Autor Wątek: SAMO  (Przeczytany 18474 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
SAMO
« 11 Sie, 2008, 01:32:38 »
Właściwie nie chce już krzaczyc w wątku o Proghmie - C, więc zakładam nowy.

Otóż SAMO mnie przeraża, ostatnim swoim kawałkiem PSYCHOSOPHY OF METHEMPSYCHOSIS. I ogólnie jak ktoś nie zna, a lubi prawdziwy low tunning to poznać musi:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=13464691

Jak dla mnie najciekawszy obecnie zespół polskiej (i nie tylko) sceny. Muza trafia do mnie idealnie :zuo:

Z tego co czytałem to we wrześniu będzie można zdobyć 5-cio utworową EPke :)
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2008, 02:07:59 wysłana przez Invivo »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: SAMO
« Odpowiedź #1 11 Sie, 2008, 06:47:58 »
Świetna kapela. Usłyszałem ich jakoś ponad rok temu i mnie zniszczyli. Przerażenie to chyba za słabe słowo, żeby opisać, to co oni robią. Chwała im za to :)
mniut i piah

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: SAMO
« Odpowiedź #2 11 Sie, 2008, 09:45:53 »
Ja słyszę same nieudolne i niewyraźne riffy. To całe zamieszanie , które starają sie robić dla niektórych może być genialne jednak brakuje im czegoś co by "posklejało" ich muzę szczególnie w pierwszym kawałku. Tak, wiem że to taki "zamysł artystyczny", ale jak dla mnie ścieżki wokalu, gitary, perki i basu są jakby zbyt daleko od siebie melodycznie, momentami to czysta kakofonia.
power to a being never dies

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: SAMO
« Odpowiedź #3 11 Sie, 2008, 10:26:14 »
Ja słyszę same nieudolne i niewyraźne riffy. To całe zamieszanie , które starają sie robić dla niektórych może być genialne jednak brakuje im czegoś co by "posklejało" ich muzę szczególnie w pierwszym kawałku. Tak, wiem że to taki "zamysł artystyczny", ale jak dla mnie ścieżki wokalu, gitary, perki i basu są jakby zbyt daleko od siebie melodycznie, momentami to czysta kakofonia.

Bulszit ;)
Nie jestem fanem takiej muzy, ani tego zespołu. Niemniej IMO grają ciekawie. IYO niekoniecznie ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: SAMO
« Odpowiedź #4 11 Sie, 2008, 10:45:53 »
Naćpana Nirvana w stroju Korna a nawet jeszcze niżej :D Podoba mi się, choć ta pierwsza piosenka jest... Ciekawa to dobre określenie :]
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: SAMO
« Odpowiedź #5 11 Sie, 2008, 10:47:28 »
ciekawe, ale na koncercie bym nie wytrzymal. rzecz dla fanow gatunku, a ja do takich nie naleze chyba.

z drugiej strony zajebisty minimalizm, zero zbednego plumkania i innego pierdolenia. mysle ze z ciekawszym wokalem (np. ś.p. Layne Staley) zagraloby to niesamowitym klimatem.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2008, 10:51:47 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: SAMO
« Odpowiedź #6 11 Sie, 2008, 10:54:26 »
No koncercie to chyba nawet oni nie wiedzą o co chodzi ;D
Leweoczkomisiarysia

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: SAMO
« Odpowiedź #7 11 Sie, 2008, 14:37:00 »

Cytuj
Bulszit ;)
Nie jestem fanem takiej muzy, ani tego zespołu. Niemniej IMO grają ciekawie. IYO niekoniecznie ;)

Dokładnie :) Każdy ma swoje zdanie:) Mimo wszystko słuchając np. na Dilinger'a  przynajmniej mam wrażenie, że kolesie wiedzą co chcą grać i co graja w danym momencie  :P:P
power to a being never dies

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: SAMO
« Odpowiedź #8 12 Sie, 2008, 00:07:38 »
Doskonale wiedzą właśnie, choć nie każdy rozumie zamysły :)

Koncertów za bardzo nie grają :/

D_Rivv

  • Gość
Odp: SAMO
« Odpowiedź #9 12 Sie, 2008, 00:25:36 »
Na początku byłem tym mile zaskoczony, ale po dłuższym słuchaniu dosłuchałem się tam braku Iskry Bożej...

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: SAMO
« Odpowiedź #10 12 Sie, 2008, 08:40:42 »
Jak koncertów za bardzo nie grają to skąd wiesz? Jak ktoś wcześniej napisał jak się słucha dellingera to ma się wrażenie, że mimo tej muzycznej awantury kolesie wiedzą co robią. W przypadku SAMO wg mnie goscie komplikują te numery na siłe...
Leweoczkomisiarysia

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: SAMO
« Odpowiedź #11 12 Sie, 2008, 12:13:55 »
jakos te stare numery duzo bardziej mi siedzialy , ten np:
myspace.com/drownmyday

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: SAMO
« Odpowiedź #12 13 Sie, 2008, 01:32:49 »
Jak koncertów za bardzo nie grają to skąd wiesz? Jak ktoś wcześniej napisał jak się słucha dellingera to ma się wrażenie, że mimo tej muzycznej awantury kolesie wiedzą co robią. W przypadku SAMO wg mnie goscie komplikują te numery na siłe...
Chyba nie musze być na koncercie zeby wiedzieć co grają ;)

Swoją drogą akurat Dillinger średnio do mnie trafia, poza paroma utworami.

