Autor Wątek: Celestion V30 made in UK/Czajna  (Przeczytany 27728 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
W niedziele, bede ogrywal pake engla 4x12 na v60

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
sorki ale mesa na v30 z 2k wali kupą i nie robi roboty juz vs100 na paczce otwartej hiwatta lepiej zaspiewa na ov1 niż jcm900 na tej mesie
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Dzisiaj gralem probe na Paczce engla 4x12 na v60, przestalo siarzyc :D Jest tak jak trza. Moj Fireball nie trawi v30. A mam jeszcze takie pytanie, dlaczego glosniki maja to do siebie ze jak sie stanie na przeciwko nich, to maja tak duzo gory i gorzej to zawsze brzmi ? Jaki wzmak, piec combo, paka by to nie bylo jest tak zawsze ?
NO i clean jest duzo ladniejsyz na v60, jasniejszy, bardziej szklankowaty, lepiej mi lezy.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Dzisiaj gralem probe na Paczce engla 4x12 na v60, przestalo siarzyc :D Jest tak jak trza. Moj Fireball nie trawi v30. A mam jeszcze takie pytanie, dlaczego glosniki maja to do siebie ze jak sie stanie na przeciwko nich, to maja tak duzo gory i gorzej to zawsze brzmi ? Jaki wzmak, piec combo, paka by to nie bylo jest tak zawsze ?
NO i clean jest duzo ladniejsyz na v60, jasniejszy, bardziej szklankowaty, lepiej mi lezy.

Dlatego, że charakterystyka kierunkowa zmienia się wraz z częstotliwością (głośnika i mikrofonu). Wyższe tony są bardziej kierunkowe niż niskie. Będąc przed głośnikiem słyszy się je lepiej. Mikrofon odwrotnie - "ściąga" lepiej górę jeżeli gadamy do niego centralnie.
Z tego tez powodu mówi się, że niskie basy są "bezkierunkowe" tzn. możemy sobie subwoofer ustawić pod biurkiem i słyszymy dobrze bas (pomijam tutaj inne zjawiska m.i. wyższe harmoniczne), a jak tam wstawimy resztę zestawu, to będzie niewyraźnie, bo bez "górki".
Tutaj swoją rolę odgrywa jeszcze fala, a konkretnie jej długość - im wyższa częstotliwość, tym krótsza fala. Im krótsza fala, tym bardziej jest pochłaniana np. przez powietrze i tym łatwiej się rozprasza na wszelkich elematach. Z tych względów jak idziesz na koncert i coś gra, to słyszysz długo długo bas i nic więcej.
Pozdro.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
No i chciałem dodać do tego, że proste paki Engla są megakierunkowe, co mnie osobiście wkurwia bardzo :/ Mesa 2x12, czy NoisyBox 2x12 stojące na podłodze maja mniejszą różnice w słyszeniu górki w zależności od wysokości na której odsłuchujesz, niż paka engla 4x12, która dodatkowo ma dwa głośniki wyżej i stoi na wózku... :/ poza tą przypadłością jest bardzo ok.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Tamta byla scieta. Generaleni to robimy podmiane, sprzetu.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
A takie rozwiazanie jak czesto stosuja posiadacze pak Marshalla (moze niekoniecznie tylko ich, ale zwykle widzi sie to w Marshallach), ze pake kladziemy na jej boku (scieta ofkors) i wtedy dzwiek jakby bardziej sie rozchodzil bo zamiast gora i dol to idzie prawo i lewo. Takie cos by nie zadzalalo ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
No ja akurat wolałbym żeby dźwięk w góre mi szedł bardziej, na mnie. A sensu kładzenia na boku, oprócz jakiegoś tam ułatwienia w stawianiu na na niej drugiej paczki nie widzę. BO pojedynczej  sciętej na boku jeszcze nie widiziałem
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2008, 16:31:28 wysłana przez Invivo »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
jeden mr. realizator mowil ze ladniejszy bas wtedy jest przy nagrywaniu. nie probowalem tego nigdy.
Łe tej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ale w studiu to chyba masz mozliwosc dowolnego manewrowania mikrofonem ? Jaki to ma wplyw w warunkach studyjnych ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
mikrofon w jakistam sposob zbiera tez otoczenie, pomieszczenie w ktorym sie nagrywa i tak dalej. Page jak nagrywal pierwszych (czy taem jednych z pierwszych) Zeppelinow to ustawial mikrofony daleko od wzmakow, zeby brzmialo bardziej jak koncert - probowalem to zrobic, i nie wiem jak ten cwaniak to zrobil ;)

