Autor Wątek: Yamaha THR 10  (Przeczytany 42138 razy)

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Yamaha THR 10
« 08 Sty, 2013, 18:19:57 »
Witam Panowie Gittarzyści  :D
Czy któryś z Was miał do czynienia z takim domowym wzmaczkiem Yamaha THR 10 ?
Potrzebuję czegoś do domu a mam strasznie mało miejsca a to jest małe jak radio tranzystorowe ;)





Pozdr
Max

Posty połączone: 08 Sty, 2013, 18:27:40
AAAAA !!! waży 2,8 kg i można na baterie grać gdyby ktoś pod namiot jechał ;)

Posty połączone: 08 Sty, 2013, 18:29:42
http://www.thomann.de/pl/yamaha_thr10.htm
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2013, 18:29:43 wysłana przez Maxla40 »

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #1 09 Sty, 2013, 01:38:22 »
Ola Englund dostał dzisiaj jeden. Prawdopodobnie ukręci z niego brzmienie podobne do dźwięku wylewania surówki z pieca hutniczego w Nowej Hucie, więc se "ograsz" na jutubie.

Tak totalnie serio, to to może sprawdzić się w domowych warunkach, tylko nie jestem przekonany co do tych głośników, strasznie makukane jakieś... 2x8cm? Z drugiej strony to działa jako interfejs audio na USB, co też się może trochę przydać. O ile jest znośnej klasy.
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2013, 01:40:58 wysłana przez Ajbi7 »

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #2 10 Sty, 2013, 23:46:31 »
Dzięks,

Strasznie jestem ciekawy jakie będą opinie ;)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #3 23 Lip, 2013, 15:50:15 »
Ja mam i chwalę bardzo nawet na basie można na tym grac o ósemce nie wspomnę. Do domu idealne na słuchawki tez.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2013, 19:01:57 wysłana przez Jesus »
return to monke

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #5 23 Lip, 2013, 19:46:53 »
Robiłem porównanie wszystkich trzech najbardziej uniwersalny jest THR 10. Wersje są C Classic Blues i X Metal.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #6 23 Lip, 2013, 19:51:50 »
Hmm... Tylko w tej cenie można mieć: PODa HD300, Fendka Mustąga III,  Peavey'a VIP 2/3, Jet City JCA2112RC, Blackstara HT1 (np. nową wersję "metal", która jest ponoć za*ebista) i jeszcze zostanie, Blackstara ID15 albo za dopłatą do ok. 1300 nówkie HT5, etc.... Trochę średnio opłacalnie wypada przy nich ta Jamaszka...

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #7 23 Lip, 2013, 20:24:09 »
HD300 niestety nie ma głośniczka a reszta wygląda na podobną klasę.
return to monke

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #8 23 Lip, 2013, 21:33:10 »
Mialem Fendera Mustang IV mam teraz POD HD desktop.
To one blado wyglądają przy THR. Yamaha brzmi - Pod i Fender to przy niej pierdziawki o reszcie się nie wypowiadam bo nie znam.
Ale znając życie pewnie muszą być rozkręcone by brzmiały.

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #9 24 Lip, 2013, 08:05:45 »
Aligatorze właśnie mnie przekonałeś do THR10. :D

Ale ja nie miałem takiego zamiaru odpuść sobie bo potem będzie na mnie. Whisky wczoraj piłem i piwo o wino białe i czerwone i coś jeszcze co nie wiem jak się nazywa tak ze nie kupuj w żadnym wypadku zwolnij mnie z tej wielkiej odpowiedzialności to nie bylem ja to ten drugi co mnie nie lubi jemu daj w ryja
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #10 24 Lip, 2013, 11:15:04 »
Kupuj nie będziesz żałował teraz to ja nie on :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #11 24 Lip, 2013, 14:05:49 »
A ja kręciłem w tym gałami z godzinę i brzmiało to dla mnie nieszczególnie (THR10). Od klina po hi-brit nawet nieźle, czy lepiej czy gorzej niż pod hd to nie powiem - podobnie, ale hi-gain to już jakaś bieda. Głośniczki małe, pierdolnięcia nie ma co oczekiwać, ale na słuchawkach nie było wcale lepiej. Co więcej na czystych kanałach głośność bardzo niska na słuchawkach. W zasadzie musiałem podkręcić vol/gain wysoko, żeby osiągnąć zadowalającą głośność. Testowałem na jakichś panasonicach zamkniętych z kategorii "media markt - 60zł".

