Autor Wątek: Frotki, rzepiki, koraliki  (Przeczytany 17711 razy)

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Frotki, rzepiki, koraliki
« 21 Gru, 2012, 16:06:27 »
Czy ktoś może mnie oświecić po chuj obwiązywać siodełko jakimiś rzeczami? Like that
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #1 21 Gru, 2012, 16:11:22 »
To jest akurat dobry patent na koncerty, frotki służą do ocierania potu z czoła.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #2 21 Gru, 2012, 16:14:29 »
wisząc na główce gitary?
na koncertach sam używam frotek na nadgarstki, ale na foto jest coś na "progu zerowym" i co raz częściej widzę takie sprawy
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #3 21 Gru, 2012, 16:15:59 »
Wzmacnia uchwyt, gdybyś zdecydował się użyć gitary jak topora wojennego i komuś przypier...  :facepalm:

A tak seryjo - ułatwia granie np. tappingu, tłumiąc niechciane drgania strun.

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #4 21 Gru, 2012, 16:16:08 »
Struny za siodełkiem lubią rezonować i strasznie to wkurwia momentami :)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #5 21 Gru, 2012, 16:18:01 »
wisząc na główce gitary?
na koncertach sam używam frotek na nadgarstki, ale na foto jest coś na "progu zerowym" i co raz częściej widzę takie sprawy

Ta na siodełku zapasowa, na wypadek jakby te na nadgarstkach zaplątały się we włosy.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #6 21 Gru, 2012, 16:18:27 »
Tru story. Zwalczałem to np. kapodastrem założonym za siodełko :] Tesla Pickups dokłada gratisowo do swych przetworów taki fajny string damper:
http://www.teslapickups.com/?products=vibration-damper

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #7 21 Gru, 2012, 16:33:39 »


1:50

Btw, ciekawy patent od Tesli. Ale wygląda mniej tru. ;)

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #8 21 Gru, 2012, 19:26:22 »
Są i bardziej trv (droższe) rozwiązania:
http://www.angelo.com/html/the_mab_string_dampener.html
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #9 21 Gru, 2012, 23:49:27 »
Spoiler

Gdzie można w Polsze takie cuś kupić? (i czy to się różni czymś w praktyce od frotki?/ma sens przy flojdowej siodełka? )

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #10 27 Gru, 2012, 22:46:32 »
Czy ktoś może mnie oświecić po chuj obwiązywać siodełko jakimiś rzeczami? Like that
( Obraz usunięty.)

To co widać na tym zdjęciu zamawialiśmy w tym topicu kiedyś: http://forum.sevenstring.pl/inne/zamawia-ktos-cos-z-gruv-gear/ Wtedy była promocja na darmową przesyłkę, teraz kosztuje ona ponoć 0,01$.

Służy głównie do tłumienia rezonujących strun za siodełkiem oraz do wytłumiania jakichkolwiek drgań strun podczas grania tappingiem, solówek, itd. Wtedy najlepiej założyć je na 3,4 progu, oczywiście zakładając, że nie używa się niższych progów. Polecam, przetestowałem na wielu gitarach i basach (niestety, po założeniu wokaliście na gardło tłumiło wszystkie dźwięki, oprócz HHHNNNNNGGG, więc do tego się raczej nie nadaje).

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #11 09 Lip, 2013, 01:51:57 »
Sorry, ale jak ja widzę te całe frotki na gitarach to mnie skręca :D Chyba domena całego Fusion :) Pińcet akordów w podkładzie, dwa razy więcej skal, tappingi , stringi i oczywiście frota na gryfie heheh :) Nie mówie tego zlosliwie:) Lubie czasem podpatrzeć coś od nich, ale moi gitarowi idole żadnych frot nie zakładali i ja tym bardziej z czymś takim się nie pokażę :) A co do tłumienia, tappingów, legato itd itp to dla mnie mistrzem w tej dziedzinie jest M. Romeo, bez żadnej kuźwa froty :) Nawet na włosach :D

:)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #12 09 Lip, 2013, 07:40:23 »
Sorry, ale jak ja widzę te całe frotki na gitarach to mnie skręca :D Chyba domena całego Fusion :) Pińcet akordów w podkładzie, dwa razy więcej skal, tappingi , stringi i oczywiście frota na gryfie heheh :) Nie mówie tego zlosliwie:) Lubie czasem podpatrzeć coś od nich, ale moi gitarowi idole żadnych frot nie zakładali i ja tym bardziej z czymś takim się nie pokażę :) A co do tłumienia, tappingów, legato itd itp to dla mnie mistrzem w tej dziedzinie jest M. Romeo, bez żadnej kuźwa froty :) Nawet na włosach :D

:)