no i pamietaj, ze mikrofon tylko zbiera sygnal. manewrujac nim w poszukiwaniu basu, nie zyskasz tego basu ktory moglby wyjsc ze wzmaka. dlatego jest zasada, ze za dzwiek odpowiada twoje wioslo i wzmacniacz, a nie mikrofon i mikser.
Łe tej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Jeśli ustawisz mikrofon na kopułkę masz inny dźwięk niz jak ustawisz na membranę. Można też ustawić pod innym kątem niż czołem mikrofonu... Dawno nie nagrywałem w taki sposób i nie pamiętan jakie wtedy się efekty uzyskuje, ale zdaje się, ze jeśli ustawisz na kopułke to masz więcej tonów wysokich.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2008, 16:33:19 wysłana przez Invivo »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Właśnie jesteśmy po nagrywaniu i faktycznie dawanie na kopułkę daje więcej wysokich. Najlepiej nam zapodało dając w połowie między środkiem i brzegiem i pod kątem 30st do środka.
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
O tym dlaczego wyższe tony słyszy się lepiej ne przeciw głośnika pisałem wyżej  ::)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
wida mery nie spal na wykladach z akustyki.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ano.
Spoiler
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
wida mery nie spal na wykladach z akustyki.

MetaL - Ty mi miałeś odpowiedzieć na pytanie parę postów wyżej - zobacz proszę
Paczki z głów!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
wida mery nie spal na wykladach z akustyki.

Ty lepiej popraw naszą nazwę :) bo wstyd!!

Offline urgul

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Co do porównań paczek mesy sprzed 2005 i po oraz głośników made in England / China mam ciekawe cytaty:

"From what I found (I only researched this about 2 months ago), the Mesa V30's are still Made in England. I am pretty sure I read a representative of Celestion saying that in an interview.
The Chinese made V30's (at least the cones from memory) are still made on the original machines that were shipped to China from England."

"Yep, Mesa cabs are loaded with V30's made in the UK, not china. And according to Mesa, the Mesa V30's are still custom made to their specs."

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Ja jakiś czas temu przesiadłem się na małą Meskę Rcto 2x12 na v30 i uważam, że to jedna z lepszych paczek. Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii, która wynika z preferencji, gustów etc. etc. Jak dotąd na wszystkich koncertach zestaw: Sajd + Mesa spisał się rewelacyjnie i wielu akustyków zawsze potem chwaliło, że wykręca się na tym zestawie bardzo ładny sound. Dźwięk jest zwarty, czuły na artykulacje, nie ma ściemy, trzeba dobrze i dokładnie wszystko wybierać. Może to właśnie wielu osobom nie pasi?!  ;D

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Co do porównań paczek mesy sprzed 2005 i po oraz głośników made in England / China mam ciekawe cytaty:

"From what I found (I only researched this about 2 months ago), the Mesa V30's are still Made in England. I am pretty sure I read a representative of Celestion saying that in an interview.
The Chinese made V30's (at least the cones from memory) are still made on the original machines that were shipped to China from England."

"Yep, Mesa cabs are loaded with V30's made in the UK, not china. And according to Mesa, the Mesa V30's are still custom made to their specs."


orlem z angielskiego nie jestem ale z tego co kumam tzn ze niby dalej V30 sa w anglii robione ?

