Autor Wątek: Cubase + wiele wtyczek  (Przeczytany 5805 razy)

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Cubase + wiele wtyczek
« 19 Gru, 2012, 23:40:02 »
Witam. Mam problem z Cubasem (i chyba każdym innym DAWem),  że kiedy ustawiam na ścieżki wiele wtyczek, to pojawiają się jakieś straszne zniekształcenia dźwięku i właściwie nie da się odsłuchiwać, muszę wyrenderować żeby przesłuchać jak brzmią moje wypociny :facepalm: Dzieje się to już przy dwóch łańcuchach dla gitar, czyli 2x Eq->TS->AmpSim->Recabinet->Eq, i bardzo utrudnia prace nad miksem. Co jest tego przyczyną, czy da się to jakoś naprawić? Procek wyrabia, bo przy odtwarzaniu jest zużycie na poziomie mniej więcej 50-70%. Czy to wina karty dźwiękowej i muszę kupić jakiś interfejs? Z góry dzięki.

Offline sadowskyyy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #1 19 Gru, 2012, 23:55:20 »
No na 100% to zjawisko "nie wyrabiania". Przydałaby się specyfikacja pc-ta razem z rodzajem karty dźwiękowej, żeby powiedzieć, co najbardziej nie wyrabia ;)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #2 20 Gru, 2012, 00:45:11 »
karta dzwiekowa to pikus.
Procek i ram sa wazne tutaj najbardziej, fakt ze karta lekko odciazysz, ale procek i ram najbardziej cierpia na wtykach.

Co do miksow przy tak wielu wtykaj staraj sie robic je po kolei. Czyli ustaw najpierw brzmienie np gitary jesli jest nagrana w DI to najpierw polecam dac emulacje heada i paki, zrobic render i dopiero pozniej bawic sie juz EQ i reszte.

Pozdro !

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #3 20 Gru, 2012, 00:56:01 »
Procek i ram sa wazne tutaj najbardziej, fakt ze karta lekko odciazysz, ale procek i ram najbardziej cierpia na wtykach.

Jasne, że tak. Dlatego faktycznie przydałaby się specyfikacja.

2x Eq->TS->AmpSim->Recabinet->Eq

Do nagrywania dwóch ścieżek gitar w takiej konfiguracji nie powinien być potrzebny jakiś mega szybki sprzęt. Najprościej będzie zainwestować w przyzwoity komputer. Karta oczywiście też nie zaszkodzi. Osobiście u siebie nie używam jakiegoś kompa z innego wymiaru i wszystko gra, czyli na moim profilu do "szybkich nagrywek pomysłów" jest to:
  • 6x POD Farm 2
  • 1x Superior Drummer 2
  • 2x Nexus 2
  • 1x Miroslav Philharmonik

Czyli generalnie trochę sporo. Obsługuje to Intel i5-2500 i 8GB RAMu. Nie da rady tego zajechać podczas nagrywania.

Inną sprawą jest już miks. Wrypując iZotopa albo inne ustrojstwo trzeba już zwiększać bufor na karcie, bo potrafi potrzeszczeć cyframi.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #4 20 Gru, 2012, 01:02:03 »
Sluchaj dales przyklad z dobrym kompem, bo ma juz min 8 gb ramu i Intela i5 :) Ja mam tylko o 6 GB mniej  w dodatku na dual core 1.6 (nie mylic z core 2 duo - ktory jest szybszy) i dzialam bez problemow. Najwazniejsze jest to aby dobrze rozplanowac sobie prace przy slabszym sprzecie, to zawsze ulatwi Ci robote.

Ale co prawda to prawda, minimum 4GB ramu i wlasnie i5 do pracy, 8GB to juz jest w sam raz.

Pozdrawiam

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #5 20 Gru, 2012, 01:13:36 »
No to jasne, że dobry kierowca to i maluchem głupka w porsche wyprzedzi ;-) Ja wewalam byle jak i byle co na ścieżki, na pewno da się to wszystko zrobić mądrze i bardziej efektywnie.

Jednak w przypadku Ramesa to chyba nic się nie ogarnie, jak gość nie może nawet dwóch gitar naraz odsłuchać przed "wyrenderowaniem" ich. Zwłaszcza, że cudów tam nie wpina. Tylko nowy sprzęt zrobi robotę.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #6 20 Gru, 2012, 12:02:03 »
A jeśli nie możesz zmienić sprzętu na lepszy, to spróbuj skorzystać z opcji "Freeze" - odciąża kompa, z odwróceniem procesu "zamrażania" nie ma problemu itp itd.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #7 20 Gru, 2012, 12:15:25 »
Bałnsowanie jest średnio wygodne, ale innej opcji bez zmiany komputera nie będzie. Łap tutorial:


Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #8 20 Gru, 2012, 13:35:44 »
Komp to laptop, Core 2 Duo 2,2 ghz, 3 gb ram, szału nie ma, ale liczyłem, że będę na tym w stanie odsłuchiwać mixy. Wiadomo prerendery, freezowanie ścieżek, to wszystko niby działa, ale jednak jest mało wygodne kiedy testuje np. które i jak ustawione dwa ampsimy ze sobą będą dobrze brzmieć. Dzięki za odpowiedzi.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #9 20 Gru, 2012, 13:45:41 »
Czyli używasz wbudowanej karty dźwiękowej na sterownikach ASIO w Cubase?

