Autor Wątek: Schecter Blackjack C7, czyli dzień nowej gitary  (Przeczytany 25042 razy)

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Recka raczej dobrze oddaje esencję tej gitary :) Nie jest to gitara za 2-3k $ tylko za ~900$ w list price więc jedyne co gitara robi to miło zaskakuje całokształtem w stosunku do swojej ceny. Ja wcześniej celowałem w K7 ale w końcu w rozmowie z Radkiem doszedłem do wniosku że zakup tego w tym momencie to praktycznie same zalety. No i to jest racja, to wiosło wraz ze swoją ceną (tak do 2k zł) jest naprawdę świetną propozycją, bo to kawał dobrego sprzętu :)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
chopoki a jak wygląda kwestia customów u Schectera? Diamondów nie przerabiają i trzeba sie kontaktowac z dilerem co powoduje że już sie dopłaca ale jak to wygląda w praktyce dowiadywał sie ktoś? zastanawiam sie ile by kosztowała gitara na wzór C-7 blackjack ATX w skali 28.5" i korpusem nieco innego kształtu wykonczenie drewno osprzet tak jak w atx

a korpus by był w takim kształcie bardziej mi sie podoba


 
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2008, 21:32:29 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Podejrzewam, ze musial bys amerykanskiego customa robic, bo w koreancach nic Ci nie zmienia, takze wydalbys kupe kasy na to, napewno pare tysiecy $$
No pain No gain !

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
no nic napisze do nich zeby mi wycenili juz konkretne wiosło to może czegos sie dowiem 3k$ to pewnie bez drewna bedzie ;)

ed: sądze że ok 4-5k$ za wiosło policza ale warto sie zapytać
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2008, 21:50:38 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
z takimi piniondzami to shecter bylby ostatnim miejscem gdzie bym szedl

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
takich piniedzy to bym nawet nie wydał na nich ale dowiedziec sie można
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
To teraz ja się pochwalę: od dzisiaj jestem posiadaczen siódemki czarnego Jacka:) czekałem na nią od września-przypłynęła w samochodzie w kontenerze z ju es end ej. Póki co ja dzisiaj wypicowałem, ustawiłem i zmieniłem struny(ech, tylko 60 jest za cienka, zeby w drop A schodzić). Jutro jak będzie jasno, to jakieś fotki poszczylom.

e: Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika domas Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika domas Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika domas Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika domas
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2008, 14:57:45 wysłana przez domas »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Najs. :)
Gratulacje. :)

Jak jest u niej z dostępem do 24. progu?

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Lepszy dostęp mam w mh400 ltd, ale nie jest źle-da się tam dojść:D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ładne to to :)


Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Gratulacje Grubozordzie :D. Teraz to ja muszę Cię nawiedzić :P.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Wczoraj pograłem sobie trochę na BJ i nie można powiedzieć, że gryf jest cienki, ale że gruby też nie. Jak dla mnie jest w sam raz. Poza tym gitara bardzo ok, ma dobry sustain, brzmieniowo też fajna, podobało mi się to że było więcej górki niż w moim ;)
Ogólnie jak się trzyma w rękach, to czuć kawał gitary, podobne oduczcie jest kiedy się trzyma LP :)

ps jedno mi się nie podoba, zbyt żółty jest ten binding....
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2008, 17:59:35 wysłana przez Invivo »

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Mi się z kolei nie podoba, że BJ na pasywnych jest dostępny tylko czarny:D i fakt, biały binding byłby ładniejszy, jeszcze jakby wsadzić do niej białe przystawki, to już w ogóle full wypas

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
ps jedno mi się nie podoba, zbyt żółty jest ten binding....
To nie żółty - to "biała czekolada". ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
ps jedno mi się nie podoba, zbyt żółty jest ten binding....
To nie żółty - to "biała czekolada". ;)
dla mnie ewidentnie jest paskudnym żółtym :P Biała czekolada jest jaśniejsza trochę

Offline Luca

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Witam!
To mój pierwszy post na tym forum, dlatego mam lekko spocone ręce :)

Pytanie: Czy Wam, posiadaczom tego Shecterka też się wydaje, że gitara strasznie sieje górami?
Bo ja coś nie mogę się z nią dogadać.
Stojąc naprzeciwko paczki daje ostro po uszach tymi 'szpilami' i koniec.

Gram głównie na Sajdzie, ale testowałem ją też na Diezlu, Marszałku jcm a nawet na Spiderze 75 i ciągle to samo. Paczka Noisybox czy Orange nie sprawiła równie żadnej różnicy.

Posunąłem się nawet do zakupu aktywnego EMG TW 707, ale nie dotarłem do etapu wymiany, bo okazało się, że aby go wsadzić, trzeba pogłębiać otwór przy mostku, więc odpuściłem (mam go nawet dość tanio do odsprzedania tak baj de łej, gdyby ktoś chciał). Poza tym lutnik odradził mi takie działanie, bo potem mógłby być problem z założeniem pasywek znowu...

Ktoś może ma jakiegoś tipsa na te szpile, czy po prostu muszę się do tego przyzwyczaić?

Acha, ktoś zabawny pewnie zaraz zapyta, czy próbowałem kręcić gałami we wzmaku, więc od razu napiszę, że próbowałem. Jeżeli zdejmę górki to zamula strasznie brzmienie. Dołożenie środka nie likwiduje szpil. Więc temat gał możemy sobie odpuścić. Chyba że ktoś poświęci się i podjedzie do mnie do salki i pokaże, że jednak można to gałami rozwiązać :):):)

Tyle na pierwszego posta
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Używanie mózgu nie boli i nie powoduje skutków ubocznych

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
wymień sh-4 (z tego co pamiętam wali górą niestety ,ale sh-2 fajniutki) na coś o odpowiadającej Ci charakterystyce ,tyle możesz zrobić
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Rozumiem Luca, ze z innymi gitarami nie było tego problemu u Ciebie?

Ja nie słyszałem, żeby bl7 dawał jakoś bardziej po uszach wysokimi... W każdym razie spróbuj jakiegoś ciemniejszego pickupu.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Luca, powiem Ci że w sajdzie naprawde strasznie czuła jest gała treble i delikatna zmiana pozycji zmienia całkowicie brzmienie(przynajmniej w mk4+, w 4 tak nie było aż) a szpilek raczej dodaje gałka midle(przynajmniej ja tak to odczuwam). Na Twoim miejscu nie bawiłbym się tak od razu w zmianę pickupa i jednak podrążyłbym jeszcze te gały-zwłaszcza środek. Nie lubię siarowatego brzmienia ale coś fajnego ukręciłem;)

Offline Luca

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
No właśnie jakoś nie mogę sobie poradzić z tym brzmieniem. Chętnie nawiązałbym jakiś kontakt z kimś z Wrocka, kto jest mądrzejszy ode mnie i mógłby mi co nieco pomóc :) BO moje pomysły na kręcenie gałami się skończyły :)
Używanie mózgu nie boli i nie powoduje skutków ubocznych

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
20183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2008, 20:28:16
wysłana przez B2
11 Odpowiedzi
5699 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2008, 00:42:50
wysłana przez pstry
39 Odpowiedzi
17066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 15:26:14
wysłana przez sic
45 Odpowiedzi
23830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
9 Odpowiedzi
5353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2011, 11:10:33
wysłana przez benkai