Autor Wątek: Do właścicieli Schecter Demon 7  (Przeczytany 10376 razy)

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Do właścicieli Schecter Demon 7
« 12 Sty, 2013, 13:10:41 »
Witam,
Jaki polecacie sztywny prostokątny futerał do Schecter Demon 7 26.5" ? Proszę tylko sprawdzone propozycje  :) Chcę qpić wysyłkowo, ale odpowiedzi sklepów w stylu "pewnie będzie pasował" albo "chyba kiedyś taki ktoś qpował" rozwalają mnie totalnie... Ten orginalny wygląda fajnie, ale qrcze trochę drogi...

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Qrwa, przestań tak pisać.
Spoiler

Offline KrupniQ

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
  • Go home and die
Posiadam Schectera 26,5", Loomisa co prawda ale wymiary chyba bardzo zbliżone. Kupiłem dokładnie ten case:

http://www.piano-forte.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=38&Itemid=91&vmcchk=1&Itemid=91

W rockandrollu w Gdańsku za coś koło 200pln (jakieś 219, nie pamiętam dokładnie). Powiem tyle - case ok jeśli jesteś gotów dokonać kilku małych modyfikacji. Ja podwyższyłem podparcie pod gryf, bo klucze opierały się na dole futerału, i dodatkowo dodałem uszczelkę na krawędziach futerału. Planuję jeszcze dać gąbkę z boku, bo gitara czasami się przesuwa, na razie radzę sobie z tym wciskając z boku moją szmatkę do wycierania gitary (na zdjęciu pokazany problem).

Plusy to na pewno stosunkowo niska cena, waga (lekki) i duży schowek (trochę większy niż kartka A4).

Minusy to na pewno konieczność pewnych modyfikacji.

Moim zdaniem futerał spełnia swoją funkcję. Wiadomo, wolałbym oryginalny wypasiony, ale jak się nie ma co się lubi...

Offline Młody

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
  • Lubię dżyn-dżyn.
    • DeadPoint
Posiadam Schectera 26,5", Loomisa co prawda ale wymiary chyba bardzo zbliżone. Kupiłem dokładnie ten case:

http://www.piano-forte.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=38&Itemid=91&vmcchk=1&Itemid=91

W rockandrollu w Gdańsku za coś koło 200pln (jakieś 219, nie pamiętam dokładnie). Powiem tyle - case ok jeśli jesteś gotów dokonać kilku małych modyfikacji. Ja podwyższyłem podparcie pod gryf, bo klucze opierały się na dole futerału, i dodatkowo dodałem uszczelkę na krawędziach futerału. Planuję jeszcze dać gąbkę z boku, bo gitara czasami się przesuwa, na razie radzę sobie z tym wciskając z boku moją szmatkę do wycierania gitary (na zdjęciu pokazany problem).

Plusy to na pewno stosunkowo niska cena, waga (lekki) i duży schowek (trochę większy niż kartka A4).

Minusy to na pewno konieczność pewnych modyfikacji.

Moim zdaniem futerał spełnia swoją funkcję. Wiadomo, wolałbym oryginalny wypasiony, ale jak się nie ma co się lubi...

Witam! Wiem, że nie na temat ale rozważam kupno identycznego Loomisa. Powiesz co nieco o tym badylu ?   :D


Offline KrupniQ

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
  • Go home and die
Ja myślę że wystarczy poszukać na forum, w sumie to jest jedno ze sztandarowych forumowych wioseł. Ale w skrócie: wygodne jak dla mnie, nie robi mi grubość gryfu, ale jak wolisz cienkie ibanezowe deski to może przeszkadzać. Jak gada to wiadomo, klasyka gatunku w postaci emg robi swoje na przesterach. Jakościowo tylko miałem problemy, pierwszy przyszedł do mnie z płaskimi progami (nówka ze sklepu), więc wymieniłem, drugi już jest ok, nie ma się do czego przyczepić.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Loomis to bardzo fajny "koń roboczy". Brzmi bez zarzutu, kurwi srodze, nie można się na nim zawieść, ale jest jakiś taki sztuczny i bez charakteru (szczególnie wersja w czarnym macie). Może to tylko wygląd, a może i coś więcej :) Jeżeli Ci to nie przeszkadza, gitara jest świetnym wyborem.

