Autor Wątek: Cos jak Ibanez K7 tylko ze stalym mostem  (Przeczytany 7879 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Cos jak Ibanez K7 tylko ze stalym mostem
« 31 Gru, 2012, 13:56:22 »
Tak, wiem ze to kolejny "jaka siodemkie wybrac" temat na tym forum. Przekopalem sie jednak przez ten dzial i nie bardzo znalazlem odpowiedzi mnie satysfakcjonujace. Nowy rok fajnie byloby zaczac od nowej gitary, mam tylko problem ze znalezieniem jakiejs fajnej siodemki. Ibanez K7 pod wzgledem brzmieniowym chyba najbardziej mi siedzi, z tym ze nie po drodze mi z floydami, poza tym jest troche poza zasiegiem finansowym, nie wspominajac, ze rzadko sie pojawia. Jest jeszcze Apex2, a cos poza tym? Jeden z Blackatow (chyba ktorys z Leonow) brzmial bardzo fajnie, nie pamietam juz dokladnie ktory, jednak cenowo troszke poza zasiegiem, podobnie jak Skervesen. Moj budzet to 3k PLN.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jesli brzmieniowo mahoń Ci siedzi, to może Schecter ATX? Możesz tez poszukać LTD SC 607, w takiej kasie można go znaleźć
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Hmmm, tego Shecktera musze gdzies w takim razie ograc. LTD mi sie bardzo podoba, z tym ze nie znosze tego ustawienia pickupow. Moze to i robi brzmieniowo ale bardzo mi przeszkadzalo, jak ogrywalem. A szkoda, bo wioslo konkret.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Ibanez RG7621. Na giełdzie kiedyś leżał, teraz widziałem go na allegro. W budżecie zmieścisz się spokojnie a, dostaniez rozegrane japońskie wiosło z przyzwoitymi pupami.(jakbyś jednak te przetworniki zmieniał - zgłoś się do mnie :D )
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Jeżeli szukasz mahoniowej siódemki to wcześniej wspomniane Schectery i LTD, prócz SC 607, to poszukaj też Viperów 407, MH 407, ewentualnie EC 407. Celuj głównie w koreańce, bo wiem, że są to bardzo przyzwoite wiosła.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ibanez RG7621.
Malo w nim mahoniu strasznie ;) No ale w dobrej cenie bym i moze kupil...

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Ibanez RG7621.
Malo w nim mahoniu strasznie ;) No ale w dobrej cenie bym i moze kupil...


Wiesz no, mahoń to nie jakiś magiczny gwarant kurwiącego soundu. Nie zbijajmy roli drewna na daleki plan, ale jest fchuj czynników które Ty modyfikujesza by mieć takie a nie inne brzmienie. Dobra lipa czy olcha, z dobrymi przetwornikami zrobi każdemu dobrze  :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jesli brzmieniowo mahoń Ci siedzi, to może Schecter ATX? Możesz tez poszukać LTD SC 607, w takiej kasie można go znaleźć

Znalazłeś jedną wspólną, ale gdzie bolt-on, klon z bubbingą na gryfie, pasywy, palisander na podstrunnicy, podobna grubość korpusu bla bla bla. Z doświadczenia wiem, że tak samo jak daleko jej do Schecterów, tak samo do RG7620/21 i pod względem profilu gryfu i brzmienia.

Mat, skoro K7 Ci się podoba to dozbieraj do niego. To zdecydowanie warta uzbrojenia się w odrobinę cierpliwości gitara. Myślę, że za 3,5k idzie ją upolować, więc masz niedaleko.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
ale kolega nie chce floyda. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jesli brzmieniowo mahoń Ci siedzi, to może Schecter ATX? Możesz tez poszukać LTD SC 607, w takiej kasie można go znaleźć

Znalazłeś jedną wspólną, ale gdzie bolt-on, klon z bubbingą na gryfie, pasywy, palisander na podstrunnicy, podobna grubość korpusu bla bla bla. Z doświadczenia wiem, że tak samo jak daleko jej do Schecterów, tak samo do RG7620/21 i pod względem profilu gryfu i brzmienia.

no ok, ale ne pierwszy rzut ucha bardziej sł

Odpiszę jak wytrzexwieję :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
ale kolega nie chce floyda. ;)

Tremol-no i po problemie. Niektóre wiosła po prostu są warte by pójść na taki kompromis ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
ale kolega nie chce floyda. ;)

Tremol-no i po problemie. Niektóre wiosła po prostu są warte by pójść na taki kompromis ;)
Też rozważałem taką opcję, chociaż tak czy inaczej mam strasznego pietra przed flojdem ;)

A co kolegi sądzą o Apex2? Nówka wyjdzie taniej, niż używany K7, używka jeszcze taniej...

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Apex2 i K7 mają się do siebie jak Fiat 126p i Ferrari F40. Niby oba czerwone, niby w obu silnik z tyłu, napęd na tylną oś, ale to jednak nie to samo.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
No nie ma co.. podobna w chuj, czy to nie plagiat aby ?

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Wygląda mi na czyjąś, własną robotę. Łączenie gryfu typowo nie-Ibanezowe, kształ tym bardziej. Ni to heteroseksualne RG czy klasyczne S.. taki kurwa misz-masz. Tym bardziej to w jakim miejscu jest logo i zakończenie główki wygląda mi na garażową robotę z szwagrem po kilku browarkach   :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Się nie znacie, chłopacy. Toż to oryginał. Śmiało można brać. :tak:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Pewnie! Tak samo jak tego kastomowego Universe za 440 dolców http://thetopguitars.com/products/Custom-7-Strings-Electric-Guitar-.html
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Nie wrzucajcie za dużo linków, bo dystrybutor customów z allegro podłapie i będzie lipa.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
My tu śmiechy,chichy i przytyki a swoją drogą jestem ciekaw jak one są wykonane i jak brzmią.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Tak samo jak Fake Gibsony. Po wymianie pickupów bardzo przyjemnie grają. Hardware w nich montowany jest bardzo niskiej kategorii, bo wszystko się odbarwia, śruby po jednym kręceniu odkształcają itd, ale jak ktoś szuka na ściane, albo lubi "the hard way", to polecam. Gibole są robione fajnie, ale te "Ibanezy" strasznie posysają no i drogie coś.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2007, 10:18:18
wysłana przez Harvest
16 Odpowiedzi
7456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2010, 14:11:59
wysłana przez davqoniu
34 Odpowiedzi
14366 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
7 Odpowiedzi
5208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2011, 23:25:52
wysłana przez mhrok lama
33 Odpowiedzi
20052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2016, 14:02:47
wysłana przez majkelk