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: SAMO
« Odpowiedź #13 14 Sie, 2008, 18:15:02 »
Niski stroj nie koniecznie oznacza większą moc. Trzeba umiec takie częstotliwosci odpowiednio wykorzystać. heh jak odpalilem myspace to myslalem, ze zalączylo sie pare innych jednoczesnie. Połamać ciekawie tez nie potrafią. Nie no słabo, ale pewnie nie znam sie na "takiej" muzyce. Wspomnianego Dillingera bardzo lubie, ale to są chyba całkowicie inne gatunki, chyba ze panowie z samo w swym graniu są az tak słabi. Esperyment nie udany. Wszystko czywiscie imho. Nie brać mojej opini do siebie.

PZDR :P
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: SAMO
« Odpowiedź #14 23 Sie, 2008, 00:00:05 »
Sry ale ten 1 kawalek to jakas pomylka... Ani tam jakis konkretny beat, zeby glowa pomachac, riff z dupy. W cale to tylkanie kopie. Podzielam zdanie czaskiego, jak by misie 2 kawlaki na raz odpalily. Porazka :) Nie darady nawet normalnie glowaprzy tym pomachac. A ten low tunning, to juz nawet kopa nie ma. KAKOFONIA

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: SAMO
« Odpowiedź #15 23 Sie, 2008, 02:19:11 »
z tym machaniem głową to się mogloby odnosic nawet do takiego spiral architect, a jednak szacunek mają szerokopojęty ;D
brzmienie mi się bardzo podoba. co do ogólnego zarysu muzyki - nie uważam że to bezsens i w ogóle kupsko, ale jednocześnie nie doszedlem jeszcze do tego levelu na którym wchodzi mi to i słucham niczym porannego radia, przy kawce i fajeczce ;)
kiedyś podobne odczucia miałem co do ion dissonance, który po jakichś dwóch latach w koncu mi się spodobal ;D
taka muzyka - ot co. a że bardziej techniczna niż większość ludzi jest w stanie pojąć, to nie ich problem ;p

edit :
a tak w ogóle to porównania z dillingerem wydają mi się nieco poronione - obydwie kapele grają całkowicie inaczej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: SAMO
« Odpowiedź #16 24 Sie, 2008, 15:21:44 »
KAKOFONIA
Często własnie o ten efekt chodzi.

Jak dla mnie ma to kopa, a Tobie nie podoba sie i tyle.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: SAMO
« Odpowiedź #17 25 Sie, 2008, 11:36:41 »
Tak  :D

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: SAMO
« Odpowiedź #18 03 Wrz, 2008, 22:13:54 »
Cytat: maario
z tym machaniem głową to się mogloby odnosic nawet do takiego spiral architect, a jednak szacunek mają szerokopojęty

Sugerujesz, ze headbanging przy "spiral architect" odpada? ke? :D to trzeba poprostu przećwiczyć  :headbang: :P  :lol: (ostrzegam! można nadwyrężyć kark, nawet skręcić)

pzdr :angel:
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: SAMO
« Odpowiedź #19 04 Wrz, 2008, 08:02:46 »
Jakoś przegapiłem ten wątek jak na wywczasie byłem.

Znam SAMO jeszcze z przed pierwszej płyty jak tylko jakaś epka była. Dla mnie zajebioza. Wchodzi jak piwo. Nowy materiał jest trochę przekombinowany, ale zobaczymy całość.

Z klimatów polecam też NYIA - też projekt Wojtka Szymańskiego. Generalnie to znam wszystkie jego projekty, bo nasz pałker go uwielbia i poprostu nie ma opcji, żebym nie znał, bo nas tym katuje.
minimum respect!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: SAMO
« Odpowiedź #20 04 Wrz, 2008, 17:04:49 »
bylem na Nyii koncercie, jako ze brzmialo tak sobie, to nie skumalem o co chodzi w tym zespole i wyszedlem. nie bylo jak sie interesowac brzmieniem, a muzy nie wytrzymalem na dluzsza mete. nie bylo na czym ucha zawiesic.
Łe tej.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: SAMO
« Odpowiedź #21 04 Wrz, 2008, 20:27:17 »
heretyk
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: SAMO
« Odpowiedź #22 05 Wrz, 2008, 00:38:39 »
tak sie spodziewalem ze akurat Ty tak stwierdzisz ;) moze to glownie kwestia slabego naglosnienia. moze ja jestem zbyt twardoglowy i konserwatywny. moze jedno i drugie :D
Łe tej.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: SAMO
« Odpowiedź #23 05 Wrz, 2008, 08:57:26 »
tak sie spodziewalem ze akurat Ty tak stwierdzisz ;) moze to glownie kwestia slabego naglosnienia. moze ja jestem zbyt twardoglowy i konserwatywny. moze jedno i drugie :D

Posłuchaj sobie "More Than You Expected"... może koncert był jakiś zwalony.
minimum respect!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: SAMO
« Odpowiedź #24 05 Wrz, 2008, 09:36:34 »
skonczyli sie na Head Held High  :) potem juz tylko emo

bylem na ich 2 koncertach i na pierwszym byl czad ze mi majty pospadalo ma na drugim grali z jednym tylko gitarmanem i bylo srednio naglosnione. tak czy siak panowie pozamiatali ludnosc :zuo:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
5733 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2016, 18:35:22
wysłana przez Bjørn