Offline KrupniQ

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
  • Go home and die
Mi się właśnie podoba wygląd, taki 'kulturalny' wręcz. Kwestia gustu.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
To prawda, kwestia gustu. Na szczęście nie wszyscy mają fetysz na full natural finish albo czarny jesion a'la Meshuggah ;)

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Dzięki za info, wezmę pod uwagę :-) Chociaż nie ukrywam, że napisałem post, aby nie musieć potem tuningować futerału :-) Jeden sklep zaproponował mi do tej gitary futerał do basu (to zdaje się 34") :-)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Przecież do 26,5" to pasuje praktycznie każdy case na superstrata... A prostokątne to wszystkie.

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
No prawie  :) Czyli mówiąc krótko - lepiej lub gorzej (jak nie są na ukośną główkę to będzie się opierać - jak napisał KrupniQ) - a chciałbym w miarę możliwości to nie dopasowywać.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurde, man, mam 3 takie wiosła i 3 różne case'y i KAŻDY pasuje.

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
zepeelin8
jak ci sie gra na tym demonie? zamierzam zakupic na dniach mozesz napisac coś grasz na tych przetwornikach originalnych czy wymieniales cos?

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Hej,
Niestety nie mogę odpowiedzieć - podobnie jak Ty chcę kupić Demona na dniach razem z case (inaczej się nie da - dzieciaki wszystko zniszczą, moje obecne wiosło jest już trochę poobijane)  :D Poza tym nie daje rady w stroju A  - 25.5" - wychodzi niestabilny makaron nawet na komplecie 13-62 (grubszych w muzycznym od ręki nie mieli). Tak prawdę rzekłszy kupuję trochę w ciemno, tylko na podstawie opinii ludzi z forum - ale decyduje atrakcyjna cena w stosunku do możliwości. Będzie ok, sąsiedzi na pewno będą wniebowzięci  :headbang:

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
jak zakupy zrobione?

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Kurier ma być po 15. Już 15:04, a jego wciąż nie ma. Cholera tracę cierpliwość  ;)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Ja mam 27' i 26.5 to 27 tez prawie we wszystko wchodzi ale juz bez zapasu jakiegokolwiek a 26.5 to normalnie tak jak pisał
Kurde, man, mam 3 takie wiosła i 3 różne case'y i KAŻDY pasuje.

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
Witam.
Czy zmiana stockowych pup w demonie na emg 707 daje dużą różnicę? Pytanie kieruję do osób które same zmieniały lub ogrywały demona przed zmianą i po.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Nie - różnica będzie niewielka

A nie ma sensu wymieniać tych pickupów które masz - to dobre przystawki na poziomie - osobiście znam przynajmniej jedną osobę która woli te Duncan Designed od innych aktywów.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Mam wersje sześciostrunową tych pickupów (Duncan Designed HB105a)  i nie zamienie na nic... oprócz blackoutów, ewentualnie. Fajne pickupy, nawet bardzo. Nie ma wstydu w porównaniu z Iemdżi moim zdaniem. Różnicę odczujesz chyba głównie w portfelu, bo zostanie Ci duużo mniej $

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
20057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 17:57:47
wysłana przez Cynic
1 Odpowiedzi
6758 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2011, 02:43:16
wysłana przez Omlet
9 Odpowiedzi
4072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2012, 20:07:16
wysłana przez zwylde1
11 Odpowiedzi
7091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2012, 12:40:41
wysłana przez Stivo2005
57 Odpowiedzi
18062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2014, 12:53:29
wysłana przez hub