Autor Wątek: Miks i masteriłng - kurs, szkoła itp. na start.  (Przeczytany 9477 razy)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Jak w temacie. Chciałbym w końcu ogarnąć trochę temat upiększania swoich wypocin i nagrać może do porządku EPkę, bo leży materiał i ni ma komu go zrealizować. Interesują mnie wszelkie kursy, czy to płatne, czy darmowe. Język polski nie jest wymagany. Równie dobrze może być po angielsku.

Z góry dzięki za propozycje i wybaczcie moje lamerskie pytanie, ale po prostu na forum jest sporo osób, których kawałki na prawdę fajnie brzmią, a ja im zazdroszczę i też tak chcę.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli


facet mówi chyba o wszystkim od początku do końca
i always go full retard

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Czy to muszą być materiały, które uczą pracy na jakimś konkretnym DAW, czy obojętne? Do Pro Toolsa jest fajna książeczka z przykładowymi miksami zapisanymi w projektach Pro Toolsa na płycie i dodatkowo opisanymi krok po kroku wygibasami inżyniera dźwięku/autora. Jeśli by Cię to interesowało, to jutro, bo nie pamiętam tytułu, a pora późna, żeby po znajomych dzwonić ;(

Z takich bardzo prostych i w miarę efektownych tutoriali YouTubowych to poleciłbym użytkownika ForTiorl. On jakieś tam dżenty gra, ale mu to nawet brzmi. To z kolei na Cubase jest. (http://www.youtube.com/playlist?list=PL26855E6BFEA3AA9A)

EDIT: @sify11 uprzedziłeś mnie pan :P

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
DAW nie jest jeszcze aż tak istotny, bo nie wybrałem jeszcze sobie żadnego, w którym tak na prawdę chciałbym robić, niemniej na upartego wszystko pewnie będzie się dało tak czy inaczej wykonać w jakimś jednym, wybranym. Dzięki za linki. Na pewno obejrzę i dam znać, czy coś się ruszyło, czy dalej mi nie brzmi ;)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ogólnie jak dobrze pamiętam chyba od cholery było takich akcji na for miks i mastering... Dlatego nie wiem po co znów ten temat (jeśli się mylę sorki).

A co do tego polecam przeczytać zakamarki audio.
http://zakamarkiaudio.pl/

Oraz zarejestrować się na tym forum, sporo się dowiecie i otrzymacie bardzo dobrą pomoc.
http://akysz.net/

Wg mnie więcej wam nie trzeba oprócz już własnych uszu i sprzętu :)
Pozdro !

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Wg mnie więcej wam nie trzeba oprócz już własnych uszu i sprzętu :)
Daj 12latkowi Samochód rajdowy i każ startować w zawodach WRC.

Zanim faktycznie zacznę robić to wszystko intuicyjnie, minie jeszcze sporo czasu. Potrzebuję po prostu w miare prostego i jasnego źródła informacji. Najlepiej zwartego i poukładanego, bo póki co, nawet nie wiem czego potrzebuję do "pracy".
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2013, 01:01:56 wysłana przez CmnD »

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Zakamarki audio to dobra rzecz jak napisal mlodysatan. Masa posegregowanej wiedzy z filmikami plus kurs miksowania mozna kupic ktory sporo wyjasnia. No i Igor odpowie na kazde pytanie.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Jak już jest taki temat aktualny, to skorzystam z okazji i się zapytam...
Zna ktoś jakąś dobrą szkółkę/podręcznik do Logic Pro?

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
www.amazon.com/gp/aw/d/0240818709/ref=redir_mdp_mobile/192-7770636-4488936 wklejam ten obiecany do Pro Toolsa. podobno bardzo dobry, moj spec to poleca.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Musze sprawdzić ten od Zakamarki Audio, bo już parę osób mi go polecało, w tym mój dobry kolega, który się w realizacji dźwięku trudzi. Zakupię kurs na dniach i jak będzie cacy, to za miesiąc się pochwalę.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Jedyne co mogę polecić to ciągłe miksowanie. Sesji wielośladowych w sieci jest obecnie tyle że tylko przebierać, IMO to najlepszy sposób ;)
Polecam i Pozdrawiam,


Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Wg mnie więcej wam nie trzeba oprócz już własnych uszu i sprzętu :)
Daj 12latkowi Samochód rajdowy i każ startować w zawodach WRC.

Zanim faktycznie zacznę robić to wszystko intuicyjnie, minie jeszcze sporo czasu. Potrzebuję po prostu w miare prostego i jasnego źródła informacji. Najlepiej zwartego i poukładanego, bo póki co, nawet nie wiem czego potrzebuję do "pracy".

Sluchaj sprawdz te zakamarki bo tam masz wszystko poukladane, tak jak powinno byc. Do tego Igor odpowie Ci na kazde pytanie zwiazane z masterem itp.
I tak jak sinquestsound powiedzial jesli juz bedziesz mial sprzet i checi to tylko i wylacznie siedz i rob miksy, na tym sie najszybciej nauczysz.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
23544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2009, 12:22:01
wysłana przez mleko
11 Odpowiedzi
9889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2011, 22:01:34
wysłana przez Jakub_Z.
1 Odpowiedzi
1397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 13:34:42
wysłana przez wojwyk
14 Odpowiedzi
40102 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2016, 10:49:30
wysłana przez baz0k
12 Odpowiedzi
4182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2021, 00:16:09
wysłana przez Omlet