Także imho szało nie ma. Chciałem bardzo zamienić poda hd na toto ustrojstwo, ale się rozczarowałem.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #12 12 Sie, 2013, 02:01:50 »
Dzięki Wszystkim za opinie. Głupi już jestem czy brać, czy nie. Kańciapę mam teraz całkiem blisko chaty i się zastanawiam. Tak, czy siak, dzięki.

Pozdr
Max

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #13 28 Sty, 2014, 23:34:48 »
Dla wszystkich zainteresowanych: właśnie wyszedł nowy firmware V.2 do oryginalnych THR5 i THR10. Zrobili od nowa symulacje kolumn, ma być lepiej.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #14 28 Sty, 2014, 23:45:04 »
Jaka dokładnie jest różnica między 5 a 10?
return to monke

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #15 29 Sty, 2014, 08:37:32 »
Jaka dokładnie jest różnica między 5 a 10?

5





:D
B ( o ) ( o ) B S

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #16 29 Sty, 2014, 09:10:41 »
Możliwości oba urządzenia mają takie same teoretycznie. THR5 jest mniejszy mimo tej samej mocy i ma mniej gałek. M.in.: brak presetów, tone zamiast bas/mid/treb, brak osobnego pokrętła głośności dla aux/usb.

Jest zatem bardziej upierdliwy w użytkowaniu i nieco gorzej brzmi, ale za to jest mniejszy, a po podpięciu do kompa "jeden pies".

Imho brak presetów jest dyskwalifikujący, bo nie masz możliwości ustawienia wszystkich parametrów bez edytora na kompie, a jakbym chciał non stop wzmacniacz do kompa podpinać, to już bym na kompie grał :P

Pograłem wczoraj nieco na V.2 i muszę przyznać, że faktycznie te paczki poprawili. Ciężko zdefiniować co się stało, ale brzmi bardziej naturalnie. Wszystkie paki są dla mnie teraz używalne, podczas gdy wcześniej miałem nieco zażaleń.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #17 29 Sty, 2014, 11:38:31 »
Dla wszystkich zainteresowanych: właśnie wyszedł nowy firmware V.2 do oryginalnych THR5 i THR10. Zrobili od nowa symulacje kolumn, ma być lepiej.

Jest lepiej.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #18 13 Lip, 2015, 02:10:54 »
Ponieważ cały czas paczę za czymś małym do domku, uznałem iż ogranie zachwalanego przez wielu  thr-a to konieczność.

Temat  stary, ale muszę podzielić się moimi wrażeniami,które...

Są mega kiepskie. Imho wzmak gdyby kosztował  2-3x mniej to byłby do zaakceptowania.

Czysty/krancz -  możliwe,  a dla tych co lubią może i nawet niezłe. Dly/reverb - też. Mocniejsze drajvy - jakiś taki chujowy drut wszechobecny i  odpychająca sztuczność. Gusta są różne, więc niektórym może podpasować. Ale za 1200(po tyle stał w tym sklepie)??? Bo ładny dizajn?  Ja się rozczarowałem.

Dwa razy tańszy micro cube zagrał mi lepiej, a za cube'ami nie przepadam delikatnie mówiąc.

Podzieliłem się moimi odczuciami, żeby ktoś nie zrobił tego co sam chciałem zrobić przez chwilę, czyli kupić w ciemno.

