Autor Wątek: Aktualny G.A.S.  (Przeczytany 2502015 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8325 30 Mar, 2013, 23:40:50 »
Tak odbiegając od tematu to naszła mnie refleksja. Nie rozumiem kompletnie fenomenu PRSów. Ogólnie wydawania 8-15k PLN na seryjną gitarę. Przecież za 5, 6k, co dopiero 10 czy 15k (!!!!) można mieć takiego wyjebanego, idealnie dobranego pod siebie customa że głowa mała. Jakiegoś Czarnego Kota czy coś. No ja nie wiem, po prostu nie wiem.
Nie rozumiem ludzi, którzy się czepiają, ile to ktoś wydał na gitarę. Jak komuś to sprawiło to przyjemność, dało kopa do gry, zachęciło, zachwyciło, cokolwiek, to, choćby wydał milion dolarów, jego sprawa i ja tej osobie tylko gratuluję udanego zakupu.

bandit112

  • Gość
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8326 31 Mar, 2013, 00:11:18 »
Kurwa, od nowa. Napisałem po prostu, ŻE TEGO NIE ROZUMIEM, bez czepiania się. Po prostu nie wiem tego, napisałem o tym, myślałem że ktoś mnie uświadomi, ale nie. Czepiam się i w ogóle jest chujowo bo śnieg leży a na dniach śmigus dyngus.


@g-zs: no właśnie nie miałem okazji, ale... co tam jest takiego drogiego.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8327 31 Mar, 2013, 06:56:43 »
Bandit znowu pierdoli!  :lambanan:
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline LukasK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8328 31 Mar, 2013, 07:02:40 »
Bandit znowu pierdoli!  :lambanan:

 :facepalm:
Spoiler

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8329 31 Mar, 2013, 07:11:07 »
Co się nie podoba? Bo nie rozmię. Każdy ma swojego idola. :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8330 31 Mar, 2013, 08:26:49 »
Admaxo, to ę na koncu slowa rozumiem to dla zartu, rajt? Sorry, jestem strasznie wyczulony na tym punkcie :)

ale... co tam jest takiego drogiego.
No to jeszcze raz - marka, prestiż i drewno :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8331 31 Mar, 2013, 08:35:41 »
Oczywiście, że dla żartu. Normalnie staram się przestrzegać zasad ortografii, ale to miało dodać trochę humoru, aby nikt nie wziął tego na serio. :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8332 31 Mar, 2013, 10:10:46 »
No to jeszcze raz - marka, prestiż i drewno :D

wykonanie i tak jak ostatnio Radek napisał przede wszystkim równość wykonania.


bandit weź sobie np. do ręki LTD SC607B i ESP B7. To samo wiosło, ta sama specka. Jak nie jesteś ślepy, głuchy i nie straciłeś jeszcze czucia w palcach to będziesz wiedział czemu każde z nich kosztuje tyle ile kosztuje.

EDIT: nie kumam też po 100 raz wracania do tego tematu. wiosła są jednak jednymi z tańszych instrumentów muzycznych. porównując ich ceny - nawet dobry marek - do cen zestawów perkusyjnych, instrumentów klasycznych czy chociażby fortepianu ceny nie powalają. A to że Polak musi tyrać na nowego PRSa cały rok a amerykaniec miesiąc to już raczej nie wina producentów gitar...
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2013, 10:15:22 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8333 31 Mar, 2013, 10:34:08 »
To może ja rozładuję napięcie...



Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8335 31 Mar, 2013, 11:39:31 »
dlaczego nie w linii i reversie :(

« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2013, 11:41:02 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8337 31 Mar, 2013, 20:13:34 »
ty tesz
B ( o ) ( o ) B S

bandit112

  • Gość
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8338 01 Kwi, 2013, 00:58:53 »
Admaxo, to ę na koncu slowa rozumiem to dla zartu, rajt? Sorry, jestem strasznie wyczulony na tym punkcie :)

ale... co tam jest takiego drogiego.
No to jeszcze raz - marka, prestiż i drewno :D

Klocek drewna za 15k

Spoiler

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8339 01 Kwi, 2013, 12:06:40 »
Banditos, miałem 3 Piery (co prawda żaden za 15k, więc pewnie chuja się znam), sporo osób na forum również miało/ma wiele modeli. I cholera nie dam sobie wmówić, że te gitary kosztują tyle tak po prostu. Każdy jeden to było najlepsze wiosło jakie miałem.

