Autor Wątek: #MayonesDuncan Solo Competition  (Przeczytany 35398 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 776

Facet z tymi łapami powinien mieć policyjny nakaz grania na co najmniej siedmiu strunach ;)

majkelk - racja z Wawrzyniakiem. Bo ogólnie trochę się atak klonów zrobił.

Tu coś lekko inaczej:


Plus taka oto playlista:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLngMv14jt8A8fxjzn6KvPgqyvh0U4rKeD
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2013, 22:11:07 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

bandit112

  • Gość
Jak posłuchałem kilku solówek na początku tematu, to się załamałem - ponad 10 lat grania i dupa ze mnie wielka… nie tykałem gitary przez parę dni :( Ale jakoś się zmobilizowałem i stwierdziłem, że spróbuję coś nagrać. Nie wiem czy w ogóle warto robić film. Co myślicie?

Wlacz osadzony player soundcloud


Stworzyłeś caaaaałkieeem inny klimat niż inni, słychać od razu że stoisz z teorią na bakier ;) Nie ma jakichś popisów technicznych może, ale co z tego. Do tej pory już patrząc na wszystkie sola z tego tematu, Twoje i Siary mi się najbardziej podobają :) no homo

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Do 0:59 jest pięknie! Powalczył bym trochę na Twoim miejscu z dalszą częścią i walił filmik!
return to monke

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Stworzyłeś caaaaałkieeem inny klimat niż inni, słychać od razu że stoisz z teorią na bakier

Bndt, pls :facepalm:
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Dzięki za przesłuchania i opinie :) Faktycznie od 0:59 to już nie miałem pomysłu i tak jakoś pitoliłem, ale przysiądę do tego jeszcze i może do 21.01 się wyrobię ;)

Bandit, dlaczego z teorią na bakier? Przyznaję, że nie wgłębiałem się w podkład w poszukiwaniu ultra oryginalnych harmonii, ale w tonacji raczej siedzę, nie? ;)

bandit112

  • Gość
Dzięki za przesłuchania i opinie :) Faktycznie od 0:59 to już nie miałem pomysłu i tak jakoś pitoliłem, ale przysiądę do tego jeszcze i może do 21.01 się wyrobię ;)

Bandit, dlaczego z teorią na bakier? Przyznaję, że nie wgłębiałem się w podkład w poszukiwaniu ultra oryginalnych harmonii, ale w tonacji raczej siedzę, nie? ;)

Chodzi mi po prostu o to, że (z tego co słyszę) pokierowałeś się tym co Ci gra w głowie, a nie zawracałeś sobie dupy zagadnieniami czysto-teoretycznymi typu jaka skala do tego podkładu itp. W tym wypadku to dobrze, bo zwykle ktoś kto się uczy dużo teorii i jej nie umie poprawnie wykorzystać to popada w schematy. Przez to wszystkie solówki brzmią tak samo.

Offline samuraj_jack

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
tja a ten kto się nie uczy teorii w ogóle to popada w schematy bezpiecznych zagrywek, które zna...  i tak w koło Macieju  :lol:
Już chwilę temu przestałem śledzić temat, nie spodziewałem się takiej skali konkursu - po prostu nie nadążam :) Poziom super równy, i tylko czekam na te wyniki, bo pewne wręcz są komentarze kto i dlaczego nie powinien wygrać itd. ;)
"Poznał też mowę zwierząt i posiadł umiejętność czytania w ludzkich myślach, ale jedno i drugie okazało się gówno warte"

bandit112

  • Gość
tja a ten kto się nie uczy teorii w ogóle to popada w schematy bezpiecznych zagrywek, które zna...  i tak w koło Macieju  :lol:

No właśnie :) Dlatego wymyślenie dobrego sola to coś więcej niż wyjebana technika czy zajebiście obkuta teoria!


Chociaż jeśli chodzi o bezpieczne zagrywki, to raczej to wychodzi podczas improwizacji... Podczas wymyślania solówki mam takie coś, że najpierw mi gra solo w głowie, potem przenoszę to na gryf. Czasem mi to trochę czasu zajmuje, ale nie widzę, żeby to było jakieś schematyczne. Zależy też czego się nasłucham przed wymyślaniem solówki, to jest bardzo ważna rzecz!
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2013, 13:06:15 wysłana przez bandit112 »

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
pokierowałeś się tym co Ci gra w głowie, a nie zawracałeś sobie dupy zagadnieniami czysto-teoretycznymi
Zgadza się :) Mam taki sam sposób jak Ty - najpierw gra mi w głowie, a później staram się to zagrać. Nierzadko zdarza się, że po prostu nie potrafię zagrać tego co sobie wymyśliłem i wtedy jest co ćwiczyć, czyli też dobrze ;)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Trzymanie się tonacji to teraz wiocha?