Ku mojemu zdziwieniu, jedyny wzmak z tych małych, który imho "daje" radę to  pivi vypyr. Tutaj zaskoczony byłem w drugą stronę - spodziewałem się kolejnego spidera, a okazało się że to bardzo miły wzmak do domku.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2015, 02:18:05 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #19 13 Lip, 2015, 06:13:10 »
Posiadam THR10 od dwóch lat i jestem mega zadowolony. Ale gdy byłem na nim pograć w sklepie wyszedłem z dokładnie takimi samym wrażeniem co ty. Z resztą można tutaj znaleźć co napisałem. Ostatecznie kupiłem okazyjnie i to była dobra decyzja. Po 2 dniach posłałem HD500 w cholerę, bo nie mogłem zdzierżyć jak to nagle plastikowo i do dupy brzmi. Z resztą sam powinieneś wiedzieć, że jak Ci się wydaje, że coś z technologią COSM (Cube) brzmi lepiej od czegoś innego, to coś tu jest grubo nie tak ;]

Po pierwsze THR to nie jest sprzęt do nagłaśniania pomieszczeń, nie masz go słuchać z daleka, tylko postawić przed sobą na biurku, stole, czymś tam. Brzmienie które ta maszynka z założenia odbija od podłoża będzie się zmieniało. Na stole drut, na kanapie basik, itp. Najlepiej oceniać na słuchawkach moim zdaniem.

Po drugie firmware V1 był biedny, V2 jest znacznie lepszy. Można to jakąś tam kombinacją przycisków sprawdzić.

Po trzecie trzeba pamiętać, że thr odwzorowuje konstrukcje zamodelowanych wzmacniaczy, a więc i sposób działania korekcji. Trzeba pokręcić gałeczkami, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Myślisz, co to k...wa jest, a potem się okazuje, że ponoć 800-ta faktycznie wali taką siarą, że uszy pękają jak masz wszystko na 12 ustawione.

Nie mówię, czy to jest warte 1200zł, dla kogoś jest dla kogoś nie, kwestia potrzeb.

Tu masz wideło na zachęte, że to jednak brzmi:
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2015, 06:23:23 wysłana przez szu »
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #20 13 Lip, 2015, 21:11:19 »
No właśnie,  jak coś z COSMem brzmi lepiej, to pytanie z czym tutaj jest coś nie tak ;)

To był THR wyciągnięty z pudełka, mniej więcej na wysokości mojej głowy, sprawdzony w pełnym zakresie gałki master, na dwóch gitarach. Kręcić kręciłem,  ale  i tutaj filozofii nie było bo korekcja to trzy gałeczki, więc chyba nie ominąłem żadnego ukrytego ficzeru, a skoro na podzie(imho 100000x lepszym) i fractalu ukręcam  co chcę, to i tutaj powinno się udać.

I jak mówię - zły sprzęt to nie jest, pewnie niektórym się może bardzo spodobać (szczególnie rokendrolowym ludziom), jednak za takie pieniądze można oczekiwać czegoś więcej.



« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2015, 21:13:19 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #21 13 Lip, 2015, 21:32:01 »
A jakie to ma znaczenie jak Yahama łyknęła Line 6-a :) 

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #22 13 Lip, 2015, 22:02:11 »
Może mieć większe niż myślisz ;)
No pain No gain !

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #23 14 Lip, 2015, 04:54:23 »
Może być tak że w tej cenie ludzie dzielą się na tych co wolą hd i tych co wolą thr. Ja należę do tych drugich, a miałem poda trzykrotnie.

Będzie następna generacja thr, więc chyba to przejęcie jednak nie ma tak wielkiego znaczenia.

Może blackstar core czy beam?
« Ostatnia zmiana: 14 Lip, 2015, 05:00:26 wysłana przez szu »
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Yamaha THR 10
« Odpowiedź #24 14 Lip, 2015, 08:02:44 »
Jeszcze myślę kwestia który model ogrywałeś. Ja miałem PODa, ogrywałem THR10X i wrażenia są pozytywne. Kupił bym go, gdyby nit fakt, że konstrukcja nie wydala przy rozkręceniu Vol i Guitar na ok 75%, pojawiają się jakies mechaniczne hałasy (sprawdzone na dwóch innych egzemplarzach). To mnie chwilowo zniechęciło, a teraz to już nie wiem czy nie czekać na drugą generację.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2194 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2009, 11:53:16
wysłana przez Br-Owca
5 Odpowiedzi
5872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2011, 13:07:11
wysłana przez purpleman
6 Odpowiedzi
6492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2012, 23:59:15
wysłana przez MadYarpen
6 Odpowiedzi
2494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 14:29:13
wysłana przez intorm
9 Odpowiedzi
3993 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2015, 13:35:38
wysłana przez 7th