Autor Wątek: Zoom G5  (Przeczytany 26788 razy)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Zoom G5
« 29 Sty, 2013, 11:22:52 »
Panowie, urządzenie jest już jakiś czas na rynku. U nas na forum za wiele o nim nie ma.
Chcąc nabyć tani, prosty muti/backup, kupiłem sobie na święta oto takie cuś. Bez ogrywania, po zgrubnym wygooglowaniu zaryzykowałem wątłe 8 stówek (allegro).

Mam go już ponad miesiąc więc o efekcie WOW nie ma już mowy. Co o nim myślę? To najlepsze multi z jakim miałem do czynienia. Poprzednie zoomy zostawia w tyle, PODy przed HD (HD nie ogrywałem) daleko w tyle. Eleven rack? 2 może 3 efekty faktycznie zrobiły na mnie lepsze wrażenie w 11stce, ale cała reszta (szczególnie flanger/chorus) to ten sam poziom albo i lepiej! Do tego urządzenie bardzo intuicyjne, bez zapisywania, w trybie efektów pokrętło do każdej kostki/ampa, bardzo wygodny stand-alone edytor, automat perkusyjny, looper. Jestem w głębokim szoku. Od razu z góry zaznaczę, że nie ogrywałem za dużo symulacji wzmacniaczy, ale nawet przez tą chwile zdążyłem baaardzo polubić AC30. Higany przeleciałem nie zagłębiając się nadto. Na razie też się nie wypowiem.
Minus? Jak do tej pory odnalazłem:
-boost z lampką brzmi trochę dziwnie przy większym podbiciu. Spróbuję zmienić lampę i zobaczymy.
- dość niewygodna zmiana banków (2 przyciski naraz).
-brak pętli
- brak midi (jest tylko po USB).

Za 800zł (nówka ~1,1-1,2k) dostałem zajebiste multi, które na stałe zostanie w moim pedałboardzie. Lepiej. Wczoraj udało mi się odwzorować 2 kostki analogowe w takim stopniu, że idą na handel :)
Polecam zgłębić temat. W necie można znaleźć wiele pochlebnych opinii.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #1 29 Sty, 2013, 16:36:28 »
Może w końcu będzie jakaś tańsza alternatywa/konkurencja dla PODów, bo w sumie w tej klasie cenowej to jedyne znośne multi (nie przepadam za Bossami). Wygląda to dosyć obiecująco. Dla mnie niestety dyskwalifikujący jest brak pętli ze względu na brak możliwości wykorzystania tego multi ze wzmacniaczem. Dodatkowo zmiana banków dwoma nogami jakoś tak coraz bardziej spycha ten efekt do przeznaczeń treningowych, zupełnie nie lajwowych. A co do tego, to nie mam wątpliwości, ze robi robotę. Ja pytań mam kilka w związku z tym, bo ciekawe to jest:
  • Rozumiem, że kolejność w łańcuchu można ustawić totalnie dowolną?
  • Jakieś ciekawe próbki? Na YT jest oczywiście mnóstwo, ale chciałbym usłyszeć takie, które Ty uważasz za "najbardziej zbliżone".
  • Pedał działa w jednej, czy dwóch płaszczyznach?
Dzięki!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #2 29 Sty, 2013, 17:34:32 »
Tak, brak pętli to spore utrudnienie..ale nie jest tak naprawdę łatwo znaleźć multi z pętlą, Pod xt nie ma, HD300 także, M9 też.
Nie chciałem dechy wielkości HD500 czy M13, do tego cena nie zachęca. Więc wpadłem na inny pomysł. Docelowy rig będzie wyglądał tak: G5 na froncie (przestery, compresory, bramka,niektóre modulacje i kosmosy, whammy(bardzo zacny) itp.), G3 w pętli. Za G5=800zł, g3 liczę, że uda się wyrwać za 400zł. za 1200 to ledwo HD300 mam. Tutaj mam mniejszą podłogę i w razie problemów z jednym, zostaje mi drugie jako backup. Co do przełączania - dla mnie w zupełności wystarczy 1 bank na numer, a zmiana w przerwach to nie żadna filozofia. Dodatkowo można znaleźć opis jak łatwo dorobić sobie dedykowany footswitch do zmiany banków - http://ashbass.com/AshBassGuitar/Zoom/ .
Co do reszty pytań:
1. Tak kolejność jest dowolna, do tego bardzo łatwo zmienia się kolejność kostek, dosłownie 1 kliknięcie. Przy używaniu bardziej procko żernych efektów typu HD Reverb może się zdarzyć, że procesor już więcej nie uciągnie i nowo-dodane efekty są bypaowane. Ale to ekstremum.
2. Tym razem to nie próbki mnie przekonały do kupna a..przypadek :) Na pewno dużo więcej znajdziesz wpisując "zoom g3", bo jest dłużej. Od wersji v2 to to samo brzmienie tylko mnie kostek/symulacji.
3. Tak pedał działa w dwóch płaszczyznach. Większość parametrów jest przypisywalnych do pedała i można ich przypisać więcej niż jeden na każdą oś.

