Autor Wątek: TONEPORT DI / GEARBOX PLUGIN GOLD dzien nowej zabawki :)  (Przeczytany 11325 razy)

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
przyszla paczuszka przyjemna :) w srodku toneport DI - jest to zestaw interfejsu USB podobnego do Toneporta GX z tym ze wygladajacego na solidniejszy bo metalowy - wyjscia usb , sluchawkowe , w symetryczne do monitorow oraz wyjsc jack DI - czysty nieprocesowany sygnal.

Ogolnie dostajemy wszystkie mozliwosci toneporta GX czyli program gearbox + obsluga gearbox plugin + (w wersji gold) modelpaki MS , CC i FX :). Czyli ogolnie mozemy sobie grac elegancko przez kompa z brzmieniem poda xt oraz nagrywac czysty sygnal DI i przerabiac go potem pluginem gearboxa co jest o niebo wygodniejsz eniz nagrywanie gotowego przesterowanego sygnalu.

Nad brzmieniem nie bede sie rozwodzil gdyz pewnie wiekszosc z was wie jak brzmia symulacje line 6  - tutaj otrzymuje duza wieksza wygode pracy.

Interfejs moze pracowac jakos glowna karta dzwiekowa , mozna tez nie korzystac z niego a z innego interfejsu , jednak zeby uruchomic gearbox plugin toneport di musi byc wpiety do kompa jako `usb dongle` czyli taka niby autoryzacja.


Reasumujac - interfejs usb z obsluga nagrywania 24 bit i mala latencja , gearbox plugin i wszystkie modelpaki - za 120$ nowe na ebay :) ja trafilem na jakas promocje , normlanie mozna z 180-200 wychaczyc.

myspace.com/drownmyday

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Zajebioza. Bardzo fajny patent. Gratuluję i zazdroszczę ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Dopisz jeszcze kilka zdan i damy do recenzji ;)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ja dzisiaj kupilem dokladnie cos takiego, tylko uzywke. Moglbys cos skrobnac, a najlepiej cos nagrac ? Najchetniej cos z metal packa :D


a...i do czego jest ten przycisk PAD ?
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2008, 20:23:45 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wrr, przez was mi sie pojawia taki malusienki G.A.S.ik wewnetrzny i mam ochote na takie cuś :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja dzisiaj kupilem dokladnie cos takiego, tylko uzywke. Moglbys cos skrobnac, a najlepiej cos nagrac ? Najchetniej cos z metal packa :D


a...i do czego jest ten przycisk PAD ?

a Ty bys nie mogl? ;]

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Soory... zapomnialem napisac ze mi to Muchatek sciaga :P Takze zanim dostane to potrwa z miesiac.
Motyl - z tego, co piszesz, to wynika, zen a tym cacku mozna robic taki cyfrowy "reamping" ?
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2008, 20:40:14 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Jak najbardziej :) Mozna nagrywac sobie sygnal DI monitorujac z przesterem , potem ten DI mozna przepuscic przez piec i zgrac albo wtyczka vst nalozyc siare :)
myspace.com/drownmyday

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Ja dzisiaj kupilem dokladnie cos takiego, tylko uzywke. Moglbys cos skrobnac, a najlepiej cos nagrac ? Najchetniej cos z metal packa :D


a...i do czego jest ten przycisk PAD ?

kupiles tego co ja mialem zamiar pojesc, tylko ze odlozylem zakup na wieczor :D

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Jak najbardziej :) Mozna nagrywac sobie sygnal DI monitorujac z przesterem , potem ten DI mozna przepuscic przez piec i zgrac albo wtyczka vst nalozyc siare :)
Ale mowisz przez piec ? Normalnie moge se puscic zalozmy przez moje 5150 ten ze tak powiem suchy sygnal z DI ? W jaki sposob ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
normalnie :) musisz miec tylko interfejs z wyjsciami dodatkowymi , oprocz tych ktore na moniotry czy sluchawki ida . W programie zapodajesz sciezkie DI na dane wyjscie , zniego puszczasz sygnal do pieca , potrzebny jest tylko reamp box , urzadzonko ktore zmienia sygnal liniowy na hiZ gitarowy (odwrotnosc DI boxa - bez niego tez dziala tylko trzeba glosnosc wieksza dac i sie nieco brzmienie zmiena). Czyli kabelkiem z wyjscia karty do pieca , ustawiasz sobie brzmienie i zgrywasz to mikroonem na inna sciezke.

Czyli ogolnie podlaczasz wsyztsko , wlaczsz piec , podkladasz mikrofon dajesz play i czekasz az ci sie z sygnalu DI ladne przepuszczone przez piec gitarki nagraja :)
 na tym przeciez reamping polega :)

przycisk PAD to wzmocnienie ilestam decybeli do wyboru zaleznie czy masz aktywne czy pasywne przystawki
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2008, 22:11:59 wysłana przez motyl »
myspace.com/drownmyday

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Acha, spoko. Dzieki
A co z jakimis nagraniami? :>
wearehelp.bandcamp. com

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
jak poskladam kawalek caly to zapodam :)
myspace.com/drownmyday

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
smakowicie brzmi ten Toneport, nie wiedzialem ze to takie fajne. chce ktos zamienic PODa 2.0 na to cos? :D
Łe tej.

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
z tym ze toneport jako taki nie ma funkcji plugin , tzn mozna ja ewentualnie dokupic chyba za 50$ , jak cos to szukaj  `gearbox plugin` najlepiej w wersji gold (wtedy jest z modelpakami)
myspace.com/drownmyday

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Da rade jeszcze kupić gdzieś to cacko? Najlepiej w uk.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
5632 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2008, 01:14:41
wysłana przez Yony
39 Odpowiedzi
17024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 15:26:14
wysłana przez sic
19 Odpowiedzi
9102 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2009, 11:26:41
wysłana przez dom?n
5 Odpowiedzi
3915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 20:39:32
wysłana przez matisq
9 Odpowiedzi
5352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2011, 11:10:33
wysłana przez benkai