Autor Wątek: Kształt gitary a wygoda gry  (Przeczytany 12657 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Kształt gitary a wygoda gry
« 19 Gru, 2012, 09:54:47 »
Witam. Z racji tego, że już zaczynam odczuwać znudzenie moim Blackjackiem zacząłem rozmyślać o zmianie. No i w sumie superstartów przerobiłem kilka i mam za sobą zmagania z lecącymi w dół główkami wynalazków BC Rich, ale nigdy nie miałem Vki ani explorera i tu mam pytanie. Jaka jest ogólna wygoda gry na takich wiesłach?. Przymierzałem się kilka razy, ale wiadomo parę minut w sklepie nie da żadnego poglądu. Co mi się podoba w Vkach to to, że punkt mocowania u nasady gryfu powoduje wypchnięcie wiosła do przodu przez co lepsze jest dojście do wysokich pozycji (nie trzeba tak bardzo wyginać ręki) i do tego gitara bez problemu daje się ustawić bardziej pionowo. Superstarat mocowany na górnym rogu automatycznie przyjmuje pozycję bardziej z tyłu a całość gitary lubi położenie neutralne poziome a gryf nie nurkuje. Zaleta tego jest taka, że mamy blisko główkę i fajnie gra się na niskich pozycjach natomiast na wysokich trzeba się trochę gimnastykować (szczególnie przy grze na górnych strunach w wysokich pozycjach). Napiszcie jakie są wasze odczucia. Chodzi tylko o kształt korpusu.
Wiosło jakiego poszukuję to korpus olcha gryf klon podstrunnica heban most stały przetworniki obojętnie bo i tak w pogotowiu mam zawsze hellfajera na wszelki wypadek. Oczywiście to parametry idealne
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2012, 16:41:55 wysłana przez rafalek »

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #1 19 Gru, 2012, 11:36:53 »
Mam V - dla mnie bardzo wygodne wiosło (tylko na siedząco wymaga przyjęcia nieco dziwnej pozycji i to tyle). Od siebie polecam.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #2 19 Gru, 2012, 15:23:22 »
Mam Ltd Phoenix - kształt ala Gibek Firebird-i jest to super wygodna gita do grania na stojaka - tak jak pisałes układa sie do przodu-szczególnie jak przełożysz pasek z przodu dechy- polecam btw ten model bardzo fajne wiosło

Offline hellrider666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
  • Carnival is Forever !!!
    • Borderline Personality Disorder
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #3 19 Gru, 2012, 16:08:56 »
Ja również z czystym sumieniem polecam zarówno V'kę jak i Explorera. Miałem (mam) oba modele i wygoda gry gwarantowana. Głównie w pozycji stojącej. Sam przesiadłem się ostatnio na superstrata i muszę się trochę przestawić bo odkąd pamiętam gram na RR'kach i innych dziwolągach.
Zapraszam na oficjalny profil mojego bandu Borderline Personality Disorder !!!
www.facebook.com/BPD.Official

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #4 19 Gru, 2012, 16:22:12 »
Mam Gibsona Explo, bardzo wygodne wiosło, mimo że przez kilka lat tylko na superstratach grałem. Fajnie wyważony, gryf nieco bliżej. Z graniem na siedząco nie ma problemów, obojętnie czy trzymamy gitarę "na kolanie" czy korpus "między nogami", w sensie "klasycznie" :D.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #5 19 Gru, 2012, 16:32:26 »
podepnę się, jak RR/SV2 na siedząco? Nie miałem okazji jeszcze takiej gitary sprawdzić, a mam wrażenie że w pozycji z "rogiem między nogi" byłoby mi wygodniej niż na superstracie, bo prawa ręka byłaby niżej, nie musiałbym jej tak trzymać podciągniętej do riffów.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #6 19 Gru, 2012, 16:57:16 »
Vki to dla mnie jedne z najwygodniejszych wioseł, czy to w grze na siedząco czy na stojąco. Tylko po prostu grasz w pozycji klasycznej, ręka układa się niesamowicie naturalnie (zarówno lewa jak i prawa).