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Dziwi mnie to że paru ludzi zapytało się już o coś w stylu "jest sens w ogóle coś z tym robić ? " ..
 Błagam, jednemu solówka może się spodobać i zapadnie w pamięć, drugiemu nie i będzie hejtował, tutaj chodzi o pomysł tego kto solo nagrywa.
    Jeżeli ktoś wyciska z siebie ostatnie poty i daje z siebie wszystko, kombinuje nad SOLEM i jego melodią tak żeby wywołać coś w stylu efektu "to solo powinno być tam od początku" to chyba proste, ze jeżeli już coś zaczęło się robić w tym kierunku, wymyślać/tworzyć to każdy chce się zaprezentować z jak najlepszej strony, nawet jeśli nie liczy się na wygraną.    I takie coś POPIERAM  w 110%, bo komuś takiemu naprawdę należy się uznanie za włożony prawdziwy wysiłek i spędzony czas.

   Jeżeli ktoś do solówki podchodzi od strony czysto manualnej i technicznej "tutaj zagram legato a zaraz jebnę słipa i wibro w tempie 137"  to w ogóle mijanie się z celem, jeżeli mówimy o całej idei solówek.
 Przynajmniej jeśli o mnie chodzi ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2013, 21:26:20 wysłana przez Olcha »

bandit112

  • Gość
Jeżeli ktoś do solówki podchodzi od strony czysto manualnej i technicznej "tutaj zagram legato a zaraz jebnę słipa i wibro w tempie 137"  to w ogóle mijanie się z celem, jeżeli mówimy o całej idei solówek.

Dobrze powiedziane.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.


Nie jest to może zagrane IDEALNIE, ale 2 rzeczy zwracają moją uwagę:
1. bardzo fajne patenty melodyczno-rytmiczne ;)
2. Jackson SLATTXMGQ3-7
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Stało się ;)


Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Stało się ;)


I to jest solo, a nie shred do podkładu.
return to monke

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Następna kobitka

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Strasznie mi się nie podoba.

Mordimer- imo jedno z lepszych.

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Dzięki :) Po obejrzeniu kilkunastu filmów uważam, że należą mi się dodatkowe punkty za nie używanie Fractala ;)

bandit112

  • Gość
Następna kobitka


moja reakcja na intro: :facepalm: dalej też nie było lepiej :D

@Mordimer to jak nagrywałeś? TO DA SIĘ INACZEJ NIŻ PRZEZ FRACTALA? :o

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
w sumie, solo tej babki dosyć się wyróżnia co jest na +

mordimer i piotrucci dla mnie najlepsi... ale co ja wiem... ja lubie slesza :D
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline TheBlueNote_7

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Stało się ;)



Zajebiste solo, i..

Spoiler

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Gitara -> di-box -> Blackstar HT60 (wyjście z emulacją głośnika) -> audiobox -> komupter komputer ;)
Oczywiście na ścieżkę wrzuciłem później deko delaya, musnąłem kompresorem i ściąłem dół na EQ :) Miałem też cleana z di-boxa, którego potraktowałem presetem z Revalvera (jakiś JSX). Sygnał z pieca o 10dB głośniej niż VST. Już.

ED:
LoL, napisałem KOMUPTER ;)


Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78

A to ode mnie :)

Offline TheBlueNote_7

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75

A to ode mnie :)

IMO szkoda że zmieniłeś ten wysoki bend który na dźwiękochmurce jeszcze był na kontynuację melodii w tym patencie od 0:52, dobrze że wszystkich tych bendów nie wypieprzyłeś. Dalej bardzo spoko :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2013, 12:09:07
wysłana przez atk570
1 Odpowiedzi
1218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 08:39:02
wysłana przez Aremenius
0 Odpowiedzi
3199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2013, 09:31:55
wysłana przez sinquestsound
6 Odpowiedzi
1755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2014, 22:33:33
wysłana przez Piotrucci
0 Odpowiedzi
757 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2014, 10:46:40
wysłana przez glassprison