Zgadzam się, ale te frotki są głównie do oburęcznego tappingu, w którym prowadzisz głosy całkowicie niezależnie - tego nie da się wytłumić bez dodatkowej pomocy

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #13 09 Lip, 2013, 08:27:03 »
A ja mam to w dupie w czym sie moi idole pokazują ( chyba ich nawet nie mam  :P ) Jeśli coś mi pomaga i jest mi z tym łatwiej milej i fogle, a mi ani memu otoczeniu nie szkodzi to nie robię z siebie na siłę zadnego troo tylko korzystam jak z każdej dobroci na którą ew mnie stać.
Jeśli Piotrucci grałeś na 8kach z długą struną za siodełkiem , jeśli grałeś na siódemkach ale bez blokady i z układem 7 kluczy po jednej stronie, to jako taki wytrawny gitarzysta musiałeś usłyszeć jak potrafią sie wzbudzać struny, nie wierzę ze nie  i nie piszę tego złośliwie ;D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #14 09 Lip, 2013, 10:02:51 »
Ty za dużo z Vicolem przebywasz dude. Aspołeczny się robisz i za nic masz autorytety :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #15 09 Lip, 2013, 12:05:20 »
Autorytety, a i owszem, słabo ci u mnie z nimi , ale aspołeczny  :o  ze tak zacytuję siebie samego  :facepalm:
Cytuj

...ani memu otoczeniu nie szkodzi ....
  i nie chodzi mi bynajmniej o "prawdziwe" powiecze wokół mnie :P
No to przepraszam ja Ciebie, więcej ode mnie nie oczekuj :P

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #16 09 Lip, 2013, 13:17:18 »


Andy James zawsze mówił, że używa "frotek" do nagrywania w studiu i do nagrań Youtube`owskich oraz szkółek video. Na koncertach podobno nie używa. Ja kupiłem 3 fretwrapy, bo "frotki" już mi nie wystarczają, jednak przekonałem się, że tappingi i arpeggia są grane dużo czyściej poprzez tłumienie frotką strun. Zawsze ustawiam frotkę na metalowych progach a nie pomiędzy, gdyż wtedy tłumią najlepiej, trzeba uważać czasem na flażolety z 5 i 7 progu

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #17 09 Lip, 2013, 16:06:26 »

A ja mam to w dupie w czym sie moi idole pokazują ( chyba ich nawet nie mam  :P ) Jeśli coś mi pomaga i jest mi z tym łatwiej milej i fogle, a mi ani memu otoczeniu nie szkodzi to nie robię z siebie na siłę zadnego troo tylko korzystam jak z każdej dobroci na którą ew mnie stać.
Jeśli Piotrucci grałeś na 8kach z długą struną za siodełkiem , jeśli grałeś na siódemkach ale bez blokady i z układem 7 kluczy po jednej stronie, to jako taki wytrawny gitarzysta musiałeś usłyszeć jak potrafią sie wzbudzać struny, nie wierzę ze nie  i nie piszę tego złośliwie ;D

No to musisz mieć tą dupę naprawdę sporą, bo co przeglądam tematy i Twoje wypowiedzi to wszystko do niej pakujesz :D Bez złośliwości :D Jeśli Ci froty pomagają to graj z nimi, ja wyraziłem swoje zdanie na ich temat i przyznam się nie wiem jak się wzbudzają striny w 8 kach, 6 strun jeszcze dobrze nie ogarniam, ale nadrobię braki by nie stracić miana "wytrawnego gitarzysty " :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2013, 16:08:30 wysłana przez Piotrucci »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #18 09 Lip, 2013, 16:44:12 »

A ja mam to w dupie w czym sie moi idole pokazują ( chyba ich nawet nie mam  :P ) Jeśli coś mi pomaga i jest mi z tym łatwiej milej i fogle, a mi ani memu otoczeniu nie szkodzi to nie robię z siebie na siłę zadnego troo tylko korzystam jak z każdej dobroci na którą ew mnie stać.
Jeśli Piotrucci grałeś na 8kach z długą struną za siodełkiem , jeśli grałeś na siódemkach ale bez blokady i z układem 7 kluczy po jednej stronie, to jako taki wytrawny gitarzysta musiałeś usłyszeć jak potrafią sie wzbudzać struny, nie wierzę ze nie  i nie piszę tego złośliwie ;D

No to musisz mieć tą dupę naprawdę sporą, bo co przeglądam tematy i Twoje wypowiedzi to wszystko do niej pakujesz :D Bez złośliwości :D Jeśli Ci froty pomagają to graj z nimi, ja wyraziłem swoje zdanie na ich temat i przyznam się nie wiem jak się wzbudzają striny w 8 kach, 6 strun jeszcze dobrze nie ogarniam, ale nadrobię braki by nie stracić miana "wytrawnego gitarzysty " :)

Wg mojej żony tyłek mam niezły, natomiast mentalny przerób wiadomości bezwartościowych faktycznie jest tam ogromny.