No bo to wlasnie sciema jest bo nawet nowe chinskie V30 nie maja napisu made in china sa robine w chinach a w angli skladane wiec jeden grzyb. Ta opnia tez jest zaslyszana.

Wogole nie chce brnąc w to czy jest roznica czy jest ja uwazam ze jest, pare osob z ktorymi testowalem tez potwierdz, kazdy moze wyciagnac swoje opinie i jezeli uwaza inaczej to jego sprawa, swoja droga ktos moze lubic taki sound, przeciez mozna inaczej galki ustawiac.

Niedawno ktos napisal ze bardziej podoba mu sie budzetowa paka engla z glosnikami V60 od wersji pro na V30. Zreszta po testach tez stwierdzilismy ze nie ma idealnej paki ani glosnikow i to tez sztuka dobrze spasowac head pake i gitare. tyle kropa
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2008, 21:16:42 wysłana przez metal »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
No z tej wypowiedzi wynika, że trochę robią u Angoli, a troche na ich oryginalnym i wspaniałym sprzęcie u Chińczyków.
Tylko skąd te różnice?
Zdaję sobie sprawę jak jeden model paczki w dwóch egzemplarzach potrafi brzmieć inaczej, więc może warto szukać przyczyny w tym, że nic nie jest powtarzalne i zdarzają się jakieś wybrakowane egzemplarze? Może paczki zajechane, a może właśnie nie rozegrane?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Nie wiem czy metal miales mnie na mysli, ale fakt, wg mnie i 2 innych osob, fireball lepiej zabrzmial na v60. NIe bylo tyle bzzz przy pm, dzwiek byl bardzie jzwarty i czytelniejszy. Nie wiem cyz to kwesta rozegrania tych v30, czy tego ze sa robione "gdzies" Bardziej mi pasowaly v60. A tak na marginesie, te v60 to jak sie maja klasowo do innych, budrzetowki ?

D_Rivv

  • Gość
Ja, osobiście, w to gadanie o chińskich Celestionach nie wierzę, jeszcze raz powtórzę, że wątpię, by ktokolwiek z Was zauważył różnice między głośnikiem z Chin, a tym z Europy. Na logikę: co może Chińczyk zepsuć robiąc głośnik z takich samych części? Głośnik, jakkolwiek jest rzeczą dość delikatną, to nie należy do skomplikowanych tworów technologii. To jakie uzyskuje się brzmienie, to kwestia innej charakterystyki głośnika, poza tym dochodzą takie rzeczy jak gitara, przetworniki, wszystko to ma bardzo duży wpływ na brzmienie. Jeśli głośniki mają taką samą budowę, zrobione są z tym samych materiałów, to przecież muszą mieć te samą charakterystykę brzmieniową. To czemu mają grać inaczej? Różnice pojawiają się dopiero, jak podłączasz inny głośnik/inną kolumnę. Druga sprawa, budowa samej paczki, Marshall 1936 grał inaczej niż NoisyBox 2x12 na tych samych głośnikach, charakter brzmienia był zauważalnie inny, itp. itd.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
D_Rivv to nie jest tak do końca. Ja robiłem porównania mojej 1960B z 1960B kumpla. Ta sama paczka, te same wymiary, ten sam materiał i w końcu te same głośniki. Tyle tylko, że jego jest starsza o jakieś 4-5 lat. I nie potrafiłem na jego paczce grać. Dusiło się wszystko, środek był rozmyty, basy krążyły i było więcej siarki. To brzmiało jak zupełnie inne paczki...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2009, 11:35:35
wysłana przez Tomek Martyniak
3 Odpowiedzi
4447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2009, 13:16:03
wysłana przez kryho
Celestion V60 vs V30

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

7 Odpowiedzi
7402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2010, 16:01:28
wysłana przez Pneumonia2
19 Odpowiedzi
7307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2011, 15:30:20
wysłana przez Matt-Carnage
11 Odpowiedzi
7694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2013, 20:25:25
wysłana przez zerotolerance