Także weź kurde ograj najpierw jednego, zanim takie pierdoły znowu napiszesz. Bo potem się dziwisz, że 90% forum ma na Ciebie wyjebane.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8340 01 Kwi, 2013, 12:22:10 »
Admaxo, to ę na koncu slowa rozumiem to dla zartu, rajt? Sorry, jestem strasznie wyczulony na tym punkcie :)

ale... co tam jest takiego drogiego.
No to jeszcze raz - marka, prestiż i drewno :D

Klocek drewna za 15k

Spoiler

Jeśli twierdzisz że, jak to nazwałeś, "klocek drewna" nie może być warty 15kzł to jednoczesnie możesz stwierdzic że mahoń w Sounderach to jest taki sam mahoń jak w Gibach czy PRSach

A za co płaci się 2,5 czy 3kzł euro? Za wspomniana wyzej powtarzalność brzmienia, za zajebisty top, etc. A że możesz sobie zrobić pięknego Blackata czy Skervesena za taką cenę - wyobraź sobie że Skervesen i Blackat (jako semi CS) są po prostu tanie. U nas w kraju CSa robi się często jak nie stać Cie na oryginał, bo CSa możesz mieć za poł ceny oryginału. Zobacz sobie ile kosztuje CS na zachodzie i sprawa rozwiązana.
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8341 01 Kwi, 2013, 12:32:43 »
G-zs przestań. Przecież gitara to tylko cena desek
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

bandit112

  • Gość
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8342 01 Kwi, 2013, 12:32:59 »
Także weź kurde ograj najpierw jednego, zanim takie pierdoły znowu napiszesz. Bo potem się dziwisz, że 90% forum ma na Ciebie wyjebane.

Ale gdzie ja teraz pierdoły napisałem, po prostu szokłę pacząc na cenę zwykłej seryjnej gitary elektrycznej bez żadnych sygnatur ani niczego :D I się zapytałem, bo myślałem, że czegoś nie wiem. Że np. te prsy robione są przez rudych murzynów albinosów w historycznej niemieckiej westfalii.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8343 01 Kwi, 2013, 12:46:22 »
Akurat sygnatura to najgorsza z możliwych dróg na podbicie ceny gity.
Pierdoły - "kawałek drewna za 15k"
Sorry, ale przez sam fakt, że jesteś na tym forum już trochę, śledzisz tematy itp. to powinieneś wiedzieć, ile pracy trzeba włożyć w zrobienie gitary na wysokim poziomie. Tak, możesz kupić podobne wiosło za pół ceny o "takiej samej" specyfikacji zrobione za miskę ryżu. Ale nawet teraz, gdzie dużą robotę w produkcji gitary wykonują maszyny, tak właśnie dobór drewna jak i precyzja w dopieszczaniu szczegółów której nie ma byle Ping-Pong-Zu z fabryki w Korei, powodują taką różnicę cenową (i przede wszystkim jakościową) wśród gitar.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8344 01 Kwi, 2013, 13:05:18 »
Bandit czyżbys był elewem ?

Spoiler

Czy tylko pismo obrazkowe do Ciebie dociera ? .. zgodnie z topikiem co go założyłeś ?

bandit112

  • Gość
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8345 01 Kwi, 2013, 13:13:14 »
Ej, bez takich. Już doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Świadczy to między innymi ostatnie zdanie mojego poprzedniego posta.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8346 01 Kwi, 2013, 13:26:42 »
....... Że np. te prsy robione są przez rudych murzynów albinosów w historycznej niemieckiej westfalii.

Faktycznie świadczy  :facepalm:  Nie pogrążaj się ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8347 01 Kwi, 2013, 13:27:41 »
Bandit, aż poczytałem co Ty znów odkrywczego powypisywałeś i zwątpiłem w ludzkość jeszcze bardziej. Jestem sobie rysownikiem i nawet nie chcę wiedzieć co myślisz na temat wydawania 3.29 zł za jedną kartkę A4 i 16 zł za 23 ml tuszu ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8348 01 Kwi, 2013, 13:56:01 »
I widzicie jak ja mam przejebane, nawet ignorować go nie mogę :/
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #8349 01 Kwi, 2013, 13:59:24 »
Ja mogę, dzięki Harv :*.