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #19 09 Lip, 2013, 16:54:46 »

Wg mojej żony tyłek mam niezły, natomiast mentalny przerób wiadomości bezwartościowych faktycznie jest tam ogromny.
[/quote]

Dodałbym : oraz wiadomości sprzeczne Twoim poglądom

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #20 09 Lip, 2013, 17:12:12 »
Jeśli chodzi o Twoją wypowiedż to ona nie jest sprzeczna z moimi poglądami , gdyż jest okrojona w swej istocie.  Jak sam twierdzisz nie masz pełnego rozeznania w przydatności takich szmatek frotek, a wysmiewasz, bo wg mnie wyśmiewasz, coś czego  nie używałeś, no to jak można traktować taką wypowiedź poważnie. Jesteś dla niektórych grającym autorytetem forumowym ( może tutaj mniej ale na pigmeju na pewno )  a dajesz nie do końca sensowne informacje podpierając sie idolami. Sorry bez urazy ale to jest dla infantylne.
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2013, 17:13:49 wysłana przez commelina »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #21 09 Lip, 2013, 17:23:58 »
Pewnie sprezyn we floydach tez nie tlumi bo to nie tr00.
Ja zawsze zakladam fretwrapa na glowke, bardzo mi sie to podoba, szczegolnie przy inline rewersach.
Nie uwazam, ze granie z frotkami to obciach (nie liczac aspektu estetycznego) ale uwazam tez ze kazdy powinien najpierw prawidlowo nauczyc sie tlumic struny a potem juz te minimalne drgania usunac frotka. Czy tam wrapem.

Posty połączone: 09 Lip, 2013, 17:24:26
Pewnie sprezyn we floydach tez nie tlumi bo to nie tr00.
Ja zawsze zakladam fretwrapa na glowke, bardzo mi sie to podoba, szczegolnie przy inline rewersach.
Nie uwazam, ze granie z frotkami to obciach (nie liczac aspektu estetycznego) ale uwazam tez ze kazdy powinien najpierw prawidlowo nauczyc sie tlumic struny a potem juz te minimalne drgania usunac frotka. Czy tam wrapem.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #22 09 Lip, 2013, 18:12:51 »

Wg mojej żony tyłek mam niezły, natomiast mentalny przerób wiadomości bezwartościowych faktycznie jest tam ogromny.
[/quote]

Dodałbym : oraz wiadomości sprzeczne Twoim poglądom
Jeśli chodzi o Twoją wypowiedż to ona nie jest sprzeczna z moimi poglądami , gdyż jest okrojona w swej istocie.  Jak sam twierdzisz nie masz pełnego rozeznania w przydatności takich szmatek frotek, a wysmiewasz, bo wg mnie wyśmiewasz, coś czego  nie używałeś, no to jak można traktować taką wypowiedź poważnie. Jesteś dla niektórych grającym autorytetem forumowym ( może tutaj mniej ale na pigmeju na pewno )  a dajesz nie do końca sensowne informacje podpierając sie idolami. Sorry bez urazy ale to jest dla infantylne.

Napiszę jeszcze raz bo widze, że sie komplenie nie rozumiemy :) Wyraziłem swoje zdanie na temat frotek i specjalnie dopisałem, że to nie jest złośliwe, by ktoś kilka postów niżej nie pisał tak jak Ty teraz, że go wyśmiewam. Jeśli chciałbym kogoś wyśmiać zrobiłbym to na pewno inaczej. Pełnego rozeznania nie mam, bo nie miałem nawet nigdy w łapie gitary 8 strunowej. Wszyscy gitarzyści, których oglądałem lub miałem okazję spotkać uzywali frotek na szóstkach i dokładnie wiem po co je mieli , ale mam prawo chyba powiedzieć, że czegoś takiego bym na gryf nie założył prawda? Bez względu na to jak bardzo jest to przydatne...Napisał em już wyżej, grasz tak, podoba CI sie, pomaga to graj, tak samo Lothar i reszta użytkowników tego forum z frotkami :)

Franq

  • Gość
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #23 09 Lip, 2013, 18:13:04 »
Ja pindole, kłócić się o frotki na forum  ;D

Struny za siodełkiem lubią rezonować i strasznie to wkurwia momentami :)

Dla mnie to wyczerpuje temat - akurat tego brzęczenia techniką nie wyeliminujesz. A do tapingów i innych wygibasów to jak komu wygodniej ;)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Frotki, rzepiki, koraliki
« Odpowiedź #24 09 Lip, 2013, 18:19:29 »
Ja wolę bramkę szumów ;)