Ankieta

Wiosełko do 2000

LTD M-400/M-401
7 (35%)
Jackson RR3
2 (10%)
Charvel
5 (25%)
Ibanez
6 (30%)

Głosów w sumie: 19

Autor Wątek: LTD M-401/M-400 vs Jacksony 2000 metal  (Przeczytany 4405 razy)

Offline Zarthor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
LTD M-401/M-400 vs Jacksony 2000 metal
« 06 Sty, 2013, 12:25:18 »
Witam!
Niedługo będę chciał się przesiąść na coś lepszego.
Posiadam LTD F-100 z EMG 81 oraz Marshalla MG 50 Fx.
Znajomy ma na sprzedaż LTD M-401 z casem za 2 patyki. Na allegro M-400 za 1900.
W cenie do 2000 ,- można już szukać Jacków RR3, DK2 itp.
Docelowe strojenie się to Standard C. Gram szeroko pojęty metal > lead guitar. Zależy mi na FR.

Co sądzicie o  LTD a o Jacksonach?
W grze solowej na pewno przydadzą się 24 progi (RR3). Jacksony można spotkać wyposażone w Seymoury, Merliny.
Jak z brzmieniem z dechy poszczególnych marek?
Może w ogólne coś innego dostanę?
 :headbang:
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 12:29:30 wysłana przez Zarthor »

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
m-400 były robione w korei, m-401 w indonezji także rozpatrując te dwa modele raczej poszedłbym w stronę m-400. Sam mam m-400 i ta gita ma u mnie dożywocie, zmienię sobie kiedyś mostek na oryginalnego floyda i będę w 100% zadowolony.

Offline Zarthor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Dodałem ankietę.

Podsumowując w tej cenie nie ma zbyt dużych różnic brzmieniowych i każdy wybór będzie dobry?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Większe różnice będą między poszczególnymi lepszymi i gorszymi egzemplarzami niż różnymi modelami. Superstratów jest od ch**a w tej półce cenowej, ciężko jakichś liderów wskazać. Zdarzają się oszałamiające Epiphone'y i słabe PRSy. Trza ograć i tyle.

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Lol, od kiedy RR3 ma 24 progi?

EDIT: O, cześć Zarthor!

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
True !

 Ja miałem ostatnio w łapach ltd-401 mhb.. tego barytonga. Produkcja indo, nie oszałamia ale zrobiła mi lepiej, niż koreańskie schectery do 2 tysięcy. Szczerze, czułem że jest mniej plastikowa i pusta.   
   Do 2000zł ibanez przekonuje mostami, spokojnie znajdziesz edge lub lo pro edge.   
  Jakcsony dk-2 przekonują osobiście mnie i drewnem i wykonaniem, często gęsto mają już seymoury i ten most nie jest wcale taki najgorszy w nich. 
Ale do oryginału się nie umywa...
   Wybór jest dość ciężki ale ja kierowałbym się z takim funduszem na charvele, ostatnio był dość zniszczony na allegro ale miał dobre klucze, japan 91r, jesion, sh1 i sh6 w pakiecie.  I z ofr.   Za 1850 stał.   I mnie ogólnie jakoś tak kręcą xd

 Ale wszystko zależy od ciebie. Ja swego czasu miałem heartfielda z 94r   progi jak nówi, idealny stan ofr i dimarzio, decha z jesionu.. No ideał za 1200zł trochę żałuję że go teraz nie mam :P..
  Czasem i tanio da się znaleźć zawodowe wiosło, ale coraz mniej takich okazji, jak na moje oko

Offline Zarthor

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Chodziło mi o minus na rzecz RR3.

Ogranie kilkunastu modeli z tego segmentu cenowego rozwieje wątpliwości?


Siemka!
Czyżby to niechlubne forum ciągnęło się aż tutaj?!  :-[

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Każde ogranie rozwiewa wątpliwości ;)
 Jeżeli masz możliwość to warto ogrywać, przynajmniej nie bedziesz zawiedzony :)

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Polecam M-400. Miałem to w rękach. Jest bardzo wygodna, bardzo dobrze przenosi dźwięk. Jedyny minus to brak OFR.
Miałem okazję kupić za nieduże pieniądze, ale .... gram na siódemce :D

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Ja na twoim miejscu sprzedałbym to co tera masz i kupił spoko combo i tańsza ale tez spoko gitarę
Fekal Party

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja na twoim miejscu sprzedałbym to co tera masz i kupił spoko combo i tańsza ale tez spoko gitarę

Lopatron dobrze gada, bo co da fajne wiosło z tak gównianym (bez obrazy) wzmakiem? Serio, miałem kiedyś zestaw Schecter Demon (mahą) + MG Raven II 100 Custom + Marshall 1960A, jakby nie patrzeć rig dość tani (4kPLN dało by radę wyrwać, a z Raven I/Fendmess/Vintage wyszło by i 3.5kPLN), a gniótł jajca nie raz na scenie wprawiając w zakłopotanie nie raz dużo lepsze sprzęty (podobno). Zresztą, pare dni temu pomagałem kumplowi w nagrywkach jego sprzętu, w prosty sposób osiągneliśmy serio kozackie brzmienie na zestawie LTD VB-400 + Puff TS808 + Bugera 6260 + Harley Benton 212 CV30, nie licząc wiosła taki rig można skompletować za 1.6-1.7kPLN. Żeby było ciekawiej, to wiosło ciągnęło brzmienie w dół, pewnie przez chujowe EMG :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Już pisałem na PW. Kup moje koreańskie MH-201, zmienione są pickupy na SD, mostek też; masz do tego hard kejs i jeśli byś się do 17ego wyrobił to nawet mniej niż 1,5k za wszystko. Egzemplarz jest bardzo udany, więc nie będzie różnicy między tym a 400, nie zdziwiłbym się nawet gdyby 1000 Deluxe (Gibek Studio już zebrał baty). Zaoszczędzoną kasę przeznaczysz na wzmak i wieś śpiewa i tańczy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2007, 15:21:35
wysłana przez Sebastian
20 Odpowiedzi
10182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2009, 01:25:31
wysłana przez BartekL
7 Odpowiedzi
5265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2011, 11:22:26
wysłana przez Zomballo
67 Odpowiedzi
16956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 16:28:15
wysłana przez Dexterek
4 Odpowiedzi
2286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2013, 00:33:43
wysłana przez polec