Autor Wątek: "mix i master" opinie  (Przeczytany 2121 razy)

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
"mix i master" opinie
« 08 Sty, 2013, 18:24:01 »
Zapodaję wam tutaj przed chwilą skończony kawałek , to moja pierwsza styczność z próbą masteringu i szczątkowego miksu o którym nie mam za wiele pojęcia.Większość wyszło metodą prób, błędów i na ucho.Gdzies od połowy kawałka zaczynają się skoki głośności nie mam pojęcia czym spowodowane.
Chciałbym od was usłyszeć co jest źle a co można podrasować żeby nie waliło tak po uszach jak jest obecnie.kawałek bez basu.
Bawię się w fl studio jbc.
radzę przyciszyć nieco głośność bo może przyjebać.
pozdrawiam !

https://soundcloud.com/cosmosophy/astral
 
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2013, 18:29:13 wysłana przez sonjaczki »
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #1 08 Sty, 2013, 20:16:10 »
Generalnie porównuj miks w czasie pracy z dobrze brzmiącymi miksami znanych kapel, łatwo wtedy dużo braków wychwycić.
Przede wszystkim brzmienie gitar, zamulone i schowane, do tego kompresor/limiter na sumie źle ustawiony stąd te akcje z głośnością o których piszesz, ciężko się tego słucha także sporo pracy jeszcze.

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #2 08 Sty, 2013, 20:42:43 »
a czy nagrywając gitarę dużo lepiej jest nagrać praktycznie na czysto po czym w programach się bawić w jakieś modulacje, czy z poziomu (używam tone porta) oprogramowania w tym przypadku podfarm ?
i tak btw. czym w zasadzie jest mix ? na mój rozum to przede wszystkim ustawienie ścieżek i głośności ,w zasadzie moja intuicja na ten temat się kończy. wiem że mógłbym sobie wszystko wpisać w google ale chciałbym bardziej rzeczowych informacji i przede wszystkim na co szczególnie zwracać uwagę.
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2013, 21:01:01 wysłana przez sonjaczki »
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #3 08 Sty, 2013, 21:00:59 »
http://www.systematicproductions.com/mixing-guide.htm albo chociaż http://sklep.0db.pl/product/produkcja-muzyczna-od-podstaw-dvd/ wszystko jasne.
Nikt nie napisze ci jakiejś złotej dewizy. Masz się uczyć sam i tyle. Tak to działa.
Ja siedzę nad tym 10 lat i dalej niewiele wiem :/

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #4 08 Sty, 2013, 21:40:24 »
nie napisałem nic odnośnie złotego środka , każdy ma swoje ucho i wrażenie odnośnie utworu , więc robi po swojemu , chodzi mi o podstawowe zasady jakie obowiązują przy tego typu pracy których nie można przeskoczyć.
wydaje mi się że nigdy się nie dowiesz :D wszak to nieskończona sprawa. widzę że warto się będzie zaopatrzyć w kilka ciekawych rzeczy , jakiś czas temu w estrada i studio było dvd poświęcone pracy w studio, żebym był mądry wcześniej to nie byłoby mnie tutaj.w każdym bądź razie jeśli ktoś ma coś do dodania to zapraszam.
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #5 08 Sty, 2013, 21:53:21 »
Może najpierw popracuj nad uzyskaniem dobrego brzmienia już na etepie mixu, a master sobie odpuść, do czasu aż będzie dobrze grało bez masteringu. Poświęć trochę czasu na dobór ampsimów i ich ustawienie, upatrz sobie jakieś dobre odpowiedzi impulsowe. Poszperaj w YouTubie, jest tam sporo tutoriali jak się miksuje metal od podstaw.

