przyszła mi dziś kolumna Orange PPC412, musiałem ją rozkręcić, zeby przerobić na 4Ohmy i odnośnie głośników jedna rzecz mnie zdziwiła. Mianowicie pisałem wcześniej do Orange, żeby mi sprawdzili numer seryjny kolumny i opdowiedzieli czy V30 w środku są  Czajna czy UK-odpowiedział mi typ, że Czajna. Zamieszczał ktoś przedtem linki do zdjęć V30 z Chin i UK, ale linki już nie działają, ale o ile dobrze pamiętam, to te UK miały takie same naklejki jak te z mojej paczki.  Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika domas Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika domas
Czyli udało mi się przypadkiem trafić angielskie V30? Właściwie to tak z ciekawości pytam:P

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
no przecie masz napisane ze INGLENT
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Na każdym nowym jest ta naklejka. Jeśli jest z Chin to dodatkowo powinien mieć stempel Made In China, na koszu.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Nie koniecznie stempel, małą naklejeczkę. Miałem taka na G12H kiedyś, grały dobrze.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Wczoraj kumpe pryniosl na sale orange'a 4x12 na v30, paka ma rok... moze i siedza tam chinskie celki... ale za to ja kto chodzi... no i nie ma pierdzenia, skrzeku cyz innych takich beeee brzmien o ktorych tutaj piszecie ;]

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2009, 11:35:35
wysłana przez Tomek Martyniak
3 Odpowiedzi
4346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2009, 13:16:03
wysłana przez kryho
Celestion V60 vs V30

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

7 Odpowiedzi
7314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2010, 16:01:28
wysłana przez Pneumonia2
19 Odpowiedzi
7145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2011, 15:30:20
wysłana przez Matt-Carnage
11 Odpowiedzi
7460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2013, 20:25:25
wysłana przez zerotolerance