o znalazłem próbkę z Ac30:


Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #3 29 Sty, 2013, 17:45:18 »
Zoom daje max 1 tor sygnałowy, nie ma opcji z czymś w stylu Dual Tone, prawda?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #4 29 Sty, 2013, 17:47:40 »
Docelowy rig będzie wyglądał tak: G5 na froncie (przestery, compresory, bramka,niektóre modulacje i kosmosy, whammy(bardzo zacny) itp.), G3 w pętli.

No to przy takim rozkładzie to ma całkiem duży sens. Gdyby tylko jeszcze byłoby MIDI w jednym i drugim... W każdym razie dzięki za odpowiedź, naprawdę ciekawe urządzońsko. Co do tego pedała to zapytałem, bo od zawsze to było w Zoomach, wbrew pozorom to nie jest wcale takie idiotyczne i przy umiejętnym wykorzystaniu można zrobić kosmosy z ciekawymi transientami, to robi robotę.

Próbka AC30 brzmi nieźle, mi się bardziej podoba od tej PODowej. Nie znam się na samej technologii modelingu, ale tego typu wzmacniacze chyba jest łatwiej profilować niż te hi-gainowe. W każdym razie koło gówna to ten efekt na pewno nie leżał, wygląda i gra naprawdę spoko i kosztuje pieniądze dla ludzi.

Niech Ci Panie służy, a jak skompletujesz cały ten rig, to koniecznie daj znać, jak to gada! Pozdrawiam!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #5 29 Sty, 2013, 20:38:48 »
sylkis: Nie, tylko jeden tor.

Ajbi7: właśnie testowałem MIDI przez USB. Działa bezproblemowo. Normalnie sterowałem presetami z Cubase. Kompa mam zawsze ze sobą na scenie więc to nie jakiś duży problem...tyle, że bardziej awaryjne się wydaje (USB).  Pedał 3D to fajny bajer choć jeszcze nie umiem go używać :D

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #6 29 Sty, 2013, 22:26:16 »
Miałem na myśli switch w Zoom G5 -> MIDI out G5 -> MIDI in G3 -> zmiana presetu w G3. Ale skoro masz laptoka na scenie, to bezproblemowo :)

Orange

  • Gość
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #7 30 Sty, 2013, 19:17:10 »
G3 w pętli jako delaj, chorus, flanger? Nie tnie sygnału tak jak pod?

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #8 30 Sty, 2013, 21:20:27 »
G3 w pętli jako delaj, chorus, flanger? Nie tnie sygnału tak jak pod?
Jestem na etapie robienia presetów...ale na pewno delay. Chorus o dziwo bardziej podoba mi się na froncie. Zoom ma swojego chorusu, który brzmi po prostu zajebiście ;)
Na moje ucho (i paro-seukndową pamięć bo nie mam A/B boxa) przy głośnościach mieszkaniowych...ni e wpływa w ogóle na sam sygnał. Warto dodać, że byłem wielkim hejterem poprzedniej serii zoomów, która robiła gówno z sygnału.
Będę na feriach u Ciebie to sobie sprawdzę wszystko Donnie. ;D
Zapraszam z Terrorem :)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #9 01 Lut, 2013, 13:36:39 »
Kiedy próbki ;>?

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #10 02 Lut, 2013, 00:09:21 »
A masz już G3? Bo właśnie się zastanawiałem nad nim, bo mi potrzeba delaya i reverbu, na osobne kostki nie prędko mnie będzie stać, a to się wydaje całkiem spoko opcją, miałbym od razu oba + opcjonalnie np. looper czy flanger czy co tam jeszcze on na pokładzie ma :) Powiesz pan coś więcej na temat tych efektów w tym efekcie? I jak to funkcjonuje ze zwykłym wzmacniaczem i zwykłymi kostkami? :P
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2013, 00:11:39 wysłana przez mhrok lama »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #11 02 Lut, 2013, 17:15:02 »
Jak działa ze wzmacniaczami? Nie mam regulacji poziomu pętli..mimo to działa super. Zajęło mi 5 minut takie ustawienie go, że nie czuje różnicy czy jest wpięty czy nie. Reverb (HD Reverb) jest zajebisty i ciężko będzie Ci znaleźć coś lepszego. Delay? Jest tam emulacja Memory Boya, która zaspokaja mnie w 100%. Jest też kupa odjechanych efektów rodem z kosmosu :) Używając go w trybie efektów będzie się czuł jakbyś miał zwyczajnie 3 efekty przed sobą (przy większej ilości trzeba używać funkcji scroll, żeby przemieszczać się w lewo/prawo). W kwestii efektów polecam z czystym sercem.  Próbki może mi się kiedyś siakieś uda nagrać :)

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #12 02 Lut, 2013, 17:38:55 »
No to kurwa, wiem już na co gromadzę kabonę :P Tylko jeszcze w TT pętle zrobić i będę ustawiony do następnego gasu :D Dzięki wielkie za info ;)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #13 02 Lut, 2013, 18:00:42 »
mnie interesuje porównanie z PODem HD - jeżeli będziesz miał możliwość, to spróbuj zrobić porównanie. Bo trochę jest tańszy od Line 6 i może warto wymienić?

