Autor Wątek: oldschoolowe ustawianie gryfu w "starych" fenderach  (Przeczytany 2426 razy)

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
napaliłem się na nową gitarkę, i wszystko było by okej gdyby nie kwestia owego ustawiania gryfu.
http://fenderjapan.co.jp/tl62b.html

jest to typowy vintydż , na headstocku ni ma wyjścia /wejścia  na pręt.Więc podejrzewam ,że dojście do niego musi być z drugiej strony. Ale no właśnie jak wygląda ustawianie krzywizny gryfu w takiej sytuacji ? Trzeba odkręcać gryf i ustawiać ? jak to ugryźć ? miał ktoś styczność już z takimi gitarami ?

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Dojście jest od drugiej strony. Wygląda to tak: wyjmujesz gryf, ustawiasz, zakładasz, bluzgasz, zdejmujesz znowu (bo za mało lub za dużo), ustawiasz jeszcze raz, kurwisz i zakładasz. Po paru razach masz już wprawę i wiesz jak zrobić żeby było dobrze za pierwszym razem ;) Miałem tak w jednym wiośle i tragedii nie było. Z tym, że jeśli gryf jeszcze trochę 'chodzi' albo trzymasz wiosło w skrajnie różnych warunkach to można kurwicy dostać, vintagetrussrod my ass. Do tej pory mnie to zastanawia czemu nie można zrobić tego w ten sposób jak w MM.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Wygląda to tak: odpalasz frezarkę...
synkopy to guwno

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
"Stworzyliście mój dzień" . Sam mam takie wiosło. Strat z tajemniczym napisem na główce J.Simon. Odkręcałem pickguard i nie dostrzegłem pręta, a za cholere nie wpadłbym na pomysł odkręcenia gryfu. A chciałem w niej gryf wymieniać...

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
"Stworzyliście mój dzień" . Sam mam takie wiosło. Strat z tajemniczym napisem na główce J.Simon. Odkręcałem pickguard i nie dostrzegłem pręta, a za cholere nie wpadłbym na pomysł odkręcenia gryfu. A chciałem w niej gryf wymieniać...


lol

Orange

  • Gość
Ja tak mam w caffecasterze. Podszedłem do tego po Vicolowemu: bierzesz frezarkę...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
"Stworzyliście mój dzień" . Sam mam takie wiosło. Strat z tajemniczym napisem na główce J.Simon. Odkręcałem pickguard i nie dostrzegłem pręta, a za cholere nie wpadłbym na pomysł odkręcenia gryfu. A chciałem w niej gryf wymieniać...


lol

Sam jesteś lol :)

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
eh odechciało mi  się juz tych vintage-owych gitar...jestem zbyt wygodny ;)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
No trussrod, no problem 8)

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
4511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2010, 22:34:41
wysłana przez theremin
9 Odpowiedzi
5270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
14 Odpowiedzi
8027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 02:14:54
wysłana przez Orange