Offline DarekDaron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #10 20 Gru, 2012, 14:17:35 »
Spróbowałbym jeszcze zamienić Recabinet na co innego( np LeCab), testowałem tą wtyczkę i strasznie mi spowolniała kompa. Dodatkowo jeśli jakąs wtyczkę ustawiasz tak samo na różnych trackach to wrzucaj ją na grupę tracków, a nie pojedynczo, odciąży to pamięć. Mam laptopa z 4GB RAMu i na Cubase nie mogłem praktycznie nic robić, a na Reaperze mi śmiga, może też spróbuj?

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #11 20 Gru, 2012, 15:08:03 »
Tak dźwiękowa wbudowana na ASIO z Cubase. Hmm no może zobaczę Reapera, ale jakoś wolę Cubase.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #12 20 Gru, 2012, 22:54:38 »
A dysk jaki? Bo może problem w ilości obrotów dysku? I gdzie zainstalowany jest cubase?
Ogólnie dziwna sprawa, aktualnie używam starego pc - c2d, 1gb ddr2, awaryjnie korzystam z integry, również cubase i przy podobnym łańcuchu dla dwóch gitar, kilku wtykach na basie i addictive drums da się słuchać mixu.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #13 20 Gru, 2012, 23:49:54 »
Na tym kompie powinienes bez zadnego problemu dzialac

Eee ale z tego co mi sie wydaje oborty dyskow sa teraz na poziome ok 7000 badz wiecej, wiec tutaj dysk nie ma nic do gadania.
Tutaj jest sprawa z ASIO wg mnie, mozesz miec za duzy bufor badz np jak jest w TSE X50 opcja jakosci symulacji czy low czy high.
Jesli masz zle ustawione ASIO oraz wtyki na HIGH to tutaj moze byc ten pies pogrzebany.
Tak przynajmniej mi sie wydaje. Ja ASIO uzywam raz na ruski rok wiec za bardzo przy ustawieniach pomocny nie bede a tez mam karte integre, dokladnie realteka.

Pozdro !

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #14 21 Gru, 2012, 00:26:12 »
A ze tak zapytam - system jest świeży czy ma x lat? Moje HP 2x1,6GHz/2GB Ram (1333MHz) ciągnie 24 śladową, zmiksowaną sesję bez większych problemów. Bufor na max - ale przy odsłuchu to nie ma akurat znaczenia..

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #15 21 Gru, 2012, 11:29:22 »
Na tym kompie powinienes bez zadnego problemu dzialac

Eee ale z tego co mi sie wydaje oborty dyskow sa teraz na poziome ok 7000 badz wiecej, wiec tutaj dysk nie ma nic do gadania.
Tutaj jest sprawa z ASIO wg mnie, mozesz miec za duzy bufor badz np jak jest w TSE X50 opcja jakosci symulacji czy low czy high.
Jesli masz zle ustawione ASIO oraz wtyki na HIGH to tutaj moze byc ten pies pogrzebany.
Tak przynajmniej mi sie wydaje. Ja ASIO uzywam raz na ruski rok wiec za bardzo przy ustawieniach pomocny nie bede a tez mam karte integre, dokladnie realteka.

Pozdro !

Akurat w laptopach standard to 5400. Aczkolwiek opcja z ASIO prawdopodobniejsza. "Ja tylko tak podpowiadam" z tym dyskiem, a nuż w tym tkwi problem - lepiej sprawdzić każdą opcję. To co pisze Grzgrz też może mieć spore znaczenie.

P.S. - Rames, jakiego rodzaju to zniekształcenia? Przerywa, czy raczej pierdzi? ^^

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #16 21 Gru, 2012, 14:34:01 »
Dysk mam nie wiem dokładnie jaki, ale hybrydowy, powinien śmigać. Zniekształcenia typu 'raczej pierdzi', system Win 7 x64 zainstalowany chyba 3 dni temu. VST ustawiam na low quality. Coś mi nie pasuje, że nawet z gitarami jest problem, nie daje tam 100 łańcuchów, tylko 2 łańcuchy po kilka efektów i już mi nie działa. Może być coś z ASIO, tylko jak to ustawić?

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #17 21 Gru, 2012, 14:59:46 »
Więc komp wyrabia. To wygląda na bufor - spróbuj w menu "Devices" wybrać "Device setup" - tam powinieneś mieć zakładkę VST Audio System - próbuj tam znaleźć coś na kształt "Buffer size" itp.

Offline DarekDaron

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #18 21 Gru, 2012, 15:46:40 »
Im większy bufor tym większe opóźnienie, ale za to procesor jest odciążony. Tak więc mixuj przy odkręconym do dużych wartości, a zmniejszaj do nagrywania.

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #19 21 Gru, 2012, 17:43:13 »
Dziwne, bo poprawiło się jak zmniejszyłem bufor size z 2048 do 512... Kiedy zwiększałem było jeszcze gorzej. W każdym razie dzięki wielkie, teraz wiem co zmieniać.

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Cubase + wiele wtyczek
« Odpowiedź #20 23 Gru, 2012, 11:39:06 »
ja tak tylko z glupa zapytam czy kozystasz z ASIO z cubase czy masz moze ASIO4ALL? to drugie jest lepsze przy zintegrowanych kartach dzwiekowych.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
7265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 17:57:28
wysłana przez Pan Sinner
Cubase SX 3

Zaczęty przez Junia « 1 2 3 » Software

61 Odpowiedzi
30823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 14:25:15
wysłana przez Junia
26 Odpowiedzi
12122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2014, 16:49:33
wysłana przez bandit112
1 Odpowiedzi
2087 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2012, 11:49:05
wysłana przez g-zs
0 Odpowiedzi
1238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2012, 02:30:22
wysłana przez blackdahlia