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #14 02 Lut, 2013, 19:57:17 »
Macie  małą próbkę, nagrałem zgrywając sobie presety. OptoComp kompresor (śladowe ilości) wymieniony wcześniej HD-Reverb, w drugiej części dodatkowo ReverseDelay. Wszystko właściwie na ustawieniach domyślnych tylko reverba pokręciłem, żeby coś bardziej ambientnego uzyskać. Kompresja na sumie i to wszystko.


Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #15 02 Lut, 2013, 20:03:55 »
A jak przestery? znajdzie sie cos w pizdu mocnego? bo potrzebuje przesteru do małej bluesowej lampki, coby sie dało szatanować też, a taki G3 fajna opcja.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #16 02 Lut, 2013, 20:40:01 »
Czyli to jest próbka przy wpięciu w pętle wzmacniacza, tak?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #17 02 Lut, 2013, 20:48:18 »
Ożesz, to coś ma nawet ReverseDelay? :o :D
Mój Peavey Vypyr nawet miał... ;)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #18 02 Lut, 2013, 21:16:00 »
Nie, prosto w kartę, bez żadnych symulacji.

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #19 02 Lut, 2013, 21:26:35 »
Donnie, jak przestery? Def blek ultra uber hiperk dark antychrist metal pogram?

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #20 02 Lut, 2013, 21:31:15 »
Czyli to jest próbka przy wpięciu w pętle wzmacniacza, tak?

Nie, prosto w kartę, bez żadnych symulacji.

No właśnie, bo tak się zastanawiałem cóż to takie transparentne. O efektach można powiedzieć, że grają, dupska z pewnością to nie urywa, ale złe też nie są. Dla mnie odrobinę za płaskie, chociaż to może wina samych próbek.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #21 02 Lut, 2013, 23:23:33 »
Donnie, można ustawić np 3 dileje naraz ? Czy jedna sekcja- jeden efekt(typ) ?

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #22 03 Lut, 2013, 08:54:42 »
A jak przestery? znajdzie sie cos w pizdu mocnego? bo potrzebuje przesteru do małej bluesowej lampki, coby sie dało szatanować też, a taki G3 fajna opcja.
Tylko dopałki zmacałem do tej pory. Oczywiście są Metal Zony, Big Muffy, symulacje Mark V czy DR.
Donnie, można ustawić np 3 dileje naraz ? Czy jedna sekcja- jeden efekt(typ) ?
Można nawet 9 (o ile DSP uciągnie). Co chcesz, gdzie chcesz, w jakiej chcesz kolejności. W próbce nie ma żadnego ampa, mam stare struny. Próbka ma na celu pokazać jakie odbicia generuje reberb :) Dla mnie zabija wiele wtyczek vst reverbowych.
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2013, 09:57:28 wysłana przez Donnie »

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #23 03 Lut, 2013, 14:46:26 »
A tak z ciekawości, chociaż to w sumie fajny ficzer by był :D Da się zrobić tak że na przykład mam łańcuch octaver>tremolo>delay>reverb i na przykład w czasie numeru muszę mieć możliwość włączenia/wyłączenia octavera, delaya i reverba. Muszę przeskoczyć scrollem, czy mogę ustawić go tak, żeby wyświetlał je obok siebie, ale łańcuch dalej był taki jak wyżej? :)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Zoom G5
« Odpowiedź #24 03 Lut, 2013, 14:58:17 »
Donnie, napisz mi jeszcze proszę jak wygląda reszta Twojego rigu. Można będzie to u Ciebie poogrywać (domyślnie G3+G5).

BTW. nie myślałeś o M9 albo M13 ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
(NED) Zoom G3

Zaczęty przez Yakus Efekty

8 Odpowiedzi
7957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2013, 13:06:41
wysłana przez godo
2 Odpowiedzi
2265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2013, 22:20:37
wysłana przez Miyagi
Zoom R16 / R24

Zaczęty przez Mat Hardware

11 Odpowiedzi
4918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2015, 18:23:30
wysłana przez Mat
0 Odpowiedzi
1354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2018, 22:29:54
wysłana przez Szorstki_EVL
0 Odpowiedzi
1198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2018, 11:26:45
wysłana przez Orange