Autor Wątek: KEMPER PROFILING AMP USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 199933 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no dobra - tak na szybko - co jest zajebiste:
- mogę wyłączać/przełączać kilka efektów na raz jednym przyciskiem. Typu mam rig higainowy, ale czasem używam go z kaczką i z delayem+jakimiś modyfikatorami. Mogę zaprogramować (polega to na wciśnięciu na kontrolerze jednego przycisku i jednocześnie przycisków tych efektów które ma włączać/wyłączać) kilka kombinacji włączania modyfikatorów. W ten sposób do jednego rigu (zamiast rozmnażać to na ileś rigów) mam kilka kombinacji typu - dołączam samą kaczkę (to jest pikuś - dowolny kontroler to robi), ale jednym klikiem mam ogarnięte włączanie kilku modyfikatorów (delay, jakieś choruspodobne plus jeszcze coś) to jest dla mnie wow. Dotychczas ogarniałem to dwoma czy nawet kilkoma rigami... To powoduje, że w jednym secie Perform mam rzeczywiście pięć brzmień, z których robi mi się... ze 20 kombinacji.
- mogę podłączyć pomijając dwa jack'i stereo w samym Kemperze - cztery pedały / przełączniki podwójne - już pomijając że mogę to wow jest z tego, że łączenie z Kemperem idzie JEDNYM kablem, którym też Remote jest zasilany - wszystkie dołączenia pedałów mogę zrobić krótkimi kabelkami i zrobić sobie normalną podłogę z której wychodzi JEDEN kabel. Jeżeli kupię jeszcze jeden pedał (mam dwa) to mogę już na stałe zrobić sobie setup pt. ten jest do wahwah, ten do głośności, ten do modyfikatora (pitchshifter, poziom mixu Delay'a).
- looper działa sprawnie, minus to brak możliwości zapisania loopa/pamiętania go po włączeniu Kempera. Looper może być przed torem albo za nim (ja używam za torem sygnału - co daje możliwość zmieniania brzmień - jak ustawimy go przed to zmieniając brzmienie zmienimy brzmienie loopa plus mam wrażenie, że łatwiej zapchać dźwięk). Minus to brak możliwości regulacji głośności pętli- albo jeszcze tego nie rozkminiłem. 
- wyświetlacz - czytelny, można regulować jasność/kontrast.

w stosunku do FCB1010... dla mnie wow. pomijając rodzaj przycisków (te plastiki Behringera mnie wkurzały), pomijając jak na moje odczucie słabe pedały ekspresji - całość programowania ogarniania, brak ograniczeń jakie mnie bolały w FCB1010 (przypisywanie pedałów ekspresji do tego co chcę nimi kontrolować). Tutaj widać, że jest to fragment układanki Kempera i że jest to rzeczywiście dedykowane do Kempera.

czyli polecam, choć kasa typu 500 EUR nie mała jakby nie patrzeć.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
308 Odpowiedzi
239332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
338786 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
302208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
100 Odpowiedzi
56736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
68312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas