Autor Wątek: Groove Tubes GT 60 - mikrofon lampowy  (Przeczytany 36124 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Groove Tubes GT 60 - mikrofon lampowy
« 19 Sie, 2008, 20:29:26 »
Test dzieła Pattini, ale że opiekę artystyczną i patronat medialny ;) zapewniałem ja to i ja założę temat do komentowania :D


http://www.sevenstring.pl/testy/test-mikrofonu-groove-tubes-gt-60
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
a czy mikrofon został przetestowany do czegoś innego niż wokal?
Wzmacniacz basowy, kontrabas, fortepian, werbel? cokolwiek?
Bo jeśli nie, to równie dobrze mogę sobie odpuścić pytanie jak z jego charakterem? Czy liniowo przenosi 50-150Hz czy ucina?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
a czy mikrofon został przetestowany do czegoś innego niż wokal?
Wzmacniacz basowy, kontrabas, fortepian, werbel? cokolwiek?
Bo jeśli nie, to równie dobrze mogę sobie odpuścić pytanie jak z jego charakterem? Czy liniowo przenosi 50-150Hz czy ucina?

Liniowo nawet mikrofon pomiarowy nie przenosi tego zakresu ;)
Poza tym po kiego hooya komuś mikofon z liniową charakterystyką? Właśnie na tym polegają mikrofony wokalne/instrumentalne, że ich charakterystyka jest daleka od liniowej i kształtowana celowo przez producenta w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu do konkretnego zastosowania mikrofonu. Poza tym basy podbija się np. w majkach wokalowych, żeby ocieplić brzmienie i nadać mu bardziej radiową charakterystykę.
Widziałeś kiedyś, żeby ktoś z powodzeniem nagrywał na pomiarowym mikrofonie? Tego typu majki mają charakterystykę najbardziej możliwą z płaskich...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Gratuluje Patince debiutu na ss.pl i mega zajebistej tresci... Wiedzialem, ze to zdolna baba

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Mery, o zupełną liniowość mi nie chodziło, ale niektóre mikrofony beznadziejnie ucinają niskie częstotliwości. Chodzi mi głównie o to czy nadaje się ten mikrofon do zapisywania takich śladów o jakich pisałem.

A swoją drogą to nieźle, widze test by Leon, a potem czytam, że "Szept, który nagrałam stał się przez to mówiony jakby prosto w ucho. Miks zyskał klimat intymności, więc nie sądzę abym miała odwagę się nim pochwalić ;)"
kuuurde, co on rozdwojenie jazni ma ;) a potem sie zorientowałem co i jak :D

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
To ja bym zaproponował Pattini, żeby nagrała kilka rzeczy na tym mikrofonie. Póki jeszcze jest ;)
Jakieś zwykłe wokale z małej i większej odległości w kilku stylistykach. Żeby zobaczyć jaki jest jego efekt zbliżeniowy i jak działają pstryczki. No i te szeptane jakieś oczywiście ;)
No i jeżeli robiłaś coś z gitarą, to ja bym też z chęcią posłuchał.
Wydaje mi się, że do takiego testu przydałoby się coś do posłuchania. Wszak to o czym pisałaś to Twoje subiektywne odczucia :)
Możliwe to aby;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Przecież pisze jak byk że był nagrywany akustyk i wzmacniacz gitarowy :) Nawet jest napisane z jakim efektem. Akustyka zapewne może się uda zapodać. Elektryka nie bo mi się nie podobał efekt i poszedł się paść.
Jak chodzi o przenoszenie to myślę że miałeś głównie na myśli zakres od 75Hz, zakładając że przez większą część testowania był włącznony HPF który tnie poniżej 75 Hz. Co do reszty odpisze Patti bo ja się ni huia nie znam na tym :D

Mery - niestety żałoba zapanowała w naszym domu - sprzęt już pojechał do Wawy :( Ale wszystko co napisaliśmy wynika z miesięcznego pstrykania przyciskami i suwania suwaczkami.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
nie byloby fajnie na koncu kazdego testu dawac linka do dystrybutora i katalogowa cene? :)
Łe tej.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
nie byloby fajnie na koncu kazdego testu dawac linka do dystrybutora i katalogowa cene? :)

Byłoby, też mi tego brakuje :)

A testu gratuluje, bardzo fajny choć nie przeczytałem całego, bo póki co to mikrofonu używam wyłącznie do Skype'a i tematyka jest mi obca ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ok, jutro zapewne będę wrzucał dwa kolejne testy, i w nich będą już linki do strony dystrybutora, producenta i Mariolki co laskę za free robi ;) Patrycja ciągle się do kompa dopchac nei może (spróbujcie się przeze mnie przebić ;)) ale jak się uda to sobie z Biczelem pogada po fachowemu, ja się nie piszę :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
a czy mikrofon został przetestowany do czegoś innego niż wokal?
Wzmacniacz basowy, kontrabas, fortepian, werbel? cokolwiek?
Bo jeśli nie, to równie dobrze mogę sobie odpuścić pytanie jak z jego charakterem? Czy liniowo przenosi 50-150Hz czy ucina?
No wybacz stary ale nie mam żadnego instrumenta coś napisał pod ręką. W planach miałam drumlę i klarnet ale towarzystwo sie rozbiegło po Polsce i zajęło Bardzo Ważnymi Sprawami.

Po namyśle jednak skłonna jestem dać tu nową wersję "zwalczam się", proszę nie komentować wykonania, fałszuję bo lubię :)
Nagrane tylko na czystym GT60
linkas:
http://www.patrycjakrysik.com/sciagacze/zwalczam_sie_got_gt60_clean1.mp3
miłego słuchania
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2008, 22:58:59 wysłana przez Pattini »

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Kup melodyne to nie będzie fałszów ;)
Nagranie bardzo ładne. Ciepłe jak świeży kisiel :)
Nie wiem ile eq dodałaś i ile jest różnicy w technice śpiewu, ale brzmi zupełnie inaczej niż to co do tej pory zaprezentowałaś. Bardzo fajny mikrofonik.
Dzięki.
A szkoda, że z instrumentami nie wyszło, chociaż to nie jest główne zadanie tego mikrofonu.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Pattini, ja nie wiem czy to magia tego mikrofonu czy wzięłaś sobie do serca moje marudzenie kiedyś tam... Ale ta wersja jest o niebo lepsza i jest naprawdę bardzo bardzo przyjemna!!!! SUPER :D Prosimy o więcej ;)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
Prosiłam o nie komentowanie kawalka... nagrany dla mnie samej. Eq nie założyłam wcale na ścieżki wokalu, jest jak jest. Mam też wersję z spl, podrzucę tu linka jak go przyniosę (a mam wielką dziurę w glowie, więc nie gwarantuję).
I nie zamierzam kupować melodyne. fałszuję bo lubię. :D :D

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Dobry mikrofoni Twoje śpiewanie robia swoje.
Bardzo ciepły kawałek i bardzo ciepło zaśpiewany. Dobrze, że lubisz śpiewać :)
Mikrofon tylko pomaga :)

Dzięki za dodanie czegoś, co obrazuje dźwiękowo artykuł - właśnie tego nam potrzeba :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
Oj bardzo mi pomógł mikrofon. Bardzo blisko się słyszę/łam przy nagrywaniu, co miało wpływ oczywiście na artykulację. Normalnie cały czas płaczę z tęsknoty za mikrofonem GT60!!!
Nie wiem czy wrzucić jeszcze jeden kawałek - tam są i wokale i akustyk nagrany... waham się bo się wstydzę ;)
Nie nabrałam jeszcze dystansu emocjonalnego do tego kawałka...
Poza tym jeszcze nie jest dopracowany i takie tam bla bla bla...
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz, 2008, 19:54:39 wysłana przez Pattini »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Najtańszy nie jest. Nawet w MT ;)

Jakby się uprzeć, to można go mieć z juesej za jakieś 1300...

E: też edytowałaś - wrzucaj i nie pieprz ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz, 2008, 20:02:02 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Poza tym jeszcze nie jest dopracowany i takie tam bla bla bla...

bla bla bla, nie pierdol, tylko wlepiaj :) fajny masz glosik dziewczeciu!

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
No ok, ale proszę o łagodny wymiar kary :D
Oto linkas:
http://www.patrycjakrysik.com/sciagacze/prosze_cie4g.mp3
Nagrane z biegu :D

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
OMG... Ten akustyk jest nagrany na tym micu? Ostry master? Masakrycznie to brzmi...

A i ładnie tu fałszujesz ;)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
No kurde profeska mix, barwa krystaliczna i slodziutka, pelna podobie mnie sie... Gdzie Ty to nagrywalas?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
o fuck, jak to świetnie brzmi!! tak się zbierałem by Cie pochwalić Patti, ale Leoś zawsze mnie blokował ;)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Nitram - nie wiem o co Ci chodzi. Ten akustyk bardzo dobrze siedzi w miksie, takie delikatne - metaliczne brzmienie, szkoda że bas przykrywa praktycznie całą "duszę" instrumentu.
W każdym razie słychać, że dobrze wszystko siedzie.
Ale trzeba przyznać rację specjalistom, że przynajmniej 50% brzmienia to tejk i technika wydobywania dźwięku, bo te wokale już takie ciepłe nie są.

A tak swoją drogą. Jak nagrywasz wokale - czy też gdzie?

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
Ha ha ha... wokale nagrywam w dużym pokoju pomiędzy kanapą a komputerem :D Powiedziałabym, że w kapciach ale preferuję chodzenie na boso ;P czyli całkiem domowo i nieprofesjonalnie :)  Na dodatek w nocy. Chadzam spać o zaiste nieludzkich porach. I zazwyczaj nagrywam pomysły od razu jak leci. Improwizuję, a jak coś mi się spodoba to nagrywam. Wystarczy jedna noc, żeby wymyśleć taki kawałek jak te, co tu wsadzam. Wtedy czuję, że żyję! :D Rano mam nieco inne zdanie, szczególnie gdy Kacper ma nastrój buntowniczo - demolowniczy.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2008, 20:09:51 wysłana przez Leon »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Robiąc porządki na dysku, znalazłem pliczek z samymi ścieżkami akustyka, który od biedy nadaje się do upublicznienia więc oto moto:    http://www.sevenstring.pl/files/gt1.mp3  Sam akustyk, bez żadnych dodatków.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.