Autor Wątek: Debiut Materii  (Przeczytany 9559 razy)

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Debiut Materii
« 14 Gru, 2012, 18:01:44 »
Zapraszam do posłuchania premastera z naszego nadchodzącego krążka, liczę na szczerą i merytoryczną ocenę !!! Pozdrawiam !!!


materia in studio.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #1 14 Gru, 2012, 18:27:16 »
Muzycznie bardzo spoko, jestem ciekaw jak Wam wokal w to wejdzie bo riffy sa ewidentnie pod wokal.
Wiem, ze to "premaster" ale slychac bardzo duze roznice miedzy lewą i prawą gitarą. To tak zamierzone? Czy nagrywalo dwoch roznych gitarzystow? Bo w tej chwili brzmi to malo ciekawie.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #2 14 Gru, 2012, 18:52:44 »
fajna, spójna i przemyślana kompozycja, dobrze się tego słucha :)

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #3 14 Gru, 2012, 19:02:01 »
Lothar, gity nagrywało dwóch gitarzystów na dwóch różnych wiosłach. Rozumiem że nie spodobała Ci się rozbieżność brzmienia, w tym utworze akurat jakoś mnie to nie zabolało ale w innych rzeczywiście miałem podobne wrażenie, pomyślimy o tym na pewno. Dzięki wielkie za radę !!

Posty połączone: 14 Gru, 2012, 19:03:00
terrormuzik dzięki :D Jeszcze raz gratuluję świetnej meduzy !!!!
materia in studio.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #4 14 Gru, 2012, 19:26:35 »
Lothar, gity nagrywało dwóch gitarzystów na dwóch różnych wiosłach. Rozumiem że nie spodobała Ci się rozbieżność brzmienia, w tym utworze akurat jakoś mnie to nie zabolało ale w innych rzeczywiście miałem podobne wrażenie, pomyślimy o tym na pewno. Dzięki wielkie za radę !!

Posty połączone: 14 Gru, 2012, 19:03:00
terrormuzik dzięki :D Jeszcze raz gratuluję świetnej meduzy !!!!

No wlasnie, tak tez to brzmi niezbyt spójnie, czasami nawet wrażenie że nierówno - ale nie jestem specem więc nie mówię, że jest nierówno - tylko takie wrażenie jest.
Z brzmienia mozna wywnioskować, że ten "po prawej" tłumi bardziej przy pickupie niż przy mostku i zdecydowanie mniej siły wkłada niestety w uderzenie. Przy pełnej panoramie moim zdaniem w ostatecznym mixie moze to byc problem.
Powodzenia w pracy nad matierałem :) pochwalcie się czyms z wokalem ;]
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #5 14 Gru, 2012, 20:44:36 »
Kompozycja jest git. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #6 14 Gru, 2012, 22:02:14 »
Jakoś mie się tak porobiło, że co chłopaki nie zagrają, to kupuję to w 100%. Może mam nakładkę z personalnego poznania, wspólnego zagrania i wrażeń koncertowych, ale chyba wiem, co w tym zespole jest najważniejsze. Czekam na pełne wydanie, oj, tak!

I raczej nie słyszę rażących nierówności tłumieniowo-brzmieniowych, w każdym razie nic nie rozprasza.
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2012, 22:05:22 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #7 14 Gru, 2012, 22:41:26 »
Jakoś mie się tak porobiło, że co chłopaki nie zagrają, to kupuję to w 100%. Może mam nakładkę z personalnego poznania, wspólnego zagrania i wrażeń koncertowych

mam tak samo, co nie zagranie i tak jestę fanę! :>

Posty połączone: 14 Gru, 2012, 22:41:40
Jakoś mie się tak porobiło, że co chłopaki nie zagrają, to kupuję to w 100%. Może mam nakładkę z personalnego poznania, wspólnego zagrania i wrażeń koncertowych

mam tak samo, co nie zagranie i tak jestę fanę! :>
i always go full retard

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #8 04 Sty, 2013, 12:48:27 »



Jesli to ostateczna produkcja, to niestety slychac roznice pomiędzy gitarami ale mysle, ze dla przeciętnego sluchacza, który nie gra na niczym, nie bedzie mialo to zadnego znaczenia.

Z jakies trzy lata temu skomentowałem Wam profil na myspace, gdzie napisałem, że muza swietna ale nie mogę przejsc przez wokalistów.
Poprawilo się ale ciągle ten wokal jakis taki... mi po prostu nie pasuje.

Powodzenia z całą płytą!!!
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline roqa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 168
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #9 04 Sty, 2013, 14:16:09 »
jak dla mnie zajebisty wokal:) pamietam pare lat temu widziałem was w "szansie na sukces":)
pozdrawiam powodzenia

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #10 04 Sty, 2013, 14:19:26 »
Notabene mój wpis wtedy na myspace został skasowany a napisałem tylko, że wokal psuje odbiór muzy 8)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline roqa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 168
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #11 04 Mar, 2013, 08:13:14 »
wczoraj mozna było was usłyszec must be the music fajnie fajnie
ale mame macie zajebista tez taka chce:)
pozdrawiam i trzymam kciuki

Offline Lotnique

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #12 04 Mar, 2013, 11:23:34 »
Jestem Wami zachwycony! Po raz pierwszy was slyszalem i widzialem wczoraj w MBTM. Kumple z PoN jakis czas temu grali z Wami traske i tez was chwala na lewo i prawo - teraz sie nie dziwie dlaczego :)
Co ciekawe, moja kapela tez wystepuje w tej edycji MBTM :) Tak wiec jestescie dla nas konkurencja ale z taka konkurencja nie wstyd bedzie przegrac :)

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #13 04 Mar, 2013, 13:48:49 »
Byłem na koncercie, muza buja jak trzeba. Ja bym nazwał tę muzę "prehistoric djent". Nie wiem czemu ale słuchając tego czuje pierwotny wpierdol ;P 

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #14 04 Mar, 2013, 17:03:35 »
To paczta to. F#!

Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #15 04 Mar, 2013, 18:24:59 »
Będę hejterem ale konstruktywnym. W chuj przeszkadza moim zdaniem fakt, ze nagrywa dwóch róznych gitarzystów na dwóch róznych wiosłach - nie jestem w stanie tego słuchac na słuchawkach bo mam wrażenie ping ponga.

;/
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #16 10 Mar, 2013, 11:12:59 »
W chuj przeszkadza moim zdaniem fakt, ze nagrywa dwóch róznych gitarzystów na dwóch róznych wiosłach - nie jestem w stanie tego słuchac na słuchawkach bo mam wrażenie ping ponga.
;/
To se słuchaj w mono.

A ja jestę fanę takiego autentycznego podejścia do nagrywek. Dużo trudniej jest zrobić to dobrze i zajmuje to w chuj więcej czasu niż dzielenie się utworami/riffami i klejenie kawałków fraza po frazie z identycznym soundem i feelingiem na wszystkich trackach. A tu wyszło to wręcz zajebiście. Owszem, słychać różnice git na kanałach ale jest naturalnie równo. I co najważniejsze: chłopaki na koncercie grajo też zadziwiająco równo. Mimo tej całej ilości browara jaką w siebie wlewają przed występę i pojebanej choreografii jaką odpierdalają. A słuchanie muzyki tylko dla mikroedycji i pałowania się produkcją jest po prostu w chuj smutne i bardzo dalekie od idei rokendrola. Potem powstają takie smętne wymuskane w studiu projekty, które nie dość, że na live stojo jak te kołki, to jeszcze grajo z plejbeka.
synkopy to guwno

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #17 10 Mar, 2013, 13:48:46 »
Seriously?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #18 11 Mar, 2013, 20:10:02 »
Materia wpadła do nas na kwaterę i było bardzo... wesoło ;)

Spoiler

Na drugi dzień udaliśmy się (służbowo! Zbadać brzmienie! ;)) na ich koncert. Miazga od początku do końca... I tak w którymś momencie słucham, paczę, klub ledwo stoi - i se myślę: TO jest właśnie rock'n'roll!!! Tadzio machał głową, jakby chciał ją oderwać, browarek pulsował w żyłach - ale życzę każdemu gitarzyście takiej ekspresji i jednocześnie dokładności na scenie. Smutne typy gapiące się w gryfy - znajdźcie sobie proszę nowe zajęcie ;)... Wszystkim hejterom polecam udanie się na ich koncert i przemyślenie swojego życia :P. Ja tam walę na następne w okolicy.



(od 0:34 te pojedyncze dźwięki gitar w riffie...)
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2013, 20:13:02 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Franek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #19 11 Mar, 2013, 21:14:58 »
Dla mnie granie super, wszystko mi się podoba od początku do końca. Koncertu szczerze zazdroszczę.
Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #20 11 Mar, 2013, 21:38:04 »
Walą aktualnie po całym kraju (koncerty ;)) - to i gdzieś ich znajdziesz.
Paczki z głów!

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #21 13 Mar, 2013, 14:41:58 »
Nie wiem nad czym tu się pałować, czyżby jakiś patronat, a może magia telewizji? Muzyka jakich wiele, na żywo nie do końca równo, nie do końca brzmiąco, fajne wokale ale nic więcej. Widziałem ich na żywo na woodstocku bodajże, wprawdzie to było dawno temu, ale też nie pokazali za wiele.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #22 13 Mar, 2013, 14:47:02 »
kurde to niewiem, na mnie właśnie największe wrażenie zrobili na żywo
ścianą dźwięku pozabijali, a i osobiście fajne chopaki
i always go full retard

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #23 13 Mar, 2013, 14:48:51 »
Wierzę, że to najlepsi chłopcy na świecie (co kto lubi...), może też wyrobili się na scenie, ale z tego co widziałem i słyszałem było po prostu marnie jak na taki szum.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Debiut Materii
« Odpowiedź #24 13 Mar, 2013, 17:59:11 »
Wierzę, że to najlepsi chłopcy na świecie (co kto lubi...), może też wyrobili się na scenie, ale z tego co widziałem i słyszałem było po prostu marnie jak na taki szum.

Nie tylko Ty masz takie wrażenie. A nagranie materiału nierówno to dla mnie brak szacunku dla słuchacza ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
3079 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2010, 16:45:40
wysłana przez domas
14 Odpowiedzi
2409 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2012, 11:04:16
wysłana przez commelina
5 Odpowiedzi
2957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2013, 22:30:02
wysłana przez OfensywnyRondel
18 Odpowiedzi
2888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2014, 14:34:24
wysłana przez Amal_68
25 Odpowiedzi
3568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2015, 17:42:20
wysłana przez SWK.LethalInjection