Offline fraunos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #6 09 Sty, 2013, 01:58:03 »
Na prawdę, poczytaj na necie, bo odpowiedzi zostały udzielone tysiące razy na pytania, które zadajesz, albo chcesz zadać :p I nie ma jakiejś ukrytej tajemnicy, która sprawia, że innym wychodzą lepsze mixy niż tobie, trzeba tylko ćwiczyć, uczyć się, i ćwiczyć. Rada ode mnie - naucz się używać najbardziej podstawowego narzędzia - EQ. Nie próbuj używać tych, których działania nie rozumiesz. I nie chodzi o samą teorię, bo wszystko przyjdzie z czasem, dopiero po jakimś czasie nauki. I nie myśl, że mix, który zrobiłeś w 2, 3, 4, 5 godzin brzmi dobrze, bo słuch się męczy, rób sobie przerwy, posłuchaj jak to brzmi dnia następnego.
http://forum.cockos.com/showthread.php?t=29283 tu jest świetna lektura, nie przczytałem do końca, ale polecam :)

no i tak jak mówiłem - w necie jest w chuj wiedzy, tylko trzeba po nią sięgnąć

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #7 09 Sty, 2013, 23:39:30 »
kapitalnie , dzięki za pomoc , czas przysiąść i uzupełnić skilla.

kiedyś słyszałem że najlepiej zapoznawać się z programem bawiąc się nim , rzeczywiście tak zrobiłem , większość rzeczy , tj. kompresorów ,efektów jakiś innych modulacji czy wyżej wymienionych urządzeń których funkcji nie kumam używałem na ucho.Oczywiście słychać różnicę , sam "końcowy" efekt mnie nie zadowala dlatego do was się zwracam.
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2013, 23:45:11 wysłana przez sonjaczki »
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

bandit112

  • Gość
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #8 09 Sty, 2013, 23:52:40 »
No i weź jakieś normalne sample (i normalny sampler przy okazji), bo te zawarte we FL są o kant dupy rozbić.

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #9 10 Sty, 2013, 22:58:07 »
No i weź jakieś normalne sample (i normalny sampler przy okazji), bo te zawarte we FL są o kant dupy rozbić.

odnośnie czego to mówisz ? perki? bo nie wiem.
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

bandit112

  • Gość
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #10 11 Sty, 2013, 14:57:09 »
no perki

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #11 11 Sty, 2013, 18:15:54 »
Dobra.Zarzucam dzisiejszą wersję , nagrałem od nowa gitary , dałem mniej siary i gejnu , wyrzuciłem wszystkie efekty robiące echo czy inny syf z poziomu pod farma.
Skleciłem , porobiłem mixa i jest o niebo lepiej.Leciutki reverb z pziomu programu , gitary wydaje mi się że nie zamulają tylko słychać o co im chodzi.
btw. sample nie są z fl studio :D

taaa. oczywiście zapomniałem dorzucić kawałka.
proszzzz
https://soundcloud.com/cosmosophy/astral-ii
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #12 11 Sty, 2013, 20:26:03 »
Dotrwałem do 15sec. W unnym temacie jest kawałek Feared do zmixowania. Można sobie ściągnąć ślady i mixowaćni porównywać do innych. Polecam takie ćwiczenie.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #13 11 Sty, 2013, 23:58:04 »
Gitary brzmią jak z kibla. Wyjeb reverb.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #14 12 Sty, 2013, 15:57:26 »
Cholera jasna , rzeczywiście trzeba odpoczywać od miksowania , wczoraj mi brzmiało to zupełnie inaczej niż kilka godzin później xD
Muszę posiedzieć nad tym dłużej.
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: "mix i master" opinie
« Odpowiedź #15 13 Sty, 2013, 17:24:24 »
Straszny chaos i ciężko się przebić do treści. Wszystko jakoś skomasowane w środku przez co się robi kocioł jeden syczący. No i perka jednak cienizna, na tych samplach nic z niej nie ukręcisz.
nie lubie placki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
26 Odpowiedzi
5200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2009, 14:01:17
wysłana przez Semedi
22 Odpowiedzi
3735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2012, 21:52:57
wysłana przez mlodysatan
4 Odpowiedzi
1455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2014, 11:43:47
wysłana przez Gaclav