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #7 20 Gru, 2012, 08:21:48 »
Jak mam paździerzphona flying V '67 i jakoś tak się przyzwyczaiłem, że na innych źle mi się gra. Mój ma tylko taką wadę, że główka daje nura i trochę to wkurza, ale pewnie lepsze gitary powinny być lepiej wyważone. Generalinie polecam bo mi się gra bardzo wygodnie, na siedząco też daje rade :] 

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #8 20 Gru, 2012, 09:06:12 »
tak też mi się wydawało, więc na pewno sprawdzę jak mi się na takiej gra. Zwłaszcza że na widok RR24 się ślinię:)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #9 20 Gru, 2012, 09:52:23 »
Vki, Explorery, SG, Thunder/Firebirdy są bardzo specyficznymi gitarami, nie każdemu odpowiada to że są niewyważone i bardzo przesuwają gryf na lewo. Co nie znaczy że są niewygodne - dla mnie na razie, spośród wszystkich kształtów na których grałem, ideałem niewygodnej gitary jest... superstrat ;D

O ile w np. LesPaulu czy innym Cadillacu wkurza mnie słaby dostęp do wysokich progów, a w Tele brak jakichkolwiek fazowań korpusu pod rękę, o tyle supertsrta jest niewygodny sam w sobie - gryf bardzo przesunięty w prawo, górny róg wbija się w bok albo cycka :P (zależy jak kto wysoko trzyma samą gitarę i czy podnosi gryf do pionu), żeby zagrać w wysokich pozycjach trzeba się "zgarbić", a na siedząco też wcale nie grało mi się super.
Oczywiście zaraz podniesie się lamento że jezdem gupi i siem nie znam, ale każdy ma po prostu inne preferencje.

Mnie i V (zarówno Gibsonowskie jak i pokroju Jacksona RR) były zaskakująco wygodne, Gibsonowska nawet bardziej ze względu na cieńszy korpus i niższą wagę. Explorer zaskoczył mnie jeszcze bardziej - niby wielka i kanciata, a bardzo przyjemnie się ją trzymało. Teraz od dłuższego czasu posiadam SG, i mimo że leci na głowkę jak pijana, nie zamieniłbym tego kształtu na inny. A jeżeli to chyba właśnie na klasyczne V, byle miała 24 progi (vide model gościa z Annihilatora jaki tłucze Epiphone).

Dlatego nie pytaj się innych, tylko bierz co pasuje ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Franq

  • Gość
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #10 20 Gru, 2012, 10:15:58 »
V bardzo wygodna na stojąco (invader), jak ustawisz tak  zostaje, dostęp do wysokich pozycji super... ale...

Ale jest takie, że na siedząco nie jest wygodnie grać z gitarą między nogami. Na chwilę można, ale na dłuższy czas odpada dla mnie. To jeden z powodów dla których sprzedaję V a kupuje superstrata.

Explorera też przerabiałem, całkiem wygodny i na stojąco i na siedząco ;)

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #11 20 Gru, 2012, 10:21:14 »
Siedząc "okrakiem" i mając wiosło między nogami na wszystkim gra się tak samo wygodnie.
V na kolanie nie położysz więc jedynie kwestia przyzwyczajenia że jak siedzisz to okrakiem i tyle.
Przerabiałem i Expa i V, w V główka leciała w dół, explorer był ok.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #12 23 Gru, 2012, 10:52:37 »
Ale po co grać na siedząco? Lepiej kondycje przed koncertami robić ;).

V-ki genialne wiosła jeżeli chodzi o granie live - Lekkie, z dobrym dojściem do wszystkich progów oraz przedewszystkim... lekkie :P.

Kiedyś jarałem się też explorerami i prawie jednego kupiłem. Jeżeli chodzi o gryf to miałem odczucie że mu bardzo blisko do LP. Za to był lepszy dostęp do wysokich. Brzmią też bardzo fajnie i głęboko (z regóły:))

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #13 23 Gru, 2012, 22:57:26 »
właściwie to już o V'kach wszyscy wszystko napisali i ciężko się z tym nie zgodzić ;) a co do grania na gitarze miedzy kolanami to tragedii nie ma... 2 dni gry i się przestawiłem więc nie taki diabeł straszny ;)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #14 24 Gru, 2012, 01:47:43 »
Dla mnie trzymanie gitary między kolanami jest najwygodniejsze. Gram tak nawet na superstratach... To granie na jednym kolanie jest IMO mega niewygodne. Najwygodniejszymi gitarami na siedząco są MLe od Dean'a, ma taki kształt że siedząc nogami unieruchamiamy gitarę i nie musimy się już skupiać nad pozycją. Zostaje tylko granie:D

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #15 24 Gru, 2012, 12:48:32 »
Dla mnie trzymanie gitary między kolanami jest najwygodniejsze. Gram tak nawet na superstratach... To granie na jednym kolanie jest IMO mega niewygodne. Najwygodniejszymi gitarami na siedząco są MLe od Dean'a, ma taki kształt że siedząc nogami unieruchamiamy gitarę i nie musimy się już skupiać nad pozycją. Zostaje tylko granie:D

Dokładnie, mając a'la strata też trzymam między nogami, opartą o lewą. Dobra postawa, nie garbię się i  w sumie dosyć podobne ułożenie jak przy grze na stojąco.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #16 24 Gru, 2012, 13:32:14 »
Tak samo jak w innym temacie napisalem to napisze prawie to samo.
Niestety, ale sam musisz zdecydowac na czym Ci sie wygodnie gra. Ja moge powiedziec explo, superstrat i supertele, ale niestety moje slowa nie dadza Ci zadnej pewnosci co Tobie odpowiada.
Kazda gitara lezy inaczej kiedy stoisz, siedzisz czy nawet lezysz z nia :P
Najwazniejsza jest wygoda dla Ciebie nikt tej wygody Ci nie wybierze :)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Re: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #17 25 Gru, 2012, 23:15:33 »
ostatnie pare dni postanowilem spróbować pograc z wioslem między nogami i faktycznie, jest o wiele lepiej. tylko róg z superstrata wbija mi sie w klatę, koniecznie musze v-ke zmacac jakąś.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #18 26 Gru, 2012, 01:27:10 »
Ja mam nawyk zakładania nogi na noge jak gram i ciężko mi sie tego oduczyć. Ostatnio gram tylko na stojąco, łażąc po mieszkaniu często, byle nie siedzieć z gitarą, bo to ostatnio robie najczęściej i sie potem okazuje, że "o kurwa... na siedząco umiałem to grać..."

Miałem Explo - ciężkie, średnio poręczne, ale chyba kwestia przyzwyczajenia. Napewno do gry na siedząco, bo podczas gdy w stratach obok strun mamy sporo miejsca, w explo kończy nam sie korpus. Jestem pieprzonym leniem, dlatego teraz tylko superstraty, bo wiem, że są oklepane i mają opinie najwygodniejszych. Vki bym kiedyś spróbował, bo tyle ile miałem w łapach cudze, tyle na ich temat wiem. Siadałem sobie w stylu na "Alexiego" i nie było źle. Do grania na stojąco - wiadomo. Każdy korpus ma tam jakieś swoje zady i walety, dlatego jeśli jakiś kształt Ci robi i Cie inspiruje, to nie będzie problemu z opanowaniem gry na tym konkretnym. Zarówno na Vkach jak i LP potrafią ludzie napierdalać bez problemu, więc wszystko kwestia ćwiczeń.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #19 26 Gru, 2012, 10:03:38 »
Dla mnie najmniej wygodne są zdecydowanie Vki. A najmilej wspominam Explorera. Na żadnym innym wiesnie nie układała mi się tak przyjemnie ręka jak na tym explo. Na siedząco też bardzo fajnie. Tylko cięzki byl skurwiel
B ( o ) ( o ) B S

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #20 26 Gru, 2012, 10:55:55 »
Dla mnie najmniej wygodne są zdecydowanie Vki. A najmilej wspominam Explorera. Na żadnym innym wiesnie nie układała mi się tak przyjemnie ręka jak na tym explo. Na siedząco też bardzo fajnie. Tylko cięzki byl skurwiel
Ja na explo najwięcej się nauczyłem. Nie wiem, czy dlatego, że się za siebie wtedy wziąłem, czy po prostu fajnie sie na niej gra. No i na siedząco niestety nie wsadzi sie za bardzo explo między nogi, bo ten skośny kutasik przeszkadza i gitara leci na gryf.

Offline Orzech

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • Has Very Nice Guitars
    • Very Nice Guitars
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #21 26 Gru, 2012, 13:51:12 »
Ja Wam się dziwię jak nic :) Próbowałem nieco pograć na Explorerze, Vce... Jeśli chodzi o wygodę grania, ułożenie ręki (zwłaszcza prawej) to strat/superstrat is the way to go. Axis też jest rewelacyjny, gdyby tylko miał jakoś wyprofilowany korpus...
Synthetic Blast https://syntheticblast.pl
Very Nice Guitars - mój sklep https://veryniceguitars.com

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #22 29 Mar, 2016, 19:45:32 »
Wygrał jak chuj xD

Posty połączone: 29 Mar, 2016, 19:45:35

Offline 7Mati7

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Kształt gitary a wygoda gry
« Odpowiedź #23 30 Mar, 2016, 01:16:02 »
Ja wole wygodę i wyglad połaczony ze sobą :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2008, 14:15:07
wysłana przez Pan Sinner
Pozycja podczas gry ;)

Zaczęty przez Lothar « 1 2 » Warsztat

37 Odpowiedzi
18652 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2011, 21:45:29
wysłana przez Wojtt
15 Odpowiedzi
6044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 23:36:00
wysłana przez g-zs
23 Odpowiedzi
10925 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2014, 13:57:58
wysłana przez MadYarpen
47 Odpowiedzi
35339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2016, 10:30:14
wysłana przez buch